تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 73449 تاریخ انتشار : ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به دنبال کاهش نرخ سود برای سپرده های بانکی، سقف سپرده گذاری صندوق های سرمایه گذاری نیز کاهش می یابد.

به گزارش بانک مردم به نقل از عصر بازار، مدیرنظارت برنهادهای مالی سازمان بورس گفت: ابلاغیه کاهش سقف سپرده گذاری صندوق های با درآمد ثابت تا پایان هفته ازسوی سازمان بورس ابلاغ می شود .

محمد رضا معتمد صدور این ابلاغیه را در جهت پویا شدن صندوق های سرمایه گذاری دانست و تاکید کرد: این ابلاغیه به صندوق های سرمایه گذاری کمک می کند تا بخشی از منابع مالی و نقدینگی خود را از سیستم بانکی خارج کرده و با مدیریتی درست درجهت بازدهی بیشتر در بازارهای دیگر مانند بازارسهام سرمایه گذاری کنند.

به گزارش خبرنگار «عصربازار»، همچنین دکتر سعیدی،  عضو هیات مدیره  سازمان بورس نیز دراین باره گفت: سقف سپرده گذاری صندوق‌های سرمایه گذاری این صندوق ها تا سقف ۵۰ درصد به زودی اعلام خواهد شد.

وی یاد آور شد: اگر تخلفی اتفاق بیفتد و بیش از ۵۰ درصد در سپرده بانکی وارد شود، مدیر صندوق فقط تا میزان ۵۰ درصد می تواند کارمزد بگیرد، این مهم ترین نکته‌ای است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: نحوه اخذ کارمزد صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت بجای ما به التفاوت نرخ مصوب تا نرخ ترجیحی، درصدی از کل سپرده خواهد بود؛ به عبارت دیگر کارمزد تابعی از کل سپرده خواهد بود که به شکل پلکانی برای مدیر صندوق در نظر گرفته شده است.

Twitter Google+ Facebook
462 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه