تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 198 تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
 مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه برخی بانک‌ها نرخ سود جدید توافقی برای سپرده های روزشمار را رعایت نمی کنند، گفت: اطلاع رسانی برای کسر هزینه ارسال پیامک به مشتریان انجام شده بود.
عبدالناصر همتی امروز در حاشیه بیست‌وپنجمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی با بیان این‌که ما به مدت یک ماه برای نظرخواهی از عضویت مشتریان در سامانه ساپتا اطلاع‌رسانی کرده بودیم، گفت: اما طبق آنچه مسوولان فنی به ما اعلام کردند اتفاقی که افتاده این است که پیامک‌های ارسالی از طریق ساختار پیامک‌های تبلیغاتی فرستاده شده و به دست بسیاری از مشتریان نرسیده است.

وی با اعلام این‌که ما به ۱۴ میلیون نفر از مشتریان خود با ارسال پیامک اطلاع‌رسانی کرده بودیم، گفت: اما برخی تصور می‌کنند که این اقدام انجام نشده است. این درحالی است که اگر پیامکی ارسال نمی‌کردیم چگونه ۴۹ هزار نفر انصراف خود را به ما اعلام می‌کردند.

به گفته مدیر عامل بانک ملی نقص موجود در ارسال پیامک برای عضویت و یا عدم عضویت در سامانه ساپتا برطرف شده و از روز گذشته پیامک‌ها مجددا ارسال شد.

همتی به مشتریان بانک ملی اطمینان داد که هیچ‌گاه رفتار غیرحرفه‌ای در نظام بانکی از سوی این بانک انجام نخواهد شد و حقی از آنها ضایع نمی‌شود.

آخرین وضعیت تسویه بدهی مه افرید

مدیر عامل بانک ملی همچنین در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر آخرین وضعیت تسویه بدهی مه‌آفرید توضیح داد: خوشبختانه توافقات خوبی با قوه قضاییه در این زمینه داشتیم که اولین اقدام گروه ملی فولاد در اهواز را به عنوان بخشی از بدهی خود تحویل گرفته و اکنون مدیریت آن را بانک ملی تعیین می‌کند.

وی ادامه داد: آخرین محاسبات در خصوص ارزش‌گذاری گروه ملی فولاد و سایر بدهی مه‌آفرید در حال انجام است و مابه‌التفاوت آن از اموال باقی‌مانده وی از طریق قوه قضاییه به بانک مرکزی باز خواهد گشت.

خبرهایی از عدم رعایت سود بانکی در برخی از بانک‌ها به گوش می‌رسد

همتی همچنین در رابطه با اجرایی شدن مصوبه کاهش نرخ سود بانکی در بانک‌ها و عدم پایبندی بخشی از آنها اعلام کرد: هرچند که سود‌های مصوب در بسیاری از بانک‌ها در حال اجراست، اما در برخی خبرها شنیده‌ایم که برخی از بانک‌ها آن را رعایت نمی‌کنند به خصوص در مورد سود‌های سپرده کمتر از یکسال. این در حالی است که به‌طور یقین این عدم پایبندی هزینه‌هایی را برای بانک‌ها در پی خواهد داشت.

۳۵۰ هزار وام ازدواج پرداخت شد

مدیر عامل بانک ملی اشاره‌ای هم به عملکرد بانک ملی در خصوص وام ازدواج داشت و گفت: ما در سال گذشته قول پرداخت ۳۰۰ هزار فقره وام را داده بودیم که تا پایان سال بیش از ۳۵۰ هزار وام ازدواج پرداختیم که این روند را برای سال جاری نیز ادامه می‌دهیم.

منبع: اخبار بانک
Twitter Google+ Facebook
1,056 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه