تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 49377 تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون ریاست جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات به روستاییان و عشایر در صورت تصویب یک فوریت لایحه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای اعطای وام توسط مجلس تا نیمه اول فرودین ۹۶ آغاز می شود.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبِنا، سید ابوالفضل رضوی با اشاره به  موضوع اشتغال زایی، تثبیت جمعیت، ایجاد انگیزه و مهاجرت معکوس به روستای‌های کشور، افزود: دولت لایحه دو فوریتی را برای برداشت ۱ و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای ارائه وام قرض الحسنه به روستائیان و عشایر به مجلس ارائه داد و مجلس با یک فوریت آن موافقت کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ادامه داد: امیدواریم بعد از بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس به این موضوع نیز رسیدگی شود تا بتوانیم بحث اشتغال‌زایی و ایجاد فضای کسب‌وکار مناسب را در روستاها فراهم کنیم.

اختصاص وام قرض‌الحسنه روستائیان و عشایر از نیمه فروردین

وی تصریح کرد: این وام صرفاً به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری اختصاص داده می‌شود که با اختصاص آن به مناطق یاد شد حدود ۲۰۰ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود.

رضوی گفت: در صورتی که مجلس این لایحه را در اوایل دی‌ماه تصویب کند، قول داده می‌شود که در دو ماه باقی‌مانده بر اساس برنامه‌ریزی انجام داده‌ شده این وام را تا نیمه فروردین سال ۹۶ به متقاضیان اختصاص دهیم.

وی تأکید کرد: این وام صرفاً برای حرفه‌های مربوط به کشاورزی نیست و برای تمام صنایع تبدیلی و فرآوری دانش‌بنیان، صنایع‌دستی و گردشگری به صورت قرض الحسنه اعطا می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در واکنش به سیاسی خواندن اعطای وام کم‌بهره به روستائیان و عشایر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ تصریح کرد: مخالفان به دلیل آنکه می‌خواهند کاری انجام نشود تا از دولت طلبکار شوند بحث سیاسی موضوع را مطرح می‌کنند اما باید در نظر داشت که از سال ۹۴ به دنبال این طرح بودیم تا اینکه امسال به نتیجه رسید.

رضوی گفت: در این ارتباط جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشت تا ایشان اجازه برداشت از این صندوق را صادر کنند.

وی با اشاره به نقل به معنای فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره برداشت از ذخایر صندوق توسعه ملی برای اجرای این طرح اظهار داشت: «در شورای آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر معظم انقلاب و سران قوا، ایشان فرمودند؛ (این طرح) به مجلس برود و مجلس نیز انشا الله با فوریت به آن توجه کند.»

رضوی اظهار داشت: وقتی رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که این طرح به مجلس برود و مجلس با فوریت به آن توجه کند، برداشت من آن است که ایشان حتماً با این طرح موافقت داشته‌اند.

معاون رییس جمهور در پاسخ به این موضوع که “رهبر معظم انقلاب برای برخی از طرح‌ها مانند “اجرای عملیات آبخیزدارداری”موافقت خود را به‌صورت مستقیم اعلام کرده بودن اما این طرح را به مجلس فرستاده‌اند، گفت: از خود حضرت آقا باید رسیده شود که منظورشان چیست، زیرا اگر مخالف بودند می‌فرمودند نه، اما وقتی می‌گویند این طرح با فوریت در مجلس موردبررسی قرار گیرد به معنای آن است که ایشان با اجرای این طرح دولت موافقند.

تسنیم نوشت: وی در در پایان تأکید کرد که این اظهارات در خصوص فرمایشات رهبر معظم انقلاب (درباره لایحه دولت برای ارائه وام ۱,۵ میلیارد دلاری به روستائیان و عشایر از محل صندوق توسعه ملی) نقل به معنا است.

 

بر اساس این گزارش، اظهارات رضوی در اختتامیه نمایشگاه توانمند‌های روستایی و عشایری، این وام قرار است به‌صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۳ تا ۴ درصدی برای توسعه مشاغل روستایی و عشایری اختصاص یابد.

Twitter Google+ Facebook
1,248 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه