تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 60031 تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: فرابورس ایران عضو هیات رئیسه فدراسیون بورس‌های اروپایی- آسیایی(فیاس) شد.

به نقل از فرابورس، امیر هامونی گفت: فرابورس به دنبال آن است که اعضای دیگری به فدراسیون بورس‌های اروپایی- آسیایی(فیاس) اضافه شوند؛ این امر ممکن است بلندپروازانه به نظر برسد اما با نگاه به گذشته سازمان‌های دیگر می‌توانیم متوجه شویم که این سازمان‌ها هنوز پابرجا هستند و اعضای آن به سازمان افتخار می‌کنند و آن را رو به جلو حرکت می دهند. به همین خاطر بازارها و فرهنگ‌های مختلف می‌توانند در یک اکوسیستم متصل به هم به فعالیت ادامه دهند.

مدیرعامل فرابورس ایران تاکید کرد:  فیاس مانند سازمان‌های بین‌المللی دیگر به دنبال توسعه بازارها و برقراری ارتباط بین جوامع و فرهنگ‌های مختلف است .

هامونی با بیان اینکه به دنبال آینده‌ای روشن برای این سازمان هستیم، اظهار داشت: اعضای کنونی را نیز تشویق می‌کنیم تا فعالانه آنچه را که در چنین بستری (فیاس) قادر به انجام دادن آن هستند،   به اشتراک بگذارند.

مدیرعامل فرابورس ایران ادامه داد: ما باور داریم فیاس می‌تواند در موقعیت فعلی‌ که دارد بیش از پیش برای بورس‌ها و اعضای بازارهای مالی که در اقتصادهای کوچک‌تر فعالند، نقش تعیین‌کننده داشته باشد. فیاس نوعی همکاری و بستر به اشتراک‌گذاری دانش است که به طور مستقیم اعضا را به سمت توانمندسازی اعضای نوظهور آن سوق می‌دهد.

هامونی همچنین گفت: ما متواضعانه تمامی اعضا را به اینکه تلاش‌های ارزشمند خودشان را به اشتراک بگذارند تشویق می‌کنیم تا فعالیت فیاس هماهنگ و هم‌بسته شود. به عنوان مثال فرابورس ایران تمایل دارد تا رویداد بین‌المللی فین‌استارز را معرفی کند. ما اعضای برجسته فیاس را تشویق می‌کنیم امکان برگزاری یک رویداد فین‌استارز بین‌المللی را در نظر داشته باشند که این حرکت می‌تواند موجب شود اهداف به صورت موثرتر تحقق یابد.

وی افزود: ما با داشتن تجربه پیاده‌سازی این روش در ایران روی اهمیت این زمینه تاکید می‌کنیم و برای به اشتراک‌گذاری تجارب و منابع‌مان در این خصوص اعلام آمادگی می‌کنیم. ما همچنین معتقدیم این گونه پروژه‌های چندجانبه ارتباط میان اعضای فیاس را محکم‌تر، کاراتر و موثرتر خواهد کرد که این مساله برای ارتقای فیاس ضروری است.

در پایان نشست سالیانه فیاس، اعضای این فدراسیون درخصوص صورت جلسه های مهمی به رای‌گیری پرداختند که در نتیجه آن فرابورس ایران و بورس قبرس به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون بورس‌های اروپایی_آسیایی برگزیده شدند. همچنین بورس ارمنستان به عنوان دبیر کل فیاس انتخاب شد و دفتر این فدراسیون به ایروان پایتخت کشور ارمنستان انتقال پیدا کرد.

Twitter Google+ Facebook
313 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه