تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 8
کوتاه مدت 11
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 35806 تاریخ انتشار : ۸ شهریور ۱۳۹۵

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این وزارتخانه پس از شناسایی ۸۵ درصدی مشمولان حذف یارانه دست به کار خواهد شد.

به گزارش بانک مردم، علی ربیعی گفت: یارانه از پیچیده‌ترین مسائل و مشکلات دولت بوده و هست زیرا این مقوله بدون در نظر گرفتن تورم سالانه اجرا شده است و ادامه دارد.

ربیعی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی پارسال حذف ۶ میلیون یارانه‌بگیر و امسال ۳۰ میلیون نفر را برای وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکلیف کرده است.

وی اذعان کرد شناسایی این تعداد یارانه‌بگیر بسیار دشوار است و احتیاط فراوانی می‌طلبد. وزیر تعاون گفت: احتیاط در حذف یارانه‌بگیران آن هم در موسم انتخابات ریاست‌جمهوری را قبول ندارم.  اگر احتیاطی مشاهده می‌شود به منظور جلوگیری از ضایع شدن حقوق نیازمندان واقعی است.

ربیعی با بیان اینکه این وزارتخانه پس از شناسایی ۸۵درصدی مشمولان حذف یارانه دست به کار خواهد شد و اقدام خواهد کرد، افزود: به منظور شناسایی بهتر و دقیق‌تر مشمولان، پایگاه اطلاعاتی دقیقی را تدوین کرده‌ایم که این خود یک گام مثبت و پرقدرت اجتماعی محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد دولت به حذف افراد غیرنیازمند از فهرست یارانه‌بگیران اعتقاد راسخ دارد و افزود: یارانه حق اقشار کم‌درآمد و دهک پایین جامعه است.

ربیعی گفت: قبول داریم که کارگران، کارمندان و بازنشستگان زندگی سخت و دشواری دارند و باید فکری برای‌شان کرد، پس باقیمانده منابع مالی حاصله از حذف یارانه‌بگیران را به این قشر از جامعه بویژه کارگاه‌های اقتصادی کوچک که ایجاد اشتغال را به همراه دارند اختصاص خواهیم داد.  او تاکید کرد: یارانه باید به اشتغال، درمان و بهداشت جامعه وارد شود.

ربیعی۱

 

 

Twitter Google+ Facebook
1,376 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه