تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 33798 تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

مرتضی اکبری

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام داشت که اقدامات اداری در خصوص وضعیت مدیر عامل جدید بانک  قرض الحسنه مهر ایران در حال انجام است اما با این وجود هنوز مدیرعامل جدید تایید نشده است!

حسین قضاوی  افزود: به مجرد اینکه این امر به نتیجه نهایی برسد اطلاع رسانی  عمومی خواهد شد.

این اظهارات بعد از آن بیان می‌شود که  از پنج شنبه  دهم تیرماه سالجاری و به دنبال وداع “سیامک دولتی”، مدیر عامل سابق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ، مرتضی اکبری به جای او به سمت مدیر عامل جدید بانک مورد اشاره منصوب شده اما از همان زمان تا اکنون در محل کار خود حاضر نشده است.

دلایل مختلفی برای این عدم حضور “مرتضی اکبری” در محل کار خود در بازار رسانه ای بین بانکی زمزمه می شود اما گمان می رود مهمترین دلیل آن نداشتن تاییدیه لازم از مراجع ذیصلاح باشد.

مرتضی اکبری در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ با حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان عضو موظف هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران منصوب شد.

البته به دنبال انتشار فیش های نجومی حقوقی مدیران بیمه مرکزی و تعدادی از بانک‌های شبه دولتی، مدیران ۴ بانک رفاه کارگران، ملت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران از سمت خود برکنار شده و به جای آنها مدیران جدیدی معرفی شدند. تا اینجای کار فقط سه مدیراز چهار مدیر از پیش گفته در محل کارخود حاضر شده  و قرض الحسنه مهر ایران همچنان بدون مدیرعامل به فعالیت خود ادامه می دهد.

همین موضوع مشکلات جدی را برای بانک مذکور و حتی  مشتریان آن ایجاد کرده چرا که با وجود هیات مدیره اما ارایه تسهیلات  قطعی و تصمیم گیری نهایی دراین راستا منوط به  دستور مدیرعامل خواهد بود.

با این حال، دو هفته قبل،”مرتضی اکبری” مدیر عامل جدید بانک قرض الحسنه مهر ایران در توضیح عدم حضوردر محل کار جدید خویش گفته که فرایند اداری این امر درحال انجام بوده و با توجه به اینکه بانک قرض الحسنه مربوط به  ۴ بانک دیگر است  باید جلسه هیات مدیره آنها هم تشکیل شده و نسبت به این امر تعیین تکلیف شود.

وی، درعین حال افزود که تاییدیه بانک مرکزی او آمده و احتمال داد که ظرف هفته آینده در محل کارخود حاضر شود، هر چند که تا اکنون و با گذشت دو هفته از گفتگو با وی، این مهم، یعنی حضور”اکبری” در محل کار جدید رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران، با سرمایه اسمی اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت ده بانک بزرگ کشور در سال ۱۳۸۶ راه اندازی شده که سهامداران این بانک مشتمل بر چهار بانک مشمول اصل ۴۴ “صادرات، ملت، تجارت و رفاه کارگران” بوده که بر این لیست نیز باید شش بانک دولتی” ملی، سپه، صنعت و معدن، توسعه صادرات؛ کشاورزی و مسکن” را هم افزود.

بانک قرض الحسنه  مهر ایران،  در حال حاضر ۵۴۰ شعبه در سراسر کشور داشته که از این تعداد ۳۰۰ شعبه استیجاری بوده و ۲۴۰ شعبه مابقی ملکی است  که از قرارمعلوم، باید ۳۰۰ شعبه استیجاری این بانک از محل املاک بانک‌ها یا منابع خود بانک به وضعیت ملکی تبدیل شوند.

گفته می شود که سرمایه پرداخت شده بانک قرض الحسنه مهر ایران از ناحیه سهامداران  ۸۲۰۰ میلیارد ریال بوده که طبق مهلت هشت ماهه مجمع، سرمایه این بانک به رقم اسمی یعنی ۱۵ هزار میلیارد ریال خواهد رسید بنابراین در فرصت باقیمانده، قرار بود رقم ۶۸۰۰ میلیارد ریال توسط سهامداران تودیع و تامین سرمایه نهایی صورت گیرد.

برکنار از تمرکز بیشتر بر دست اندازهای موجود برسر راه این بانک از جمله تغییر وضعیت آن از سهامی خاص به عام ،اما به نظر می‌رسد کشدار شدن بیش ازحد عدم حضور مدیرعامل جدید این بانک ،ذهنیت‌های نا مطلوبی را در بین مشتریان آن به وجود خواهد آورد.

در همین حال، محسن پدرام، رئیس هیأت مدیره بانک مذکور، گفته که همچنان منتظر حضور مدیر عامل جدید بوده و افزوده که از دلایل عدم حضور مدیر عامل جدید بی اطلاع است. رئیس هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران تاکید کرده که از دلایل عدم حضور مدیر عامل جدید چیزی نشنیده و  هیچ چیز معلوم نیست.

 

منبع: نسیم

Twitter Google+ Facebook
2,273 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه