تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 63435 تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد با تکذیب هرگونه برنامه‌ریزی برای ادغام این بانک،‌ تاکید کرد: بانک از نظر نقدینگی مشکلی برای پرداخت وجوه سپرده‌گذاران ندارد و قصد ادغام ندارد اما در صورت حکم حکومتی ادغام می‌شود.

به گزارش بانک مردم، ایبنا نوشت:

جواد حاجی مزدارانی در یک نشست خبری با بیان اینکه در روزهای اخیر اخباری مبنی بر ادغام برخی موسسات با بانک مهر اقتصاد مطرح شده است، گفت: منشا این اخبار را باید جویا شد، اما ما به عنوان مجموعه بانک مهر اقتصاد هرگونه برنامه ریزی برای ادغام بانک را تکذیب می کنیم.

وی اظهارداشت: نقش شبکه بانکی در اداره اقتصاد کشور و به ویژه در سال های اخیر که از سوی مقام معظم رهبری با موضوع اقتصاد مقاومتی نیز مطرح شد، تقویت زیر ساخت های اقتصادی است؛ البته محدودیت های ناشی از تحریم ها نیز وجود دارد، اما نمی توان نقش مهم سیستم بانکی را در تحقق این موضوع نادیده گرفت.

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد افزود: مدیران سیستم بانکی در شرایط فعلی باید هوشمندانه عمل و اظهارنظر کنند و ما هم از نیروهای نظارتی و امنیتی خواهان جلوگیری از ادامه این شرایط هستیم.

حاجی مزدارانی تاکید کرد: سیاست بانک ها این است که به درخواست سپرده گذاران، سپرده آنها را پرداخت کند. در پی چنین اخباری هم این مراجعات بیشتر می شود، اما بانک مهر اقتصاد از نظر نقدینگی مشکلی برای پرداخت وجوه ندارد، ولی ما خواهان این هستیم که سپرده گذاران منطقی عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بانک مهر اقتصاد در شرف تاسیس است و بر اساس اعلام بانک مرکزی در مراحل صدور مجوز هستیم؛ همچنین افزایش نقدینگی انجام شده و در حال حاضر در آخرین مرحله واگذاری سهام قرار داریم.

این مقام مسئول در بانک مهر اقتصاد با اشاره به اینکه در حال حاضر، نرخ های سود پرداختی بانک طبق مصوبات شورای پول و اعتبار است گفت: هیچ محدودیتی برای پرداخت وجوه مورد درخواست سپرده گذاران نداریم، اما کارها مدیریت می شود.

حاجی مرزدارانی با تاکید بر اینکه بانک مهر اقتصاد متعلق به بنیاد تعاون بسیج است و شریکی ندارد، افزود: بحث ادغام بانک ها سیاست کلی نظام است و در آینده با توجه به مشکلات کشور انجام می شود.

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد اظهارداشت: هم اکنون بخشی از منابع در خود بانک و مابقی نیز در سایر بانک ها قرار دارد. در عین حال، تابلوهای بانک دلیل قانونی بودن فعالیت آن بوده و ٧٣۴ شعبه نیز در سراسر کشور داریم؛ همچنین بانک مهر اقتصاد دارای رتبه ٧ یا ٨ در بین بانک ها بوده و ضریب نفوذ نیز در سطح کشور بین ١٧ تا ٢٠ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان یک کارشناس بانکی با افزایش تعداد موسسات و بانک ها مخالف هستم، ولی درباره بانک مهر اقتصاد هیچگونه مذاکره ای برای ادغام نداشتیم و سهامداران هم تصمیمی در این زمینه ندارند.

به گفته وی، تودیع سپرده از اختیارات سپرده گذار است وهیچ اجباری برای آن نیست. افرادی که قصد استفاده از تسهیلات ارزان قیمت را دارند، تودیع سپرده برای آنها انجام می شود، اما برای تسهیلات عادی سپرده گیری برخلاف مقررات بانک مرکزی است.

گزارش ایرنا از نشست معاون بانک مهر اقتصاد: در صورت حکم حکومتی ادغام می‌شویم

به گزارش بانک مردم، خبرگزاری ایرنا هم درباره این نشست گزارش زیر را منتشر رکد:

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد ضمن رد هرگونه مذاکره برای ادغام با موسسه های اعتباری گفت: تنها در صورت حکم حکومتی موضوع ادغام پیگیری می شود.

« جواد حاجی مزدارانی» روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران، هرگونه گمانه زنی درباره ادغام این بانک با موسسه های اعتباری را شایعه دانست و تاکید کرد برخورد با انتشاردهندگان آن از طریق مرجع قانونی پیگیری می شود.

وی با تاکید بر اینکه این بانک توانسته به عنوان بانک عامل سپاه و بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی گام های خوبی بردارد، اظهار داشت: ما هیچگونه نشستی با موسسه هایی که این روزها بحث ادغام با آنها مطرح شده است ، نداشتیم و بعد از انتشار برخی اخبار متوجه شدیم این شایعات مطرح است.

حاجی مزدارانی افزود: ما هیچ جلسه بدوی یا جمع بندی با مسئولان مالی این موسسه ها برای ادغام نداشته ایم.

وی تاکید کرد: مهر اقتصاد به هیچ وجه ادغام را در دستور کار ندارد، مگر اینکه حکم حکومتی صادر شود.

وی درباره اینکه چرا این بانک هنوز نتوانسته است مجوز خود را از بانک مرکزی بگیرد، گفت: مهراقتصاد اکنون جزو بانک های در شرف تاسیس است که برای مجوز نهایی باید سهام خود را در بورس عرضه کند.

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد افزود: با توجه به شرایط رکودی حاکم بر بورس از سال ۱۳۹۳ تاکنون، برای اینکه سهام بانک تحت تاثیر قرار نگیرد، عرصه آن به تعویق افتاده است.

وی در عین حال ادغام بانک ها را سیاست کلی نظام عنوان کرد و گفت: من درباره آینده و اینکه آیا ممکن است مهر اقتصاد نیز در فرایند ادغام قرار گیرد، صحبت نمی کنم. بحث ما تکذیب ادغام این بانک با موسسه هایی است که در روزهای اخیر شایعه آن مطرح شده است.

وی کل سهام بانک مهر اقتصاد را متعلق به بنیاد تعاون بسیج اعلام کرد و گفت که سهام آن به طور قطع در بورس عرضه خواهد شد.

مزدارانی درباره علت مخالفت این بانک با ادغام با دیگر موسسه ها گفت: مهراقتصاد منابع و ظرفیت های مالی خوبی دارد و بنا ندارد مشکل موسسه هایی که با کمبود نقدینگی مواجه هستند، حل کند.

وی گفت که حجم پرتفوی بانک مهراقتصاد از بانک هایی که بیش از ۶۰ سال سابقه فعالیت دارند، بهتر است و در مدت دو دهه فعالیت سعی کرده نقدینگی خود را به شکلی مدیریت کند که با مشکل مواجه نشود.

وی در پاسخ به اینکه پس از انتشار اخبار ادغام آیا سپرده گذاران آن خواهان خروج سرمایه خود از بانک شده اند، گفت: مشکلی در تامین درخواست وجوه از سوی مشتریان نداریم.

حاجی مزدارانی در پاسخ به این پرسش ایرنا که آیا درست است هر نهادی که منابع مالی در اختیار دارد بانک تاسیس کند، گفت: چون حجم نقدینگی در کشور محدود است، تنها با اضافه شدن موسسه ها این نقدینگی توزیع می شود.

وی افزود: در دهه های ۱۳۷۰ و ۱۳۸۰ ارکان نظارتی تا حدودی در این زمینه نظارت جدی نکردند و فضا برای برخی افراد مهیا شد.

حاجی مزدارانی تاکید کرد: به عنوان کارشناس حوزه بانکی با افزایش بی رویه بانک ها و موسسه های اعتباری فعلی مخالفم، زیرا برخی از آنها تا مرز ورشکستگی پیش رفته اند که به نفع اقتصاد کشور نیست.

Twitter Google+ Facebook
12,650 views
نظرات
 1. فرشاد یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  اگر قانونی هستید پس چرا نام بانک مهر اقتصاد در لیست موسسات و بانک های مجاز بانک مرکزی نیست؟؟

  اینقدر مغرور و دروغگو نباشید لطفا

 2. هدی یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  درودبراین صلابت بانک مهراقتصاد.ازمحدودبانکهایی که درراستای اقتصادمقاومتی بدردمملت میخوره همین بانکه.کاش بدخواهان درک کنندکه علاج حل مشکلات مملکت توسعه چنین بانکهایی است.نه اینکه همنوا بامعاندین شایعه براش درست کنند.

 3. amir یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  شما ۲۰ ساله دارید فعالیت میکنید هنوز نتونستید مجوز بانک مرکزی رو بگیرید حالا الان یه روزه مجوز گرفتین ؟؟؟ پس چرا بانک مرکزی شما رو غیر قانونی و بدون مجوز اعلام کرده؟؟؟؟؟چرا مشکل پرداخت سپرده های مردم رو دارید؟؟؟چرا الان پولهای مردم رو نمیدین و مردم رو سر میدونید؟؟؟؟؟

  به مردم چه ربطی داره ادغام میشید یا نمیشید؟؟؟؟؟

  پول مردم رو پس بدین.

 4. امير یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  امیر آقا من تو بانک مهر اقتصاد حساب دارم ،اگر یه یانک تو ایران بانکه اون مهر اقتصاده

 5. حمید یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  سلام دوست من خودم کارمندمهرم باینکه این شایعه به ماارتباطی نداشته ونداره ولی تمام درخواست برداشت شمادرکل کشوراجابت شده وبدون محدودیت مبلغ پرداخت میگردد بیخودی شایعه پراکنی نفرمایید مشکل نقدینگی کوثروثامن هیچ ارتباطی به مانداره ضمنناجهت اطاع تاحالاچندبارهمین کوثروتامین نقدینگی کردیم یباردرخواستوردکریم شایعه پراکنی کرد تاچندروز ابنده همه چی معلوم میشه مدیرکوثرم که گفت صرفاباثامن یکی میشن همین

 6. احمد یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  بانک مهر در پرداخت سپرده های مردم هیچ مشکلی نداره خداروشکر اینقدر منابع مالی این بانک زیاده که حتی بانک های بزرگ کشور التماس بانک مهر میکنن برای اینکه قسمتی از حساب های بانک مهر به اونجا انتقال پیدا کنه
  ما توان کمک داریم هر موسسه و بانکی نیتز داشته باشه اعلام کنه بانک مهر کمک خواهد کرد ولی خواهشا شایعه ادغام و اینوه توان پرداخت نداره نگید که فقط خودتون کوچیک میکنید

 7. علی یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  اقا امیر اینطور که شما میگید نیست بانک مهر اقتصاد واقعا بانک خوب و قدرتمندی و از زمان شروع فعالیت تا امروز هیچ مشکلی برای مشتریان خود بوجود نیاورده است و از پشتوانه قوی برخوردار است بنده ده سال مشتری بانک هستم و تاکنون کوچکترین مشکلی نداشته امروز هم با توجه به اینکه شعبه ها بر اساس شایعات بسیار شلوغ بوده ولی پول تمام مشتریانی که درخواست برداشت به هر مبلغی رو داشتند پرداخت نمودند.

 8. احمد۰ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  آقا امیر بیخودی شایعه نکنید من امروز تا ساعت ۳ ظهر بانک بودم و شاهد این بودم که بانک پول همه سپرده گذاران رو داد

 9. صادق یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  من امروز مراجعه کردم مهر بدون هیچ مشکلی با نهایت احترام درخواست وجه مردم رو پاسخ می‌دادند لطفا برا این بانک محبوب شایعه درست نکنید

 10. محمد یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  نقل قول از کانال تلگرامی ثامن :
  موسسه ثامن متعلق به بنیاد تعاون سپاه انقلاب اسلامی با بیش از ۶٠٠ شعبه و بالاترین منابع مالی در بیست سال گذشته افتخار خدمت دارد …
  نقل قول از خبر شما :
  وی با تاکید بر اینکه این بانک توانسته به عنوان بانک عامل سپاه و بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی گام های خوبی بردارد

  الان به نظر دوستان اینها یکی نیستند ؟

 11. پوریا یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  من امروز خواستم بانک رو امتحان کنم رفتم شعبه بانک مهر ۱۲۰میلیون خواستم فورا بهم دادن . ضمنا گفتن وام تا سقف چهار میلیارد تومن میدن بدون سپرده میدن ۱۰درصد پول رو بیاری تا چهار میلیارد میدن . و این خیالم رو راحت کرد چون بانکی اگر منابع نداشته باشه چنین وام کلانی نمیده .

  به نظر من بانکی که متعلق به سپاه هست بحثش دیگه حیثیتی میشه . و مطمئنا سپاه برای وجه خودش هم شده اجازه نمیده مشکلی براش پیش بیاد .

 12. مهران یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

  من امروز خواستم بانک رو امتحان کنم رفتم شعبه بانک مهر ۱۲۰میلیون خواستم فورا بهم دادن . ضمنا گفتن وام تا سقف چهار میلیارد تومن میدن بدون سپرده میدن ۱۰درصد پول رو بیاری تا چهار میلیارد میدن . و این خیالم رو راحت کرد چون بانکی اگر منابع نداشته باشه چنین وام کلانی نمیده .

  به نظر من بانکی که متعلق به سپاه هست بحثش دیگه حیثیتی میشه . و مطمئنا سپاه برای وجه خودش هم شده اجازه نمیده مشکلی براش پیش بیاد .

 13. محمد چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

  منم۴ ساله توی این بانک سپرده کلان دارم و هر زمانی هم که احتیاج به تسهیلات به هر مبلغی داشتم توی کوتاه ترین زمان بهم پرداخت کردن.جالب اینه که توی اکثر بانکهای دولتی اختلاس شده ولی بانک مهر اقتصاد تا حالا نشده ک کوچکترین مشکلی داشته باشه.خواهشا بی خودی برا این بانک شایعه سازی نکنید و کمی انسانیت داشته باشید

 14. طاها جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

  سلام دوستان
  لطفا پیگیری بفرمایید ببینید در طَی این ٢۵ سال سابقه بانک مهر أیا یک فقره اختلاس صورت گرفته یا نه
  بانک مهر به خیلی از مردم تسهیلات پرداخت کرد و گرفتاری مردم رو حل کرد
  باید کمی منصف باشیم
  و از این بانک مردمی حمایت کنیم

 15. طاهری پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶

  مدیریت بانک مهر اقتصاد به مردم دقیق اعلام کنید تا کی مجوز مگیرید و اگر ادغام شدید وام با طرح های قبل را می دهید

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه