تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 28947 تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۵
 

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یکی از کارکنان کانون سرمایه‌گذاری سهام عدالت از اخراج دسته جمعی کارکنان این کانون خبر داد.

به گزارش بانک مردم به نقل از مهر، یکی از کارکنان کانون سرمایه‌گذاری سهام عدالت با انتقاد از انتصاب محمدتقی ابوالحسنی به سمت رئیس این کانون طی حدود یک سال اخیر و مشکلاتی که از این ناحیه متوجه کارکنان کانون شده است، گفت: از زمانی که او بر سر کار آمده، کم کم و به مروز زمان افراد و نیروهایی را وارد کانون و نیروهای قبلی را از کار بیکار کرده است.

وی با بیان اینکه پس از نوروز ۹۵ که کارکنان قبلی شرکت بر سر کارآمدند، به ناگهان به آنها اعلام شد که مهلت قراردادهای آنها به اتمام رسیده و بر این اساس اجازه ورود به کانون و ادامه فعالیت به آنها داده نشد، افزود: تغییرات از سطح کارکنان اداری و مدیر مالی، وکیل تا نگهبان، آبدارچی، پیک، راننده و غیره را شامل شد،  این در حالی است که بسیاری از این کارکنان از سال ۸۵ در این کانون مشغول به‌کار بودند.

این فرد ادامه داد: آنچه مهم است اینکه با ترفندی که به کار گرفتند، نتوانستیم بیمه بیکاری دریافت کنیم و عنوان سمت ترک کار برای عده ای از کارکنان که از کار با اتمام قرارداد اخراج شده بودند، زده شد.

وی به تقسیم پاداش‌های بالا بین اعضای هیات مدیره کانون اشاره کرد و مدعی شد: در دوره جدید مدیریت هیچ پولی به شرکت‌های تعاونی نداده، این در حالی است که در بین برخی از کارکنان در شرکت‌های تعاونی استانی حتی افراد جانباز ۹۰ درصد و قطع نخاعی هم وجود دارد.

این گفته ها در حالی است که در اواخر خردادماه سال گذشته نیز این کانون مشکل ساز شده بود و نارضایتی و انتقاد عده ای از کارکنان سهام عدالت را در پی داشت و این به جز مشکلاتی است که دارندگان سهام عدالت را به خود مشغول کرده است.

هر از گاهی کارکنان و کارمندان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت به ویژه شهرستان‌ها، در جلوی درب کانون تجمع می کنند و از این طریق ابراز ناراحتی خود را اعلام می دارند اما هیچکس پاسخگوی آنها نیست.

در چند سال اخیر بسیاری از کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت حقوقی دریافت نکرده اند و در این راستا چندین بار تعدادی از آنها به نمایندگی از بقیه کارکنان در مقابل ساختمان این کانون تجمع کرده اند اما به همین علت بخشی از نیروها ریزش کردند و بسیاری از نیروها هم اخراج شدند، بدون اینکه حقوق خود را دریافت کرده باشند.

در عین حال، برخوردهایی که با این مراجعان و کارکنان اخراج شده صرورت می گیرد، نامناسب است، این موضوعات پیش از این هم منتشر شده اما هیچ گروه و مسئولی پاسخگو نیست، حتی مسئولان سازمان خصوصی سازی هم پاسخ روشن و درستی در این خصوص نمی‌دهند.

پیش از این خبرنگار مهر، برای تهیه گزارش به کانون مراجعه کرده بود اما با برخوردهای نامناسبی از سوی برخی کارکنان کانون شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت مواجه شد و این افراد حتی اجازه ورود به ساختمان این کانون و گفتگو با مسئولان آن را ندادند.

فارغ از موضوع آزادسازی سهام عدالت و انتظار سهامداران برای تعیین تکلیف این موضوع که طی سال‌های اخیر همچنان یکی از وعده های مسئولان بوده، مشکلات ساختاری کانون ناتمام است و هر از گاهی انتخاب اعضای هیات مدیره و حقوق مسئولان کانون و کارکنان جنجال برانگیز می شود و انتظار می رود وزیر اقتصاد که مسئول انتصاب این مسئولان است، برای رفع این مشکلات راهکاری بیندیشد.

سهام عدالت

 

Twitter Google+ Facebook
1,552 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه