تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 49449 تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون نظارتی بانک مرکزی از نهایی شدن نظام ارزیابی بانک‌ها در سال‌جاری خبر داد و گفت: ۲۰۰ تعاونی اعتبار در سال‌جاری مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند و ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه هم نهایی خواهد شد.

به گزارش بانک مردم، فرشاد حیدری با اعلام اینکه از زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی داشتن شبکه پولی و مالی مناسب است، گفت: همچنین برای تامین مالی پروژه‌ها و گردش اقتصاد کشور نیز لازم است تا زیرساخت‌های مناسبی داشته باشیم.

معاون نظارتی بانک مرکزی اظهارداشت: برای اقتصاد رو به رشد، شبکه بانکی مقتدر،‌ سالم و پویا لازم است. یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی در بخش نظارتی رتبه بندی شبکه بانکی کشور است.

حیدری ادامه داد: اگر بخواهیم بدانیم که بانک‌ها سلامت هستند، باید از ابزارهای ارزیابی بانک‌ها استفاده کنیم. در حال حاضر با استفاده از چند روش استاندارد جهانی،‌ بانک‌ها را رتبه بندی می‌کنیم که در نهایت منجر به این می‌شود که بانک‌ها سالم کار کنند و نظام مالی پایداری داشته باشیم.

وی افزود: از سویی در قالب رتبه بندی بانک‌ها، اشکالات کار به صورت زودهنگام شناسایی خواهند شد و بانک‌ها به روز و بر اساس استانداردهای جهانی اداره می‌شوند. از سویی بانک‌ها در این راه می توانند به تولید نیز کمک کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی بیان داشت: این کار امسال در بانک مرکزی دنبال شد و از سویی با رتبه بندی، اشکالات کار نیز به هیات مدیره‌های بانک‌ها ابلاغ شد تا در یک دوره زمانی مشخص نسبت به رفع اشکالات اقدام کنند.

معاون نظارتی بانک مرکزی درباره ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی گفت: در سال جاری مراحل نهایی این طرح در حال عملیاتی شدن است و به دنبال آن هستیم که نظام مالی به صورت کاملا قانونمند و مجاز فعالیت کند که مردم نیز بتوانند به آنها اطمینان کنند؛ در عین حال فعالان اقتصادی نیز بتوانند به مراکز قانونی مراجعه داشته باشند.

به گفته حیدری، اقدامات در زمینه ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی در مراحل نهایی است و کارها پیشرفت خوبی دارد. در حال حاضر، لیزینگ‌ها، صرافی‌ها، صندوق‌های قرض الحسنه، تعاونی‌های اعتباری و موسسات مالی اعتباری در بازار پولی کشور فعالیت دارند.

وی از نهایی شدن ساماندهی ۳ هزار صندوق قرض‌الحسنه در سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۲۰۰ تعاونی اعتباری نیز مجوز فعالیت دریافت کرده است و بقیه نیز باید در صورتی که بخواهند به فعالیت ادامه دهند باید مجوز دریافت کنند.

این مقام مسئول در بانک مرکزی همچنین ساماندهی موسسات مالی و اعتباری موجود را از برنامه‌های آینده اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی برشمرد.

صدور مجوز فعالیت ۲۰۰ تعاونی اعتبار/ اجرای طرح رتبه‌بندی بانک‌ها
Twitter Google+ Facebook
968 views
نظرات
 1. امير چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  ساماندهی از نظره شما چه معنایی داره وقتی موسسه مجوز داره شما هم مثل بدون مجوز ها پوله مردم را نمی دهند؟

 2. یک سپرده گذار ثامن الحجج چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  خاک بر سرتان با این ساماندهی تون

 3. یکی دیگه از سپرده گذار ثامن الحجج چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  ما اگه نخواهیم شما ساماندهی کنید چه کسی رو باید ببینیم با این ساماندهی تون دارید پدر مردم رو در میارید.

 4. سپرده گذار ثامن الحجج چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  خدا ازتون نگذره که حقوق مردم رو پایمال کردید.

 5. مصطفی چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  سامان دهی یعنی اینکه بیش از دویست و ینجاه میلیون تومان در ثامن الحجج سپرده کوتاه مدت داشته باشی وبیش از یکسال باشد که یک ریال انرا نتوانی بگیری.ثامن الحجج ازروانشناسان کار بلد برای اموزش کارمندان خود استفاده کرد که چگونه مخ مشتریها را بزنند که پولهای خود را از بانکها بگیرند ودر ان موسسه تحت نظارت بانک مرکزی حساب کوتاه مدت باز کنند.

 6. سپرده گذار کاسپین چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵

  بجا حرف زدن به فکر مجوزهایی که دادین باشین اون کاسپین که مجوز دادید الان ۵۰ روز گیر افتادم پول نمیده فقط حرف می زنید حتی شکایتم کردم بانک مرکزی چیکار کردید ………..

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه