تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 49352 تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۵

۱۳۹۵۱۰۲۰۱۴۵۳۱۶۳۹۲۹۶۵۷۴۳۴

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دولت اندونزی بانک آمریکایی جی پی مورگان چیس را به دلیل انتشار گزارش منفی از اقتصاد این کشور تنبیه کرد.

به گزارش رویترز، یکی از مقامات وزارت دارایی اندونزی گفت، دولت این کشور بانک آمریکایی جی پی مورگان چیس را از ارائه پیشنهاد برای انتشار دور بعدی اوراق قرضه اسلامی (صکوک) به دلار منع کرده است.

دولت اندونزی از سایر بانک ها خواسته تا روز پنجشنبه پیشنهادات خود در زمینه انتشار صکوک دلاری را ارائه دهند، اما بانک آمریکایی جی پی مورگان از این درخواست مستثنی شده است.

تصمیم به مستثنی کردن بانک جی پی مورگان از مشارکت در انتشار صکوک دلاری در اندونزی مدت کوتاهی پس از آن اتخاذ شده که وزارت دارایی اندونزی گفته بود، این بانک آمریکایی را به دلیل انتشار گزارشی منفی در مورد اقتصاد اندونزی در ماه نوامبر تنبیه خواهد کرد.

سواهاسیل نازارا، رئیس اداره سیاست های مالی وزارت دارایی اندونزی در پاسخ به این سوال که آیا جی پی مورگان می تواند برای انتشار صکوک دلاری در اندونزی پیشنهاد ارائه کند گفت: «مسئله این است که (جی پی مورگان) دیگر با دولت (اندونزی) همکاری نخواهد داشت.»

سخنگوی بانک جی پی مورگان از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

در گزارشی که پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا منتشر شد، بانک جی پی مورگان توصیه خود در مورد خرید سهام در اندونزی را از وضعیت «دارای وزن بالا» به حالت «دارای وزن پایین» تنزل داده بود.

نازارا روز ۴ ژانویه از تنبیه بانک جی پی مورگان دفاع کرده و گفته بود، تحقیق این بانک در مورد بورس اندونزی «معتبر و بی طرفانه نبوده است.»

به گفته مقامات ارشد دولتی، اندونزی همچنین در حال برنامه ریزی برای انتشار دستورالعملی است که بر اساس آن معامله کنندگان اصلی اوراق قرضه باید تنها تحقیقات «مبتنی بر واقعیت» از اقتصاد این کشور منتشر کنند.

تسنیم

Twitter Google+ Facebook
573 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه