تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 14668 تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۳۹۴

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه خواست که مدیرعامل شرکت «ثامن‌الحجج» را دستگیر کند تا بسیاری از مسائل پشت پرده روشن شود.

عطا‌ءالله حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه ۵ بهمن ماه در جمع خبرنگاران در راهروی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا تاکنون هیچ برخوردی با موسسه غیرمجاز مالی «ثامن‌الحجج» نشده است؟ گفت: این در حالی است که چندین هزار میلیارد تومان از پول‌های مردم در اختیار این موسسه بوده و کسی هم نمی‌داند که کجا رفته است.

وی با اشاره به اینکه دفتر مرکزی موسسه «ثامن‌الحجج» ستاد مرکزی انتخابات یکی از کاندیداهای ریاست‌جمهوری در سال ۹۲ بوده است اظهار داشت: باید پرسید چه ارتباطی میان دفتر مرکزی موسسه «ثامن‌الحجج» و مدیرعامل آن آقای میرعلی با فعالیت‌های انتخاباتی بوده است؟

حکیمی گفت: به تبع می‌توان نتیجه گرفت که هزینه‌های انتخاباتی یکی از کاندیداها از این موسسه و پول‌های مردم که در آن گذاشته‌اند تامین شده است.

وی با درخواست جهت ارائه توضیح شفاف برای مردم در این باره خاطرنشان کرد: با مدیرعامل موسسه «ثامن‌الحجج» هیچ برخوردی صورت نمی‌گیرد و کسی هم دنبال او نیست و هر کاری که می‌خواهد آزادانه انجام می‌دهد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی از قوه قضائیه خواست که مدیرعامل شرکت «ثامن‌الحجج» را دستگیر کند تا بسیاری از مسائل پشت پرده روشن شود.

ثامن

 

Twitter Google+ Facebook
4,596 views
نظرات
 1. پیمان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  … چرا اتیش بیار معرکه شدی .بانک مرکزی به اندازه کافی فاتحه خوانده تو سپرده های ما دیگه شما دنبال تبلیغات خودت باش..
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 2. علی دهقان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  معلوم شدکه دردسری به مادادن بابت تسویه حساب سیاسی اقایونه چرابایدمملکت اینطوری باشه مردم چه گناهی کردن که بایدچوب تسویه حسابهای شماروبخورن حالااگه اون فردی که بگفته اقای حکیمی رییس جمهورمیشداوضاع موسسه ثامن الحجج اینطورنمیشدبترسیدازخداشماتاابدزنده نیستیدکه بخواهیدبراین صندلیهاتکیه کنید.رهبرا.سیدعلی به دادماملت مظلوم برسیدکه گیراین جناح بازیهاافتادیم مارونجات بده.مردیم ازاسترس. حالاحتمادنبال اینن که بگن چرابجای حمایت ازماازفلانی حمایت کردیدکه رییس جمهوربشه. حالاکه نشده بخوراین حقته.مردمم به درک

 3. رضا دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  استدعا دارد اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه میزان + ثامن الحجج به دلیل خیانت در امانت هر چه سریعتر محاکمه و به اشد مجازات محکوم بشوند.
  بدون شک رسیدگی فوری به این ها پرونده های کلان موجب تقویت اعتماد عمومی و سلامت نظام اقتصادی و قضایی خواهد بود.

 4. رضا دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  تنها راه
  مجازات مدیران قبلی و فعلی بانک مرکزی هست که به دلیل بی مسئولیتی در طی سالیان گذشته و کنونی مردم رو بی اعتماد و دچار مشکل کرده اند.
  انشاالله قوه قضاییه اینها رو سریع تر محاکمه کنه که دارند مردم رو نسبت به نظام و کشور بی اعتماد میکنند و چه بسا شاید غرض و مرضی در بین هست!!!

 5. محمد چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴

  دوستان عزیز از منظر حقوقی اولین و اصلی ترین کاری که موجب میشود قوه قضاییه مکلف شود با قدرت حداکثری در مساله موسسه مذکور وارد شود و تعارفات و تعلل ها را به کناری بگذارد فقط و فقط شکایت دست جمعی سپرده گذاران موسسه در هر استان در دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و به امید بانک مرکزی ننشینید.همانند شهرداری ها که تا وقتی شاکی وجود نداشته باشد حق تراکنش را میفروشد و پولش را میگیرد ولی اگر حتی یک نفر پیدا شود که به دادسرا شکایت کند شهرداری سریعا وبا قدرت وارد میدان میشود.پس وقت خود را هدر ندهید و همگی به دادسرای جرایم اقتصادی شکایت کنید تا قوه قضاییه مکلف به پیگیری سریع شود و اموال موسسه را جهت بازپرداخت دیونش در رهن بانک ها بگذارد وگرنه اگر بخواهید به امید این بنشینید که بانک مرکزی مساله را به تنهایی حل کند تا سال ها بایستی انتظار بکشید.دبیر کل بانک مرکزی هم توصیه اکید کرده اند که اگر میخواهید سریعتر به اموال خود برسید همگی شکایت جامعی از موسسه در دادسرا بکنید زیرا که بانک مرکزی قدرت اجرایی برای بازپس دادن اموالتان را ندارد و ضمنا مسوولین موسسه و سهامداران اصلی آن هم با ترهین اموال موسسه در بانک ها برای پرداخت دیون مردم موافقت نکرده اند.پس خواهش میکنم مجددا و مجددا شکایات متعددی از موسسه در دادسرای جرایم اقتصادی انجام دهید تا ضابطین قوه قضاییه قدرت کافی برای ضبط اموال موسسه و ترهین آنها در بانک ها به منظور اخذ اعتبار کافی برای پرداخت دیون سپرده گذاران را داشته باشند.این تنها راهی است که میتوانید سریعتر به طلب خود برسید و بانک مرکزی هم همین توصیه رانموده است.پس سریعا در همه استانها اقدام نمایید تا مسیر کوتاه تر شود زیرا مسوولین موسسه متاسفانه همکاری برای ترهین اموال خود نداشته اند.

 6. arash دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  فکر کردی این سایت از کجا هدایت میشه؟ اینا فکر کردی دلشون به حال ملت میسوزه؟

 7. عرفان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  خداوکیلی این موسسه ثامن الحجج به همه چی شبیه بود الا به موسسه یا بانک.معلوم نبوده اونجا بنگاه معاملاتی مسکن و زمین بوده یا دفتر تبلیغات یا موسسه مالی اعتباری؟یعنی چی که دفتر موسسه واسه فلان کاندید تبلیغ میکرد؟مگه وظیفه بانک تبلیغاته؟
  وقتی میگن اونجا انواع تخلفات صورت میگرفت و به هیچکسم جوابگو نبوده یه عده میان میگن اصلاح طلب و اصولگرا و این حرفا.حالا هی بهونه بیارید و خودتونو گول بزنید حقیقت عوض نمیشه.قانون شکنیهای پی در پی بلای جان موسسه شد ولا غیر

 8. محمد از یزد دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  احتمالا نماینده محترم از حزب اصلاح طلب تشریف دارن ودشمن اصولگرا مردم چوب سیاست بازی شما مجلسیا رامیخورن شما فقط به فکر منافع خودتان هستید نه مردم الکی شعار ندیداین دوره کسی رای نمیده

 9. arash دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  آفرین. دقیقا منم موافق نظر شما هستم.

 10. س – ک دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  شما که می دیدید و اگر نماینده مردم هستید،چرا دو سال پیش یعنی همان موقع که موسسه داشته این سو استفاده را می کرده، چرا تا الان حرفی نزدید؟

 11. سپرده گزار دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  به نظر من همش گاوبندی بین …و …
  مردمم سرکار گذاشتن
  به هزینه مردم و جیب مردم چرند تحویل میدن
  چرا مدیریت موسسه با این همه اتهام حتی عوض نمیشه چه برسه به بازداشت

 12. محمد از یزد دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  اگرواقعا صحت داره چرا دستگیرش نمیکنن یعنی مجلس ایقدر قدرت نداره?
  جالبه بعضی از نمایندها ازمیرعلی حمایت میکنن بهضیا دشمنشن معلوم نیست چه خبره ولی چیزی که معلومه میرعلی با پول مردم خیلی ازنماینده ها رو خریده!!!!!!

 13. محمد چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴

  عزیزان من لازمه دستگیری مسولین ارشد موسسه شکایات دسته جمعی سپرده گذاران به دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و مجلس و بانک مرکزی اختیارات اجرایی برای این نوع برخوردها را ندارن و اساسا در قانون هم تنها عاملی که منجر به پاسخگویی این موسسات میشه فقط و فقط شکایات مردمی به دادسرا است ولاغیر.بانک مرکزی هم از ابتدا درخواست اکید داشت و داره که ازابتدا بایستی از موسسه با قدرت شکایت در محاکم قضایی مطرح بشه تا بتواند ورود کند.پس اگر میخواهید کارتان زودتر حل شود به دادسراهای اقتصادی شکایت کنید وگرنه تا سال ها بایستی دنبال سپرده هاتون باشید.فقط و فقط حکم قضایی میتونه اموال موسسه را گرفته و در رهن بانک ها برای پرداخت دیون موسسه بکنه و لاغیر.مسوولین موسسه اساسا هیچ گونه موافقتی برای ترهین اموالشون نکرده و به احتمال قوی هم نخواهند کرد تا وقتی حکم قضایی صادر نشود. پس سریعا مسیر شکایات را از بانک مرکزی به سمت دادسرا و قوه قضاییه تغییر بدید تا وقت از دست نرفته است و معاملات صوری وغیره انجام نشده است.

 14. امیر دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  یک کلام میگویند ما گفته بودیم در این
  موسسه ها سرمایه گذاری نکنید مسولیتش به عهده خودتان است.

  مگه میشه مگه داریم
  بانک مرکزی بابازکردن هزاران حساب بنام موسسه ثامن الحجج وعدم جلوگیری ازفعالیت۱۴ ساله الت قتاله به دست موسسه برای اعتمادسپرده گذاران داده
  حالا هی دادبزن واطلاع رسانی کند .که ازدست این قاتل دربروید همه تان را میکشد.مگه خونه خاله است
  مگه داریم مگه میشه

 15. علی دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  واقعا شورشا در اورده اید شعبات اصفهان به سپرده ها سود ده درصد واریز کرده اند جالب اینجای که رییس شعبه میگد اینم جا شکرش باقیه که این چندر غاز را هم واریز کردند

 16. جواد دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  واقعا به این جمله که اگه کسی بیفته زمین هرکی از راه.برسه بهش یه لگد میزنه که بگه من هستم
  خدا شاهد و ناظر به اعمال همه هست
  من فقط همین و میدونم که اگه میرعلی تخلفی داشت تا الان دستگیر که بماند اعدامشم میکردن

 17. hassan دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  حالا دیگه همه مصیبتهای عالم زیر سر ثامن الحجج بدبخت است. نماینده های فقط به فکر خودشونند!

 18. الف الف دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  اینکه کدام کاندید ریاست جمهوری در دفتر مرکزی موسسه ستاد تبلیغاتی راه انداخته، مطلبی محرمانه است؟؟؟!!!
  لطفا نامش را بفرمایید.

 19. سپرده گزار مشهد دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  با سلام
  اینجانب عرض می کنم: همان کاندیدایی که عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای تا قبل از دولت فعلی بود.

 20. الف الف دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  متشکرم عزیز.
  سایت بانک مردم، آیا تایید میکنید که دفتر مرکزی ثامن الحجج ستاد انتخاباتی آقای سعید جلیلی بوده است؟
  اگر نامش را سانسور کنید، یعنی نبوده!

 21. نقی دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  یکی تو را خدا نماینده مردم رودبار و از خواب بیدار کنه.عزیزم آقای… نماینده مردم شریف رودبار میزاشتی دور دوم ریاست جمهوری آقای روحانی این حرفا رو میزدی نه حالا قبل انتخابات مجلس.

 22. کارمند دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  واسه جذب آراء حد اکثری مردم چه تحمت هایی که نمیزنید.
  این تذهبون…

 23. اشکان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  تهمت نه تحمت مجید دلبندم

 24. محسن دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  ایشون از جبهه پایداری هستند و به نوعی پشتیبان دولت روحانی و اصلاح طلب ها دعوای سیاسی به جون مردم افتاده اینها که به فکر ما نیستن

 25. حاج کامران دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  با سلام اقای نماینده محترم شما که ۴ ساله نماینده مجلس هستید چرا زودتر نگفتید لطفا اینقدر با مغز مردم بازی نکنید

 26. رامین دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  با سلام اقای نماینده محترم شما که ۴ ساله نماینده مجلس هستید چرا زودتر نگفتید لطفا اینقدر با مغز مردم بازی نکن بانک مرکزی هست ما نگران نیستیم شما خودتونو ناراحت نکن لطفا

 27. عبدا… دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  رهبر عزیز به خدا ایمان دارم شما فرزند پاک رسول ا… هستید و دوست ندارید در زمان حکومت شما به فردی ظلم بشه ولی به خدا قسم چهار ماه است که سیف خون ما دو میلیون مسلمون و هشت میلیون خانوارتو شیشه کرده ترو به جان مادرت زهرا س به داد ما برس چرا باید در حکومت اسلامی تن ما و زن و فرزندانمون شبانه روز بلرزه رهبر عزیز میدانم بسیار گرفتار هستید ولی شما که عالم عارف شاعر مومن و خدا ترس هستید و قادر به حل این معضل میباشید چرا مسیولین بانک مرکزی را نصیحت نمیکنید که مجوز ثامن الحجج را بعد ۱۴ سال بدهد من شرعا وظیفه داشتم وقوع ظلم از سوی زیر دستان حضرتعالی را اعلام نمایم حال شما هستید و وجدان پاک و خدایتان خداوند به شما سلامتی دهد و سایه شما را از سر ما کم نکند

 28. اشکان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  حکم حکومتی آقا رو این پرونده بیاد همه چیز ختم بخیر میشود. من خواهان حکم حکومتی رهبرم هستم

 29. سعید دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  زمان انتخابات شد بازم بعضی اقایون به خاطر رای نظر دادن ۴ سال نماینده مردم بودی چکار کردی ملت رای بدن ولی به آقایانی که واقعا صلاحیت دارن

 30. رسول دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  طبق کلام خدا:

  جای منافق در قعر دوزخ است .

 31. اكبري دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  آقای … و ….باید جواب دهید هم در این دنیا هم در ان دنیا
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 32. کمال دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  بله اقای نماینده چرا این حرفها رو نزنی باید محاکمش کنند به جرم اینکه ۲۰۰۰۰۰ تا شغل ایجاد کرده باید محاکمه بشه چون صادقانه خدمت کرده زیرا به فکر من بیکار بوده که شما حتی ککت هم نمیگزید .اگه منم حقوق کلان میگرفتم و تو مجلس چرت میزدم واز حال و احوال ملت بیچاره خبر نداشتم خبر نداشتم که به خاطر بی تدبیری مسولین سه ماه حقوق نگرفتم حتی پول نون خالی هم ندارم …حتما باید باز داشت بشه ..اقا به جای این حرفهای صد من یه غاز به فکر ملتی باشید که به شماها رای دادند ….ای خدا به دادمون برس …

 33. بی نام دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  همین آقایی که الان داره چرا چرا میکنه ، اگر وضع موسسه مثل سابق بود دنبال عکس یادگاری با همین آقای میرعلی بود .. اتفاقا خیلی خوبه که اینجور آدم ها خودشون رو نشون میدن درست مثل آقای توکلی که فقط بلده بعد مرگ سهراب نسخه بده ، امثال شما و آقای توکلی دستتون برای مردم رو شده ، فقط نان به نرخ روز خورید

 34. محمد رضا دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  خدا لعنت کنه هرکی رو که این مشکلات رو به وجود آورده – روزهای سختی رو برای ما درست کردن – خسته شدم دیگه

 35. مرتضی دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  از اول هم معلوم بود دعوا سر چیست یکساله که سیف و جناح اصللاح طلب دارند برنامه ریزی می کنند که از میر علی انتقام بگیرند.تو را به خدا اگر دین ندارید حداقل کمی وجدان و ازادگی داشته باشید.حتما فکر کردید همه کسانی که در این موسسه حساب دارند طرفدار چناح مقابل هستند با مردم تسویه حساب می کنید.

 36. مجید اصفهان دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  موسسه مشکل نداره ….
  مسائل پیش آمده دعوی بین دو جناح .. فقط
  موسسه………. از جناح رقیب و مخالف دولت فعلی حمایت کرده …
  حالا زمان تسویه حساب هست و ما بخت برگشته ها باید تاوان این جنگ جناحی رو پس بدیم.
  و چه مال بی صاحبی مثل سپرده های بی زبون ما که حالا بانک پارسیان در بحران و مالکان اون ( خودرو سازان ورشکسته ) چشم تمع دوختند.😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎✌👎👎👎👎👎👎👎👎✌👎
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 37. محسن دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  با سلام خدمت دوستان گرامی بنده خودم یکی از کارمندان این موسسه میباشم تا الان که این نظرات رو خوندم دیدم که ماشالا همه دل پری دارن از جناح بازی توی مملکت ما باید بهتون بگم که من کاری به جناح بازی ندارم اما اینو بگم که ما هم مثل شما مشتریان تمام سرمایه خودمون رو توی همین موسسه گذاشتیم نه تنها خودمون بلکه تمام اقوام و دوستانمون رو با سپرده های بسیار بالا به خدا این مسولین بانک مرکزی هستن که نمی خان مردم به پولشون برسن مثلا اومدن اعلام کردن بانک پارسیان پول مردم رو میده توی استان کرمان ۴تا شعبه پارسیان وجود داره که باید برن اونجا اگر شخصی توی شهرشون شعبه نداشته باشه چه باید بکنه در حالی که بانک شهر اعلام کرده کلیه مطالبات مردم و حفظ کردن کلیه کارمندان و خونواده هیی که دارن از این موسسه نون زن و بچشون رو میدم قبول کرده گفته هیچ شعبه ای رو هم تعطیل نمیکنه اما بانک پارسیان متعلق به جناب اقای سیف هستش که میخان از این طریق فقط منابع خودشون رو حفظ کنن و ساختمونهای ثامن رو مفت خری کنن چون معلوم نیست تا یک سال اینده این اقا رییس بانک مرکزی میمونه یا نه در ضمن بابت حرف اقای مثلا نماینده مجلس رودبار هم باید بگم که این اقایون هیچ وقت به داد دل مردم نرسیدن چون میترسن ثامن برای سال اینده اسپانسر دولت راستیا از همین الان تصمیم بر انحلالش گرفتن که مبادا منافعشون به خطر بیفته ولواینکه به ضرر تمام مردم بشه امیدوارم مردم خودشون بفهمن که ثامن تا الان فقط به نفعشون کار کرده سود وام پایین و سپرده بالا
  والسلام

 38. امین دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴

  هوش و استعداد ی چیز ذاتیه و هوش سیاسی و اقتصادی هم مستثنا نیست کسی که پولشو تو موسسه بزاره دیگه نباید گله کنه خود کرده را تدبیر نیست . ینی ی تحقیق ساده نکردن که امثال میر علی چجوری به اینجا میرسن و چرا من و شما نمیتونیم موسسه بزنیم و میلیاردی پذیره نویسی کنیم ؟ التماس تفکر !!

 39. حمید سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

  از آقا عبدالله وسایر عزیزان درخواست می کنم که از سایت مقام معظم رهبری در خواست کمک کنند شاید به لطف خدا ایشان الطفاط فرمایند ودستور رسیسدگی صادر فرمایند

 40. علیح سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

  کسایب ک چنساله تو مجلس و دولت خاب بودن الان حرف واسه گفتن دارن. تا حال کجا بودید؟ نکنه الان خرجا بالا رفته ک نظرتون عوض شده.

 41. سپرده گذار ثامن الحجج سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

  ما که … رو قبول نداریم فقط جانم فدای رهبر(این پیام ویرایش شده است … بانک مردم)

 42. مجید اصفهان سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴

  سایت بانک مردم پست های من رو اصلأ اجازه پخش نمیده و کل اون رو سانسور میکنه که جا داره ازشون تشکر ویژه کرد.

 43. محمد چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴

  عزیزان من لازمه دستگیری مسولین ارشد موسسه شکایات دسته جمعی سپرده گذاران به دادسرای ویژه جرایم اقتصادی است و مجلس و بانک مرکزی اختیارات اجرایی برای این نوع برخوردها را ندارن و اساسا در قانون هم تنها عاملی که منجر به پاسخگویی این موسسات میشه فقط و فقط شکایات مردمی به دادسرا است ولاغیر.بانک مرکزی هم از ابتدا درخواست اکید داشت و داره که از ابتدا بایستی از موسسه با قدرت شکایت در محاکم قضایی مطرح بشه تا بتواند ورود کند.پس اگر میخواهید کارتان زودتر حل شود به دادسراهای اقتصادی شکایت کنید وگرنه تا سال ها بایستی دنبال سپرده هاتون باشید.فقط و فقط حکم قضایی میتونه اموال موسسه را گرفته و در رهن بانک ها برای پرداخت دیون موسسه بکنه و لاغیر.مسوولین موسسه اساسا هیچ گونه موافقتی برای ترهین اموالشون نکرده و به احتمال قوی هم نخواهند کرد تا وقتی حکم قضایی صادر نشود. پس سریعا مسیر شکایات را از بانک مرکزی به سمت دادسرا و قوه قضاییه تغییر بدید تا وقت از دست نرفته است و معاملات صوری وغیره انجام نشده است.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه