تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 60077 تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک مرکزی طی بخشنامه ای بر لزوم همکاری بانک ها و موسسات اعتباری با اداره امور مالیاتی مبنی بر توقیف و مسدودی حساب مودی بدهکار تاکید کرد.

به گزارش بانک مردم، در این بخشنامه که با امضای عباس کمرئی مدیر کل نظارت بر بانک ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی ابلاغ شده ، آمده است.

احترامًا، همانگونه که مستحضرید؛ به موجب مفاد مواد (۲۷) الی (۳۰) آیین نامه اجرایی ماده (۲۱۸) قانون مالیات های مستقیم، اشخاص ثالث مکلف به همکاری با اداره امور مالیاتی برای برداشت از حساب مؤدیان بدهکار می باشند، لیکن اطلاعات واصله از مراجع نظارتی ذیربط حاکی از امتناع برخی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری از اعمال اوراق اجرایی مالیاتی و عدم همکاری آنان با اداره مذکور مبنی بر توقیف و مسدودی حساب مؤدی بدهکار است. در این خصوص بانک‌ها و مؤسسات اعتباری مزبور به

یک یا چند طریق از طرق ذیل مرتکب تخلفاتی می گردند:

*تأخیر در مسدود نمودن حساب ها که منجر به صفر شدن (تخلیه) موجودی حساب ها در این مدت زمان می گردد؛

*عدم اجرای حکم توقیف و بازداشت حساب در صورتی که امکان آن برای بانک وجود دارد؛

*عدم برگشت دادن چک‌های مشتریان در وجه سازمان امور مالیاتی که فاقد موجودی کافی هستند، به دلایل مختلف از جمله بدحساب نکردن آنها، خریدن زمان و …؛

*اختصاص اولویت برداشت از حساب توقیف شده به بانک، برخلاف ماده ۱۶۰ قانون مالیات های مستقیم؛

*عدم توقیف حساب برخی اشخاص حقوقی به بهانه دولتی بودن حساب و …

با عنایت به مراتب فوق، خواهشمند است دستور فرمایید با قید تسریع، مراتب تأکید بر اجرای مفاد مواد مذکور و لزوم همکاری با اداره امور مالیاتی به کلیه واحدهای ذی ربط ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق بعمل آید. همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه ای از بخشنامه ابلاغی به این مدیریت کل ارسال گردد.

بانک‌ ها

 

Twitter Google+ Facebook
563 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه