تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 63424 تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: سپرده‌گذاران باید از ادغام استقبال کنند زیرا این حرکت در جهت سرو سامان دادن و افزایش امنیت سپرده‌های آن‌ها است.

محمدرضا جمشیدی، درباره حواشی پیش آمده درباره ادغام موسسه اعتباری کوثر، موسسه ثامن و بانک مهر اقتصاد با اشاره به اینکه هیچ نگرانی درباره آن‌ها وجود ندارد، افزود: با توجه به اینکه موسسه ثامن عضو کانون بانک ها نیست، اطلاعات دقیقی در مورد این موسسه وجود ندارد.

به نقل از ایبنا، وی ادامه داد: اما این حواشی و مباحث مطرح شده ناشی از برخی رایزنی‌ها از سوی بانک مرکزی و این موسسات است.

دبیر کل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری اظهار داشت: وظیفه بانک مرکزی سر و سامان دادن به موسسات غیر مجاز است و برهمین اساس به این موسسات بدون مجوز اعلام شده تا برای سر و سامان یافتن، به دنبال ادغام با یکی از موسسات و بانک‌های دارای مجوز باشند.

جمشیدی با اشاره به وجود سپرده‌های مردم و مشتریان نزد این موسسات، گفت: به این ترتیب می‌توان هم شاهد ساماندهی این موسسات بود و نسبت به سپرده ها خاطر جمع شد.

دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی به سپرده گذاران توصیه کرد: به طور حتم سپرده گذاری نزد موسسات فاقد مجوز هیچگونه نظارت و امنینی نخواهد داشت اما اگر بانک یا موسسات دارای مجوز با مشکل احتمالی مواجه شوند، سپرده های تا صد میلیون تومان آن‌ها مورد تضمین صندوق ضمانت سپرده‌ها است و امنیت کامل دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: اما سپرده‌گذاران باید به این نکته توجه داشته باشند که ادغام به نفع آن‌ها است و باید از این حرکت استقبال کنند زیرا این حرکت در راستای افزایش امنیت سپرده‌های آن‌ها است.

Twitter Google+ Facebook
1,017 views
نظرات
 1. سعید اقارضا یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  با سلام من سپرده گذار کاسپین هستم.میشه بمن توضیح بدید بعد از ۸ماه ادغام ۸ تعاونی و۸ماه بلوکه شدن سرمایه بنده ودوستان سپرده گذار دیگر وبه چالش کشیدن کلیه سپرده گذاران وان دسته از دوستان بنده که زیر ۲۰میلیون سپرده داشتن با کسر ۳۵درصد ازسپرده به نیمی از پول خود رسیدن زیرا ۱۰درصد نیز بالجبار باید در دفترچه بماند.حال مشخص نیست چه بلایی سر سپرده های بالاتر از ۲۰میلیون میاید.کجای این ادغام به نفع سرمایه گذار است؟

 2. سارا یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  اقای سیف لطفا اقدام کنید بس است سکوتتان که باعث خرابتر شدن همه چیز میشود. و اعتماد مردم به تمام بانک ها از بین میرود. این موسسه یکی از بهترین موسساتی بودکه میشناسم .لطفا زودتر دست به کار شوید و. اقدام کنید و ادغام کنید چرا که این کار به نفع سپرده گزاران است. انشالله

 3. سعید اقارضا یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  اقا چرا نظر بنده را چاپ نمیکنید مگر من تا به حال چنین سوالی کرده بودم ویا نظری داده بودم .که شما در جواب سوال پاسخ میدهید قبلا هم چنین نضری داده بودید

 4. کسری یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  لطفا ی کلمه دیگه به جای ادغام به کار ببرید.

  «ادغام» در ادبیات بانکداری سیف یعنی مالباختگی .
  مثال: موسسه مجوز دار کاسپین

 5. علي یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  بله
  کمتر دروغ بگین
  دیدیم چه بر سر سپرده هامون توی موسسه کاسپین اوردین

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه