تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 73136 تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: با وجود کاهش نرخ سود بانکی،سود سپرد‌ه‌های صندوق‌ سرمایه‌گذاری همچنان با نرخ‌های قبلی ارائه می‌شود.

به گزارش بانک مردم، پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کاهش سود سپرده‌های صندوق‌های سرمایه گذاری اظهار کرد: دربخشنامه کاهش نرخ سود بانکی عنوان شد که نرخ سودعلی الحساب سپرده صندوق‌های سرمایه گذاری، نزد بانک‌ها مشمول این مصوبه (نرخ سود ۱۵ درصد) خواهد بود.

وی در ادامه افزود: برای بانک مرکزی مهم این است که سپرده گذاری این صندوق‌ها در بانک‌ها موجب اختلال در نظام بانکی نشود و طبق مصوبه اخیر بانک مرکزی سود سپرده‌های صندوق نباید بیش از ۱۵ درصد باشد.

قربانی با اشاره هدایت سپرده‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه بیان کرد: این سپرده‌ها در بازار سرمایه و اوراق بدهی هزینه، نرخشان تعیین و بین سهامدارانشان توزیع می‌شود ولی درسپرده گذاری نزد بانک‌ها بیشتر از ۱۵ درصد نمی‌توانند، بگیرند.

وی تصریح کرد: مکانیزم مدنظر بانک مرکزی، جلوگیری از ایجاد اخلال در بازار سرمایه است که هنوز در خصوص کاهش سود سپرده‌های صندوق سرمایه گذاری بانک‌ها، شورای پول و اعتبار تصمیمی اتخاذ نکرده است.

قربانی بیان کرد: در برخی مواقع ذکر می‌شود که نرخ سود بانکی باید حداکثر ۲ تا ۳ درصد بیش از نرخ تورم باشد، اما نرخ سود واقعی با توجه شرایط اقتصادی کشور مد نظر قرار می‌گیرد و ما هم معتقدیم که نرخ سود بانکی باید فاصله معقولی با نرخ تورم داشته باشد و بر این اساس اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که با کاهش نرخ سود بانکی، آیا سود تسهیلات به واحد‌های صنعتی در قالب طرح رونق کاهش خواهد یافت یا خیر گفت: نرخ‌هایی که ما الان اعلام کردیم گامی درجهت رعایت دقیق مصوبات شورای پول و اعتبار است، اما در خصوص کاهش نرخ سود تسهیلات هنوز تصمیمی گرفته نشده و این موضوع در حال بررسی است.

قربانی در خاتمه یادآور شد: اگر شورای اعتبار ضرورت ببیند، تمهیدات لازم را در خصوص کاهش نرخ سود تسهیلات در جهت رونق اقتصادی انجام خواهد داد.

صندوق‌های سپرده گذاری بانک‌ها سود بالای ۱۵ درصد می‌دهند

Twitter Google+ Facebook
620 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه