تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 66731 تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: پس از ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع سپرده گذاران موسسات مالی غیر مجاز و تاکید بانک مرکزی به تامین اعتبار سپرده‌های خرد قرار شد به مرور و برحسب میزان سپرده، سپرده گذاران پولشان را دریافت کنند.

 به نقل از صداوسیما، صبح روز ۲۵ تیرماه در مقابل شعب مؤسسه مالی اعتباری کاسپین، مردم برای تعیین تکلیف سپرده هایشان جمع شدند.
یکی از سپرده گذاران می‌گفت: سپرده‌ها را با این شرط پس میدهند که سود اختصاص یافته از اول شهریور ۱۳۹۴ از موجودی و اصل پول کم میشود و رقم باقی مانده را پرداخت می‌کنند.
یکی دیگر از سپرده گذاران هم گفت: مانده حساب من ۸۹ میلیون تومان بوده که الان اعلام میکنند ۵۱ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
البته گفته شده است که میزان پرداختی به صورت علی الحساب خواهد بود، اما سپرده گذاران می‌گویند شیوه کار شفاف نیست.
یکی دیگر از سپرده گذاران که در مقابل یکی دیگر از شعب مؤسسه کاسپین منتظر ورود به داخل شعبه بود هم اظهار داشت: پولی که به ما پرداخت میشود علی الحساب نیست، چون در دفترچه حسابمان، مانده حساب قید نمیشود و شفافیت در این زمینه وجود ندارد.
در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده بود با هدف تعیین تکلیف سپرده گذاران محترم در تعاونی منحله فرشتگان از روز ۲۴ تیر ماه امکان دریافت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد ریال به صورت علی الحساب از طریق موسسه اعتباری کاسپین فراهم شده است، اما یک روز بعد یعنی ۲۵ تیرماه موسسه مالی اعتباری کاسپین در اطلاعیه‌ای
به همه سپرده گذاران تعاونى منحله فرشتگان اعلام کرد: با توجه به نقص فنى بوجود آمده در روند پرداخت حسابهاى مشترک، تا اطلاع بعدی تعیین تکلیف این حساب‌ها توسط موسسه اعتبارى کاسپین مقدور نیست و به محض رفع نواقص موجود مراتب مجدداً اطلاع رسانى خواهد شد.
برای حل مشکل سپرده گذاران موسسات مالی غیر مجاز، روندی آغاز شده است، اما به نظر می‌رسد اهتمام بیشتر بانک مرکزی و پاسخگویی به سوالات و ابهاماتی که برای سپرده گذاران به جود آمده، ضروری است، البته صبر سپرده گذاران هم در عبور از این مشکل موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

Twitter Google+ Facebook
1,051 views
نظرات
 1. MY دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  لطفا آقایان محترم تشریف آورده و شعبه تهرانپارس را که در لیست مجاز هم میباشد از نزدیک ملاحظه نمایند این شعبه دارای سیستم نیست و کامندان شعبه مردم را به شعبه دروازه دولت ارجاع میدهند آقای افتخار و آقای سیف این فقط یک شعبه در هتران است استکه بنده به آن مراجعه کردم و از شعب دیگر اطلاعی ندارم و در مراجعه به شعبه رسالت نیز کارمندان آن اذعان کردند که باید به شعبه ای که در آن حساب دارم مراجعه کنم و در مراجعه به شعبه خودم ( دروازه دولت ) سپرده گذاران دیگر نیز از شعب مختلف همین جواب را شنیده بودند . در ضمن حسابهای مشترک را سریعتر تعیین تکلیف نمایید این عین ظلم استکه مبالغ تا ۱۰۰ میلیون تعیین تکلیف گردند و لی حساب مشترک ۵ میلیونی همچنان در انتظار آقایان باقی بماند .

 2. بهنام دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  واقعیت یک بار گفتید ، نمونه پدر من که بازنشسته ارتش هست ۳۰ سال برای نطام ایران خدمت کرده از ۴۷ ت بهش گفتن ۲۸ داری الان . شاهکار بزرگ دیگه حساب خواهرم ۲۰ ت بوده شده ۴۰۰ هزار تومن

 3. H.m دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  چه عجب …بالاخره فهمیدید چجوری پولمونو میدن. چرا واقعیتو نمیگی.چراااااا…تاکی..

 4. مسعود دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  در جواب بهنام
  دیگه تخریب و خالی بندی هم حدی داره داداش!!!
  ۲۰ تومن شده ۴۰۰ هزار تومن!!!؟؟؟
  مگه چند درصدش سود بوده
  والا توهین به شعور خواننده نکنید

 5. امیر دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  کل مانده حساب من ۵۷ ملیون و ۲۰۰هزار تومان بود که آقایان ۲۶۹۰۰۰۰۰تومان اعلام کردند که به حساب من واریز خواهند کرد.کل سود دریافتی من ۲۷۶۰۰۰۰۰تومان است یعنی با حذف تین مقدار هم حدود۳۰۰۰۰۰۰۰تومان باید پرداخت شود در حالیکه از اصل پول من حدود ۳۰۰۰۰۰۰تومان کسر شده است.هیچ توضیحی هیچکس نمی دهد و کسی هم جوابگو نیست!!!

 6. محمد دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  باسلام.لطفا اگه کسی ازسپرده هایی که وام دارند خبری داره اطلاع رسانی کنه منم ۳۰تومان سپرده دارم ۵تومان وام گرفتم الان کسی جوابگو نیست.

 7. احمد دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  معنی تعیین تکلیف رو هم فهمیدیم تعیین تکلیف یعنی: غارت پول مردم
  لطفا در اخبار منبعد بفرمائید ۹۶ درصد غارت شدند. نه اینکه تعیین تکلیف شدند

 8. سپرده گزار دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  بیست روزقبل شعبه بهشتی زاهدان رفتم ۲۴داشتم گفتن ده میلیون میدن بهت مدارکاموگرفتن با یه شماره شباهنوزازپول خبری نیست .به به دروغ میگن پرداختاشروع شده

 9. سپرده گذار کاسپین دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  این شیوه پرداخت ضمن توهین به شعور مخاطبان در واقع غارت اموال مردم است که در روز روشن و در جلوی چشم سازمان های نظارتی صورت می گیرد واقعا جهت این مردم بیش از دو میلیون خانوار ایرانی که اموالشان بدلیل بی نظارتی و بی مبالاتی بانک مرکزی از بین رفته فریادرسی نیست .

 10. رحیمی دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  آیا سهامداران کاسپین که همان سهامداران فرشتگانند مسئولیت خود را خواهند پذیرفت یا بی کفایتی خود را با ضرر سپرده گذاران لا پوشانی می کنند؟

 11. زاهد دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

  چه جالبه که مردم عادی باید خرج دولت رو بکشند
  آقایان بعد از یک دوره تازه اعمال پشت پرده شان رو میشود
  آنها میبرند وما مردمی که با پس انداز حلالمان زندگیمان را میچرخانیم
  با ید خسارت آنها راهم بدهیم
  وباز ما مقصر هستیم
  باید سیف…… جوابگوی ما باشد

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه