تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 19091 تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیر عامل بانک مسکن شرایط جدید پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن را برای متقاضیان تشریح کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بانک مسکن در این نشست که با حضور علیرضا بلگوری و ابوالقاسم رحیمی انارکی اعضای هیات مدیره بانک و جمعی از مدیران امور و روسای ادارات برگزار شد، محمدهاشم بت شکن، مدیرعامل بانک با اشاره به تصویب طرح جدید اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن توسط شورای پول و اعتبار عنوان کرد: طرح های جدیدی به منظور ارتقای توان مالی اقشار متوسط جامعه، به این شورا ارائه شد که مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: منظور از اقشار متوسط جامعه کسانی هستند که توانایی پس انداز کردن و پرداخت قسط دارند.
در ادامه بت شکن به تشریح شرایط جدید حساب صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخته و گفت: سقف تسهیلات پرداختی از محل این حساب برای زوجهای خانه اولی بر روی یک پلاک ثبتی به دو برابر افزایش یافته است. به طوری که زوجین می توانند از محل این تسهیلات در تهران تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها تا سقف ۸۰ میلیون تومان استفاده نمایند.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای زوجین هیچ گونه محدودیتی از نظر تاریخ ازدواج ندارد، افزود: این سقف ها در صورتی که حداکثر تا ۸۰ درصد قیمت منزل مسکونی را پوشش دهند، قابل استفاده است.
همچنین مدیرعامل بانک مسکن نرخ سود تسهیلات را با یک درصد کاهش معادل ۱۳ درصد عنوان و اظهار کرد: بازپرداخت این اقساط ۱۲ ساله بوده و در تهران حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و در سایر شهرها حدود ۹۷۰ هزار تومان خواهد بود.

دکتر بت شکن با اشاره به شرایط لازم جهت دریافت این تسهیلات بیان کرد: دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن و درآمد مستقل، عدم استفاده از تسهیلات شبکه بانکی برای خرید، ساخت مسکن، انتقال سهم الشرکه و جعاله تعمیرات مسکن و همچنین عدم استفاده از انواع امکانات دولتی برای مسکن از جمله شرایط دریافت این تسهیلات است.
وی افزود: امکان اعطای این گونه تسهیلات از طریق پس انداز فراهم شده است، به عبارتی مبلغ اولیه باید سپرده گذاری شده که با امکان دریافت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله، قدرت خرید خوبی برای اقشار متوسط جامعه ایجاد می کند، به طوری که این قدرت خرید بالای ۵۰ درصد از ارزش یک ملک در سطح کشور را تامین می کند.

در ادامه مدیرعامل بانک مسکن به تشریح طرح دوم پرداخت و بیان کرد: امکان بهره مندی زوجین از تسهیلات خرید مسکن از طریق حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز که اوراق آن در فرابورس وجود دارد نیز فراهم شده است. بر اساس این طرح زوجین می توانند بر روی یک واحد مسکونی در تهران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان (هریک ۵۰ میلیون تومان)، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف ۸۰ میلیون تومان (هر یک ۴۰ میلیون تومان) و در سایر شهرها تا سقف ۶۰ میلیون تومان (هر یک ۳۰ میلیون تومان) تسهیلات دریافت نمایند.
وی افزود: در این طرح نیز امکان دریافت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات جعاله نیز فراهم شده و همچنین به دلیل کاهش روند تورم نیز نرخ سود این تسهیلات با ۱ درصد کاهش به ۱۷٫۵ درصد رسیده است.

بت شکن ادامه داد: دوره بازپرداخت این تسهیلات ۱۲ ساله بوده و اقساط ماهیانه آن بر اساس دریافت حداکثر سقف تسهیلات در تهران حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در سایر شهرها حدود ۸۹۰ هزار تومان خواهد بود.
مدیر عامل بانک مسکن اظهار کرد: این تسهیلات برای زوجهایی قابل دریافت است که تاریخ ازدواج آنان از اول فروردین ۱۳۸۵ به بعد است و اعطای این تسهیلات هیچ شرط دیگری ندارد.

بت شکن در ادامه به تشریح سومین طرح پرداخت و گفت: فراهم آمدن امکان استفاده همزمان از سپرده های تعهدی بانک با تسهیلات بدون سپرده از دیگر طرح های تصویب شده است. بر اساس این طرح، کسانی که طی سال های ۱۳۷۹، ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ در بانک سپرده حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کرده باشند علاوه بر امتیاز تسهیلات متعلقه خود می‌توانند تا ۱۰۰ درصد آن را از تسهیلات خرید بدون سپرده برخوردار شوند. مشروط بر اینکه در تهران مجموع تسهیلات متعلقه از ۶۰ میلیون تومان و در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها از ۴۰ میلیون تومان تجاوز ننماید.

مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: سقف های ذکر شده با توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار در خصوص تسهیلات خرید بدون سپرده تعیین شده است و در حال حاضر نرخ سود تسهیلات حساب جوانان ۱۳ درصد می باشد که در صورت تقسیط ۲۰ ساله، اقساط آن با سقف ۴۱ میلیون تومان در تهران ماهانه ۴۰۰ هزار تومان، در کلان شهرها با سقف ۳۴ میلیون تومان ماهانه ۳۳۶ هزار تومان و در سایر شهرها با سقف ۳۰ میلیون تومان ۲۹۴ هزار تومان خواهد بود.

وی افزود: تسهیلات بدون سپرده خرید برای تهران در حالت ذکر شده ۱۹ میلیون تومان خواهد بود که با نرخ ۲۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله، اقساط آن حدود ماهانه ۳۳۵ هزار تومان و در کلان شهرها این تسهیلات ۱۶ میلیون تومان و اقساط آن در حدود ماهانه ۲۸۰ هزار تومان با مدت بازپرداخت ۱۰ ساله و نرخ ۲۰ درصد و برای سایر شهرها ۱۰ میلیون تومان و قسط آن ماهانه ۱۷۶ هزار تومان با مدت بازپرداخت ۱۰ ساله و نرخ سود ۲۰ درصد خواهد بود.

در پایان این نشست بت شکن به تشریح شرایط اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن در بافت فرسوده پرداخت و گفت: اعطای تسهیلات از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بافت فرسوده بدون در نظر گرفتن شرایط خانه اولی بودن متقاضی ویزه بافت فرسوده امکان پذیر بوده و افراد می توانند تا سقف های مقرر از این تسهیلات استفاده نمایند.
وی افزود: سقف این تسهیلات در تهران به صورت توام برای زوجین به مبلغ ۱۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۸۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین مدیرعامل بانک مسکن تاکید کرد: از خرداد ماه سال آینده شروع پرداخت تسهیلات برای زوجین دارای صندوق پس انداز مسکن یکم محقق خواهد شد و چنانچه یکی از زوجین فاقد صندوق پس انداز مسکن یکم باشد، می تواند تسهیلات خود را در قالب اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن استفاده نماید. همچنین زوجین فاقد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم که تمایل به افتتاح حساب مذکور و سپرده گذاری نداشته باشند می توانند از روز سه شنبه مورخ ۱۸ اسفند ماه ۹۴ به بعد ضمن مراجعه به شعب بانک و اخذ اطلاعات لازم و از محل خرید اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بلافاصله نسبت به خرید واحد مسکونی به صورت مشترک در چارچوب ضوابط جدید اقدام نمایند.

بت شکن۲

Twitter Google+ Facebook
16,616 views
نظرات
 1. مجتبی سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

  سلام
  آقای بت شکن شما برو بتتو بشکن
  مرد حسابی اگه هر روز هم نان خشک هم بخوریم چطوری قسط وام بدیم
  خیلی باحالی قوقولی

 2. مسعود چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴

  شوخی جالبی هستش .مخصوصا برای قشر کارمند کوچولو

 3. مسعود چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۴

  شوخی جالبی هستش .مخصوصا برای قشر کارمند کوچولو

 4. محسن پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

  سلام
  کدوم قشر متوسط میتونه بالای ۱و ۴۰۰ قسط بده شهریه بده خرج زندگی رو بده پول آب و برق و گاز وتلفن و بنزین و هزار چیزو بده اگه بتونه بده دیگه قشر متوسط نیست اگر هم باشه پس ۹۰% مردم ایران قشر ضعیفن

 5. جلال سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵

  واقعا از ازدواج منصرف شدم آدم راه های دیگ ه رو ادامه بده بهتره بدبختمون کردین

 6. علی شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۵

  سلام
  مردمی که در دادن اجاره خانه خود هزار و یک دغدغه دارند،اونم قشر متوسط که بعضا از پس اجاره خونه ۲۰۰هزارتومانی برنمیان و بعضا تو پول آب و برق و گاز خونه و در کل توی بدیهیات زندگی موندن چطور بیان قسط یکونیم میلیون بدن اونم واسه خونه ای که تا ۱۲سال مالکش دولته.

  بجای این برنامه های تخیلی چارتا افغانی بیارید واسمون چاره ای بیاندیشن.
  شما یا به فکر خونه دار کردن مردم هستید و نمیدونید چجوری
  یا به فکر پر کردن خزانه بانکتون هستید و به هر دری میکوبید
  مومن قسط خیلی ک باشه واسه یه کارمند بدبخت ک خرج مدرسه و لباس و …گردنشه ۲۰۰هزار،صادقانه
  هرکی میگه بیشتر میتونه بپردازه دروغ گفته
  اوناییم ک میبینی قسط وام بالا میدن زور ضمانت و … ایناس

 7. علیرضا چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

  سلام جناب آقای بت شکن هیچیت نمیگم تا بگی آیا چی میخاست بگه …

  خوب عزیز من قربون اون یقه بستو رسشت برم کدوم کارمند بدبختی میتونه این کارو انجامبده

  آخه این واسه اون کسی خوبه که پول خرید یه خونه یا آپارتمان رو داشته باشه و بعدش بره پولشو بزاره توبانک با سود حد اقل ۲۰ درصد و بر یه مقدار پول بزاره روی این مبلغ و قسطشو بده تا بعد از ۱۲ سال هم پولشو داشته باشه و هم خونشو.
  عمو خیلی فکرکردین اینا راه کار ها رو واسه خونه دار کردن مردم میدین.

 8. Z سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

  عجبااااااااااااااااا
  وام ۱۲۰ میلیونی زوج های جوان با سود ۱۳ درصد
  متحیر شدم
  لطفا به کلمه “زوج های جوان ” توجه کنید
  اینجوری رفتار میکنید که همه از ازدواج کردن میترسن

 9. a سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

  یکی از ابن آقا بپرسه چندتا مستاجر تو ایت تصمیماتتون تو جلسه حاضر بودن

 10. صادق چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

  گندزدین به مملکت

 11. ص.ن دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵

  واقعا دستتون درد نکنه اگه خودمو شوهرم کل درآمدمونو بذاریم روهم بریم خونه بابامون زندگی کنیم هیچی نخوریمو نپوشیم پول آبو برقو گازم ندیم مابقی قسظامونم خانواده بدن شاید بتونیم از پس قسط این وام بربیایم
  نظرتون چیه که جوونای مملکتو پیر کردین؟

 12. ممدرضا دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵

  عمو بتی جنست چیه ؟؟؟ از کجا میخری؟؟؟

 13. آرش چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵

  آب قطعه

 14. ناشناس جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵

  واقعا که با این راهکارها به ضد انقلاب نیازی نیست را وجود شماها دشمن………… !!!!
  (این پیام ویرایش شد……بانک مردم)

 15. بنده ي خدا جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

  واقعا غیر منطقی حرفاتون مسئولین
  من جوان ٢٢ساله هم خرج ازدواج کنم وهم خرج قسطهای سنگین خونه بدم!!
  ماشاالله دارید والا!!با چه دلیلو منطقی امکان پذیره!!؟؟؟
  لطفا وقت کردید از خدای بزرگ،خدای حضرت محمد(ص) که وعده داده ستم ها را بخود ستمگران بازخواهم برگرداند بترسید و بفکره مردم ضعیف جامعه هم باشید که خدا این رویه رو میپسنده.
  آقا اشکال نداره اگر هم وقت نداشتید وقتی بروز سیاه،(خود خدا ازقدرتش)نشوندتون همیشه وقت پیدا خواهید کرد.
  خداقوت.

 16. بهزاد چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

  تو دولت احمدی نژاد پول واسه سپرده نبود همه مردم خونه دار شدن حالا میگن چهل ملیون سپرده بزار هشتاد وام بدیم آخه … من اگه چهل ملیون داشتم وام میگرفتم
  (این پیام ویرایش شد…بانک مردم)

 17. بهزاد چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

  درود بر احمدی نژاد

 18. احمد قشر متوسط جامعه پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

  خیلی باحالید.قشر متوسط جامعه رو اینقدر پولدار میبینید و ی کم چشماتنو باز کنید لطفا.
  اصلا ببینم جوری صحبت میکنید که ایران زندگی نمیکنید. فقط نوک بینی تون رو میبینید.واقعا خسته نباشید.خیلی به مختون فشار آوردید.زحمت شد براتون.راضی به زحمتتون نیستیم اینقدر به فکر قشر متوسط جامعه هستید.اصلا قشر متوسط رو بلد نیستید معنی کنید ، بعد نشستید برنامه هم ریختید براشون؟؟؟؟؟؟؟

 19. یک جوان سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

  با سلام به مدیر سایت
  ازتون میخام هیچ حرفی سانسور نکنید
  مگه آزادی بیان نیست؟؟؟
  بذارید مردم بیچاره حرف دلشونو بزنن.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه