تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 59931 تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: برخلاف بخشنامه های بانک مرکزی بانک قوامین کارمزد چکاوک را از حساب مشتریان اخذ نمی‌کند.
 به گزارش بانک مردم، اواسط سال گذشته بود که بانک مرکزی در بخشنامه ای کارمزد های جدید را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

بر اساس یکی از بندهای این بخشنامه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری موظفند برای چک های واگذار شده به حساب که از طریق سامانه چکاوک بانک مرکزی وصول می‌شود کارمزد از مشتریان اخذ کنند.

کارمزد فوق برای هر برگ چک ۱۰۰۰ تومان تعیین گردیده است و بانک ها و موسسات موظفند این کارمزد را از حساب مشتریان برداشت کنند.

این بخشنامه در اواسط سال گذشته برای کلیه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری ارسال شد و از آن تاریخ باید همه بانک ها و موسسات کارمزدهای فوق را اعمال کنند.

اما بانک بانک قوامین بر خلاف بخشنامه های صادره بانک مرکزی، برای واگذاری چک های مشتریان به جهت وصول هیچ گونه هزینه ای اخذ نمی‌کند.

خبرنگار ما به یکی از شعبات این بانک مراجعه و چکی را به جهت وصول در این بانک کارگزاری کرد. پس از وصول چک فوق مشاهده شد که هیچ کارمزدی از بابت این واگذاری از حساب خبرنگار ما کسر نشده است.

پیگیری خبرنگار ما از کارمند بانک درباره دلیل عدم اخذ کارمزد واگذاری چک حکایت از این داشت که کارمند بانک قوامین اعلام کرد این هیچگونه هزینه ای از بابت واگذاری چک های مشتریان اخذ نمی‌شود و این خدمت رایگان انجام است.

بنابر این بانک قوامین برخلاف همه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای واگذاری چک های مشتریان کارمزدی برداشت نمی‌کند و این بر خلاف بخشنامه بانک مرکزی است.

قوامین۱

Twitter Google+ Facebook
371 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه