تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 50907 تاریخ انتشار : ۶ بهمن ۱۳۹۵

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین در واکنش به اظهارات سیف که به سپرده‌گذاران توصیه به صبر کرده بود گفتند آیا صاحبخانه هم برای گرفتن پول اجاره و یا طلب‌کارها برای گرفتن طلب خود صبر می‌کنند؟

به گزارش بانک مردم، بعد از اظهارات سیف در مورد سپرده‌گذاران موسسه اعتباری کاسپین برخی از سپرده‌گذاران این اظهارات را به فال نیک گرفتند چرا که معتقد بودند همین اظهار نظر به معنای آن است که بانک مرکزی بر سر مجوزی که داده حاضر است و قرار نیست از مسوولیت خود شانه خالی کند. به همین علت بسیاری از سپرده‌گذاران از اظهارات سیف خوشحال شدند اما برخی دیگر اعلام کردند که آیا مشکلات هم صبر خواهد کرد.

سپرده‌گذاران در تماس با بانک مردم اعلام می‌کردند که با تاخیر در پرداخت سپرده‌های کاسپین با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و اگر آقای سیف ما را به صبر توصیه کرده صبر می‌کنند اما نمی‌توانند  طلبکارها و صاحبخانه‌هارا هم دعوت به صبر کرد.

در این باره خبرگزاری تسنیم در گزارشی نوشته است:

توصیه رئیس کل بانک مرکزی به سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین مبنی بر صبور بودنشان واکنش برخی از این افراد را به همراه داشته است.

هجوم سپرده گذاران به موسسه اعتباری کاسپین مشکلاتی را چند هفته ایست برای این موسسه و بانک مرکزی بوجود آورده است. علت هجمه سپرده گذاران به موسسه کاسپین اخباری است که پیرامون دارایی موسسه فرشتگان که در کاسپین ادغام شده، بین سپرده گذاران دست به دست می شود و از همین رو مردمی که در این موسسه سپرده گذاری کرده اند از بیم اینکه مبادا دارایی شان از بین برود به شعب کاسپین مراجعه کرده و خواستار دریافت سپرده هایشان هستند.

موسسه فرشتگان ۴ هزار میلیارد تومان از سپرده ۸ هزار میلیارد تومانی خود را در بخش املاک سرمایه‌گذاری کرده بود و همین مساله برای موسسه تازه تاسیس کاسپین مشکل‌ساز شد. ولی مشکل اینجاست که با افزایش مراجعه سپرده گذاران به شعب کاسپین امکان پرداخت یکباره سپرده ها به مشتریان وجود ندارد و مسئولان این موسسه تصمیم گرفتند با اعمال محدودیت نسبت به بازپرداخت سپرده های مردم اقدام کنند.

در ماه‌های اخیر مشتریان این موسسه امکان دریافت بیش از ۲ میلیون تومان در روز را ندارند. البته شعبه مرکزی این موسسه در موارد خاص تا ۵ میلیون تومان هم پرداخت می‌کرد.همین موضوع ناراحتی و البته نگرانی سپرده گذاران کاسپین را به همراه داشته و موجب تجمع این افراد مقابل این موسسه شده است.

ولی موضوعی که نگرانی سپرده گذاران را تشدید کرده این است که موسسه اعتباری کاسپین چند روزیست بازپرداخت وجوه را به طور کلی متوقف کرده و به هیچ وجه به سپرده گذاران پول نمی دهد؛ علت عدم بازپرداخت سپرده های مردم در کاسپین از سوی بانک مرکزی عدم انتقال حساب های تعاونی های ادغامی در این موسسه اعلام شده است.

در همین ارتباط ولی الله سیف در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین و علت توقف بازپرداخت وجوه به سپرده گذاران این موسسه، گفت: هنوز حساب های تعاونی هایی که در موسسه کاسپین ادغام شده اند به این موسسه منتقل نشده است. اولین قدم این است که حساب های این تعاونی ها به موسسه کاسپین وارد شود و بعد موسسه بتواند ایفای تعهد کند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مدلی که بانک مرکزی پیشنهاد کرده بود این است که تک تک تعاونی های ادغامی دارایی ها و بدهی های خود را به هیات مدیره کاسپین اعلام کنند؛ بعد از آن آغاز ایفای تعهدات در این موسسه آغاز شود.

درخواست اصلی این سپرده گذاران از بانک مرکزی و مسئولان موسسه کاسپین این است که سپرده هایشان را یکباره برگردانند ولی ظاهراً این امر برای کاسپینی ها مقدور نیست. البته موسسه کاسپین اعلام کرده با انتقال اموال تعاونی اعتبار فرشتگان به کاسپین مشکل نقدینگی برطرف خواهد شد. کاسپین همچنین  از نهایی شدن انتقال این اموال و تجمیع همه تعاونی‌های زیرمجموعه خبر داده است ولی این اخبار هم چیزی از نگرانی سپرده گذاران کم نکرده است.

در همین ارتباط البته بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای به مردم اطمینان داده که موسسه کاسپین از بانک مرکزی مجوز دارد و موظف است به نیازهای سپرده گذارانش پاسخ دهد.

علاوه براینها رئیس کل بانک مرکزی روز قبل که پرسید موسسه کاسپین هرچند با وضع محدود ولی در این مدت سپرده های سپرده گذاران را به آنها برمی گرداند ولی در روزهای اخیر بازپرداخت وجوه هم متوقف شده و این موضوع نگرانی شدید سپرده گذاران را به همراه داشته است؟ گفت: آن وجوه مربوط به یکی از هشت واحدی است که در موسسه کاسپین ادغام شده و حساب هایش انتقال یافته است و مابقی تعاونی ها باید حساب های خود را منتقل کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه طبیعتاً حق مردم است که درباره پول های خود در موسسه کاسپین پیگیری کنند، تصریح کرد: مردم باید صبور باشند و اجازه دهند که کاسپین تمام وجوه را تحویل بگیرد و نسبت به بازپرداخت تعهداتش اقدام کند.

دعوت به صبر رئیس کل بانک مرکزی از سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین واکنش این افراد را به همراه داشت.

به توصیه رئیس کل بانک مرکزی به سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین مبنی بر صبور بودنشان را می خوانید؛

حسن: جناب سیف برای انجام هر کاری میبایست یک بازه زمانی مشخص کرد به این میگویند نظم . مثل خواندن نماز در وقت خودش . یعنی شما هیچ ضرب الاجلی برای انجام امورات ادغام و تعیین موارد دیگر برای این موسسه تعیین نمیکنید؟ مگر میشود؟ مگر مشکل بستگی به اب و هوا دارد که بگوییم شاید باران ببارد شاید نبارد؟ مردم مظلوم این سرزمین خیلی در سختی و تنگنا هستند از شماها توقع دارند به حرفشان گوش بدهید حتماً نباید که آتش بگیرند بسوزند و بسازند . به داد مردم برسید

رها: کاش شماهم درمورد مجوز دادن کمی صبوری پیشه میکردید ….

سپرده گذارکاسپین: جناب آقای سیف شماکه مردم را به صبر تشویق میکنید آیا مشکلات زندگی وبی پولی هم میتوانند صبرداشته باشند.من که مستاجرهستم ایا صاحبخانه صبرمارومیتونه داشته باشه شهریه فرزنددانشجو ،قسط وام ،قبوض،بیماری و……هم صبرمیکنند.ما در این موسسه کاسپین وبه اعتماد بانک مرکزی سپرده گذاری کردیم تا یه گره ای اززندگیمان گشوده بشه نه دچارمشکلات بیشتری بشیم لطفا رسیدگی کنید ودلتون نیاد که مردم دراین نابسامانی بمانندوزندگیشون ازهم پاشیده بشه

اعتصام: لطفا از این انسان بی تدبیر و مسئول ارشد دولت تدبیر!!! بپرسید که چرا قبل از ادغام، اجازه داد که این تعاونی های منحله، با نصب تابلو و جواز کاسپین و به نام کاسپین، طی ۹ ماه اخیر، میلیاردها تومان از صدها نفر سپرده اخذ کنند؟ اگر مردم می دانستند، سپرده گذاری می کردند؟ تعاونی فرشتگان که منحل شده و طبق اعلام دادستان، چهار هزار میلیارد تومان کسری دارد؛ (یعنی ورشکسته است)، چرا بجای توقف و ورشکستگی و تصفیه، ادغام شده یا چرا طی ۹ ماه اخیر با هماهنگی مسئولین کاسپین و بانک مرکزی، به اسم کاسپین، اما به حساب خود، سپرده اخذ می کرده است؟ بجای عذرخواهی و پاسخگویی و مسئولیت پذیری، دعوت به صبر می کند؟

سپرده گذار تعاونی الزهرا مشهد: جناب ریس بفرمایید ۲ سال صبر بس نیست ؟ چقدر صبر کنیم؟ بهتر نبود جنابعالی به موسسه مجوز دارتون بفرمایید چقدر زمان نیاز دارد .بهتر نبود یک خط اعتباری بهسشون می دادی تا جواب مردم را بدن .تا شاید حداقل به مجوز شما اعتماد کنند .

مشتری کاسپین: جناب آقای سیف لطفا دستور بدید به وضعیت کاسپین به قید فوریت رسیدگی کنند (واقعا سپرده گذارهای کاسپین تحت فشارن) مردم رو پولشون حساب کردن تعهد ایجاد کردن چک دادن بدهکارند و … طلبکار تا کی باید صبر کنه تا کاسپین به ما پول بده و با با طلبکارامون تسویه کنیم ای مشکلات نشانه بی تدبیری مدیران کاسپین و همچنین بانک مرکزیه زیرا می تونستند فرایندی برنامه ریزی کنند تا اینقدر به سپرده گذارها فشار نیاد

حمید: اول مجوز میدین ، بعد تابلو میچسبونین ، بعد با اسم کاسپین منابع جذب میکنین و در آخر بعد از یکسال از تمام این موارد میفرمایید باید دارایی ها و … ادغام شوند !!! اگه ادغام نبودن چرا پول گرفتن ؟ تو این یکسال چیکار میکردن ؟ چرا با کلمات بازی میکنین!!! جواب مردم این نیست .

مهدی: اقای سیف شما باید با صبر و دقت مجوز میدادی… من در کاسپینی که تو جوازشو دادی پول گذاشتم صبر هم نمیکنم . پولم را بدهید.

Twitter Google+ Facebook
3,285 views
نظرات
 1. حامد چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  سلام خدمت رسانه بانک مردم
  گویا آقای سیف در این مملکت زندگی نمیکنند !
  جناب آقای دکتر سیف حضرتعالی به شخصی که چک اینجانب را برگشت‌میزند توصیه بفرمایید صبر کند …به صاحبخانه هم …
  به فرزندم که خرجی ندارد هم بفرمایید صبر کند …
  انصاف چیز خوبیست …
  بزرگان مملکت به داد ما برسید
  رییس جمهور به داد ما برسید
  رهبر عزیز به داد ما برسید
  مسلمانی را بی آبرو کردند ؛پدری را شرمنده زن و بچه اش کردند …
  این است عدالت علی در مملکت علی آبروی مومنی را میریزند و دعوتوبه صبر میکنند …
  جناب سیف از منابع موجود مشکل را حل کنید و شما برای باز پرداختش از کاسپین صبر کنید !

 2. جوادسکاکی پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  سلام جانادردخانمانسوزماگفتی

 3. سپرده گذار چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  آقای سیف – آقای وزیر – آقای رئیس جمهور! بیشتر از این با مال و جون و حیثیت دیگران بازی نکنید! از آه مردم بترسید!!!

 4. صبرررررررررررر!!!! چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  جناب سیف توصیه ما نیز به شما این است لطفا استعفا داده و در خانه بمانید وصبر کنید …..

 5. سپرده گذار تعاوني الزهرا -مشهد چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  اقای سیف .شما خودت هم برای حق وحقوقات صبر می کنی ؟؟؟؟؟؟؟
  والله من ۲ سال صبر کردم .بفرمایید چقدر دیگه باید صبر کنم .

 6. سپرده گذار چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  فقط خواهان استعفای جناب صیف هستیم

 7. سپرده گذار کاسپین چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  من امسال بازنشیته شدم بعداز۳۰سال خدمت وبخاطرگذاران زندگی وباتوجه که بچه دم بخت ودانشجو دارم سنواتم روباتوجه به که این موسسه دارای مجوز بوددرکاسپین گذاشتم اماالان سود
  پولم روهم نمیدن والابخدا این ظلمه من بااین وضعیت شرمنده زن وبچم میشم ضمنا بخدا توان
  بدنی ما تحمل این فشارهاواسترسها روندارد بخداقسم …باشید آقای سیف واقعاازاوضاع مردم خبرداری که تا این اندازه خونسرد صحبت میکنی…
  (این پیام ویرایش شده است…بانک مردم)

 8. همايون چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  میگم نکنه شما هم جناب دکتر سیف منزلتون استیجاری هست که ما صبرتون بالاست و مردمو به صبر میدعوتی

 9. حامد چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  با سلام خدمت دوستان عزیز. کی میدونه بدر توس مشهد سپرده های تا چند میلیون تومن رو داده یا حداقل تعویض دفترچه کردن؟ لطفا اسم شهر و شعبه رو هم بگین. ممنون

 10. سپرده گذار چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  جناب آقای سیف چرا یک بازه زمانی جهت ادغام این تعاونیها تعیین نمی کنید
  تا مردم بتوانند روی پولهایشان برنامه ریزی کنند آخه ما بدهکاریم آبرو و اعتمادمان بین مردم از بین رفت۰
  آقای سیف به دادمان برس
  کمیسیون اقتصادی مجلس به دادمان برس
  رییس جمهور محترم به دادمان برس
  رهبر آزاده به دادمان برس
  آبرویمان رفت

 11. علیرضا چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  سیف ففط استعفا

 12. رضا چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  خداوند کسانی که مارو شرمنده زن و بچمون کردند رو در دنیا و آخرت شرمنده کنه

 13. سپرده گذار چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  لطفا یه خبرنگار جوانمردی پیدا بشه از سیف یا هر مسعول دیگه ای بپرسه یه تاریخ بدن تا از سردرگمی در بیایم…ماهی ۶ تومن قسط صبر کنیدنمیشناسه

 14. جعفری چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  به سرپرستی موسسه مراجعه کردم .گفتم من۳۱/۰۱/۹۵دوماه پس ازصدورمجوزبانک مرکزی سپرده گذاری کردم.تابلوکاسپین برسردرشعبه بود چطورشمامرادرزمره ی سپرده گذاران«فرشتگان»که ۶ماه قبل ازآن منحل شده بود، بحساب می آورید؟چراپولم راکه درحساب روزشمارکوتاه مدت باسودمعادل بانکی تودیع شده،به من پس نمی دهید؟من مشکل معیشتی، مشکل قلبی دارم.کسی پاسخم رانداد؛گفتندتاشب عید!شمارابخدامن میتوانم به بیمارستان، به طلبکاروبه اهل وعیالم بگویم؛تاشب عیدصبرکنید؟!تازه اگرحرفشان حرف باشد؛ نه مثل دفعات پیش،مکروفریب!آقای سیف همه مثل شماثروتمندوپولدارنیستندکه ازمنابع مختلف درآمدداشته باشند.منبازنشسته ام ۱،۵۰۰حقوق میگیرم وهزاربدبختی!

 15. امیرحسین چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

  من ۲۹دی ماه رفتم سود سپرده بگیرم! ندادن سه تا چک م برگشت خورد! چ غلطی کردم برای دو درصد سود بیشتر رفتم فرشتگان! الان زندگی ام رو هواست!!! نمیدونم چ خاک تو سرم کنم! خدایا خودت کمک کن

 16. محمدسپرده گذارالزهرا پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  آقای سیف ماسپرده گذاران الزهراتواین دوسالی که صبرکردیم روانی شدیم فرشتگان فقط دوماهه که پول نداده اما الزهرا دوساله که خون مردموکرده توشیشه خداوکیلی انصافم خوب چیزیه شما خودت بگو.بعدازدوسال بی پولی بازم بایدصبرکرد خداوکیلی مامردم مشهدتواین دوسال غریب افتادیم وصدامون به جایی نرسیده آیاسزاواراست که شهروندان مشهد۲۰۱۷پایتخت معنوی جهان اسلام دراین فلاکت وبی پولی زندگی کنندازشما خواهشمندم بعدازدوسال خون جیگرخوردن مشکل مردم ساده مشهدرا رسیدگی فرماییدباتشکر

 17. شاکی از کاسپین به قوه قضاییه پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  مطمین باشید تمام کارخانه داران و بسازو بفروشهایی که با مال مردم کار می کنند پولدارتر از کسانی هستند که پس اندازشان را که با قناعت در این دنیا جمع کردن ودر موسسات سپرده گذاری کردن اگر کسبشان ضرر کرده ضررو زیان خود را قبول کنند و با فروش اصل سرمایه طلب بانکهارو بدن و مردم را از سردر گمی واقتصاد را از رکود خارج کنن.اگر سپرده کذاران در بانکها آمارشان ۵ درصد است آمار این تسهیلات گیرندگان بزرگ نیم درصد هم نیست ولی مطمین باشید همشون از خواص و رانت خواران هستند که قوانین را به نفع خود تعیین می کنن ویا تغییر می دهن.موسسات هم اگر فکر میکنن دارن ضرر میکنن سود خود را هر چه سریعتر پایین بیارن و طمع خوردن اصل سرمایه های مردمو با پیشنهادهای اعطای سود بیشتر نداشته باشن.

 18. علی از جانبازان جنگ تحمیلی پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  آقای سیف فقط استعفا بده اجازه یک فرد دلسوز مسئله موسسه کاسپین را حل نماید.

 19. ابراهيم پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  اقایه مثلا دکتر، شما به جایه اینکه از رو شکم سیری یه نظر بدی که به ذهن هر بی سوادیم میرسه،….. بیا یه کاری کن این گره بازشه،وگرنه منم بلدم بگم مردم صبر کنید،،دکتررررر
  شما نمیدونید بیخوابیو گرسنگی یعنی چی؟!!!! بی عابرویی یعنی چی،،

 20. سپرده گذار بدبخت کاسپین پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

  صبر کنند یعنی چه بیشتر توضیح بده جناب سیف بعد از اینکه سکته کردیم حتما صبر میکنم ماشالله به اقتدار بانک مرکزی بده مجوز تا دلت میخواد مردم صبورند

 21. سپرده گذار شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

  اقاى مدیر کل کاش به جاى انتظار صبر از مردم ،به مسئولین کاسپین کوشزد مى کردین لااقل تاساماندهى تعاونى هاى مذکور اقدام به پرداخت سود ماهیانه به سپرده گذاران جهت رفع مشکلات وهزینه هاى زندگی شون اقدام کنند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه