تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 63569 تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در حالی که دست اندرکاران صنعت بیمه در ایران، رشته بیمه شخص ثالث خودرو را زیان ده می دانند، بررسی های یک نشریه تخصصی بیمه در آسیا نشان می دهد کسب و کار این رشته بیمه در ایران با ۳۰ درصد افزایش به ۲٫۹ میلیارد دلار در سال ۹۵ رسیده است.

به گزارش ایرنا و بر اساس آنچه که نشریه «اینشورنس آسیا نیوز» (InsuranceAsia News) اعلام کرده، بیمه نامه های بیمه مسئولیت ثالث اتومبیل بالاترین منبع عواید برای بیمه گران ایرانی در سال ۱۳۹۵ (سال مالی منتهی به ۲۰ مارس ۲۰۱۷) بوده است.
این بخش از بیمه، رشدی ۲۸٫۸ درصدی را با درآمدی بالغ بر ۱۰۹٫۴ تریلیون ریال (۲٫۹ میلیارد دلار) تجربه کرده است.
در سال گذشته این مبلغ ۳۹٫۵ درصد از کل حق بیمه را به خود اختصاص داده بود که درآمدی بالغ بر ۸۹٫۷۴ تریلیون ریال عاید بازار بیمه کرد زیرا کل حق بیمه صنعت بیمه در ایران ۲۲۷٫۲ تریلیون ریال بوده است.
بر اساس گزارش فایننشال تریبیون و بر اساس آمارهای بیمه مرکزی ایران کل رشد صنعت بیمه برای سال مالی ۱۳۹۵ در مقایسه با سال قبل از آن ۲۲٫۵ درصد بوده است.
بیمه درمان و زندگی در رتبه بعدی تولید حق بیمه بوده اند و مبلغ آنها به ترتیب ۶۵٫۲ تریلیون ریال و ۳۷٫۱ تریلیون ریال رسید که ۲۳٫۵ درصد و ۱۳٫۴ درصد از کل حق بیمه صنعت بیمه را به خود اختصاص داده اند.
در سال منتهی به ۲۰ مارس کل خسارت های پرداخت شده ۱۸۰٫۲ تریلیون ریال بوده است که افزایش ۲۴٫۸ درصدی را به صورت سال به سال نشان می دهد.
بیمه نامه های اتومبیل شخصی، بخش عمده ای از خسارت ها را شامل می شود که بیش از ۷۸ تریلیون ریال یا ۴۳٫۴ درصد از کل خسارت ها را در صنعت بیمه در بر می گیرد.
در بخش بیمه درمان، ۵۵٫۳ تریلیون ریال بابت خسارت ها پرداخت شده است که در حدود ۳۰٫۷ درصد از کل خسارت های پرداختی توسط بیمه گران محسوب می شود.
بالاترین نسبت خسارت با رقمی بالغ بر ۸۴٫۸۷ درصد به بیمه نامه های درمان تعلق دارد و بیمه حوادث راننده و بیمه اتومبیل شخصی به ترتیب با رقمی بالغ بر ۷۱٫۹۸ درصد و ۷۱٫۴۴ درصد، دومین و سومین نسبت خسارت بالا را در ایران به خود اختصاص داده اند. میانگین نسبت خسارت در بازار بیمه ایران ۶۵ درصد بوده است که کمی بالاتر از سال گذشته مالی را نشان می دهد.
حق بیمه زندگی یک رشد ۳۶٫۶ درصدی داشته که ۳۷٫۱ تریلیون ریال حق بیمه تولید کرده است. این رقم ۱۳٫۴ درصد از کل حق بیمه بازار بیمه ایران را شامل می شود.
بر اساس این آمار که در نشریه الکترونیکی تازه های بیمه به چاپ رسیده است، اعداد و ارقام نشان می دهد مجموع حق بیمه تولیدی بازار بیمه ایران در رشته اتومبیل (حوادث راننده، شخص ثالث و بدنه اتومبیل) ۴۸٫۵ درصد از کل حق بیمه تولیدی است و ۵۲٫۶ درصد از خسارت پرداختی بازار بیمه به این سه رشته تعلق دارد.
همچنین حدود ۳۰٫۷ درصد از کل خسارت های پرداختی توسط بیمه گران به بیمه درمان تعلق دارد؛ سهم بالای بیمه شخص ثالث و درمان در پرتفوی شرکت های بیمه، خطری برای صنعت بیمه محسوب می شود.
در مجموع خسارت های پرداخت شده برای جبران زیان ناشی از بیمه شخص ثالث و درمان ۷۴٫۱ درصد برآورد می شود و این نشان می دهد که خطر در کمین صنعت بیمه است.
نشریه «اینشورنس آسیا نیوز» در هنگ کنگ منتشر می شود و محصولات خبری خود را با تمرکز بر فعالیت صنعت بیمه آسیا ارائه می کند.

Twitter Google+ Facebook
403 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه