تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 73112 تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو شورای پول و اعتبار از برخورد تنبیهی با بانک‌ها در صورت عدم اجرای کامل بخشنامه کاهش نرخ سود سپرده‌ها خبر داد.

به گزارش بانک مردم، بهمن عبدالهی در گفتگو با ایبنا، در خصوص ضمانت اجرایی مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار درباره کاهش نرخ سود علی الحساب سپرده های بانکی به ۱۵ درصد و پیش بینی های این شورا برای برخورد با بانک ها و موسساتی که مصوبه شورا را عملیاتی نکنند، گفت: اجرای مصوبه شورا و بخشنامه اخیر بانک مرکزی درباره نرخ سود علی الحساب سپرده های بانکی از نظر شورای پول و اعتبار بسیار مهم و برای نظام بانکی حیاتی است.

این عضو شورای پول و اعتبار اظهارداشت: بانک مرکزی نیز طبق مصوبه شورای پول و اعتبار به صورت جدی تصمیم دارد تا بر اجرای صحیح این بخشنامه نظارت کند. در عین حال، هیات مدیره ها و مدیران بانک های دولتی و خصوصی اگر از مفاد این بخشنامه تخطی داشته باشند، قطعا با آنها برخورد می شود.

عبدالهی ادامه داد: همچنین اقدامات تنبیهی مطابق آیین نامه های مربوطه در صورت تخلف انجام می شود. البته امیدواریم بانک ها اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار را به صورت کامل و دقیق اجرایی کنند و تخلفی در این بخش نداشته باشیم.

وی افزود: در هر صورت، اگر بانک ها در اجرای بخشنامه کاهش نرخ سود سپرده ها تخلفی داشته باشند، باید عواقب و تنبیهات پیش بینی شده را نیز بپذیرند.

بنا به این گزارش، شورای پول و اعتبار اخیرا مصوبه ای را ارایه کرد که طی آن از یازدهم شهریورماه سال جاری، نرخ سود علی الحساب یکساله سپرده های بانکی ۱۵ درصد و نرخ سود روزشمار نیز ۱۰ درصد تعیین شد.

ولی الله سیف؛ رییس کل بانک مرکزی نیز پانزدهم شهریورماه امسال و ۴ روز پس از اجرایی شدن مصوبه کاهش نرخ سود علی الحساب سپرده های بانکی، گفت: تعیین نرخ سود تسهیلات به عنوان مرحله دوم کاهش نرخ سود بانکی در آینده انجام می‌شود.

رییس کل بانک مرکزی بیان داشت: کاهش نرخ سود بانکی در دو مرحله انجام می‌شود که مرحله اول تثبیت سود سپرده‌ها است و تعیین سود تسهیلات به عنوان مرحله دوم این اقدام، در آینده انجام خواهد شد.

بهمن عبدالهی

Twitter Google+ Facebook
482 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه