تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 60054 تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  شمار کدهای سهامداری بورس به ۹ میلیون و ۳۶۴ هزار کد افزایش یافت که ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار نفر از آنها زنان هستند.

 به گزارش بانک مردم، بازار سرمایه در دولت یازدهم روندی صعودی داشته است؛ به طوری که ارزش معاملات بازار سرمایه در بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی از یک هزار و ۹۶ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ به یک هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ رسید که رشد ۷۴ درصدی را نشان می دهد.
ارزش بازار سرمایه نیز از ۲ هزار و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال در آغاز سال ۱۳۹۲، به پنج هزار و ۱۹ هزار میلیارد ریال در پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۶ رسید که بیانگر ۱۰۷ درصد رشد است.
تامین مالی طرح ها از طریق بازار سرمایه نیز از ۱۴۳ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱، به یک هزار و ۲۲۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ رسید که رشد ۷۵۰ درصدی را ثبت کرد.
در این میان، میزان صدور کدهای سهامداری نیز در ماه های گذشته روند افزایشی داشته است و افراد حقیقی و حقوقی پس از دریافت این کدها می توانند به خرید سهام و اوراق در بازار سرمایه اقدام کنند.
در نخستین ماه امسال نیز بورس، پذیرای ۱۶ هزار کد سهامداری جدید بود.
به گزارش سه شنبه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، معاون عملیات این شرکت گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی در ماه گذشته ۱۶ هزار کد سهامدار جدید در بازار سرمایه صادر کرد تا شمار کدهای سهامداری به ۹ میلیون و ۳۶۴ هزار کد برسد.
فریبا اخوان افزود: اکنون بیش از چهار میلیون و ۸۰۸ هزار مرد و ۲ میلیون و ۲۶۸ هزار زن در بازار سرمایه کد سهامداری دریافت کرده اندو همچنین بیش از ۵۱ هزار کد حقوقی و ۸۲۰ کد سهامدار خارجی نیز صادر شده است.
اخوان ادامه داد: ۱۶۰ هزار و ۷۹۳ کد دستکم یک معامله و ۱۵ هزار و ۷۹۸ کد بیش از ۵۰ معامله را در ماه گذشته انجام دادند.
به گزارش ایرنا، سهامداران حقوقی می توانند چندین کد سهامداری داشته باشند اما در آمار یک کد به شمار می روند.
پیش از این عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت وگو با ایرنا گفته بود: مجموع تعداد کدهای سهامداری و تعداد صاحبان واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها، از حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار کد در آغاز سال ۱۳۹۲ به بیش از ۱۱ میلیون کد تا پایان فروردین ماه امسال رسید که رشد ۷۵ درصدی را نشان می دهد.
به گفته «سعید فلاح پور»، شاخص بورس در دولت یازدهم از آغاز سال ۱۳۹۲ تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۶ نزدیک به ۱۰۷ درصد رشد را تجربه کرد.
Twitter Google+ Facebook
345 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه