تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 73558 تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم – علی میرزاجعفر: بانک تک شعبه‌ای ایران و ونزوئلا مانند سایر بانک‌های مجاز کشور فعالیت می‌کند.

به گزارش بانک مردم، خبرنگار ما بنا به درخواست مخاطبان گزارشی از این بانک عجیب و غریب تهیه کرده که خواندن آن خالی ازلطف نیست:

بانک مشترک ایران و ونزوئلا یکی از موسسات مالی بین المللی و همچنین جزو بانک‌های مجاز جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید که با هدف توسعه اقتصادی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا در ایران و همچنین در جهت اجرا فعالیت‌های بین المللی در کشور ونزوئلا ارائه خدمات میکند. بر اساس موافقت‌نامه مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۸۳ منعقد بین نمایندگان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا پایه گذاری این بانک آغاز گردید و در نهایت اولین بانک مشترک بین المللی در ایران با مجوز از بانک مرکزی در مورخ ۱۳۸۷/۳/۱۷ تاسیس و شرایط برای ارائه خدمات فراهم گشت.

بانک مشترک ایران ونزوئلا که به عنوان یک نهاد مالی با ماهیت بین اللملی فعالیت میکند منطقه آمریکای جنوبی را به عنوان منطقه استراتژیک مورد هدف‌گذاری جهت فعالیت قرار داده است.

این بانک سعی در فراهم کردن زمینه ای برای حضور سرمایه‌ گذاران، صادرکنندگان، تجار و نیروی انسانی متخصص کشور در این منطقه را دارد و علاوه بر اینکه می‌تواند زمینه‌ساز گسترش فعالیت‌های مالی در حوزه‌های بین المللی و توسعه روابط تجاری بین کشورهای دارنده سهام بانک باشد، در زمینه‌های سرمایه‌گذاری، اشتغالزایی و انتقال دانش فنی بین دو کشور سرمایه‌گذار نیز مفید واقع شده است.

در بانک مشترک ایران ونزوئلا با توجه به اهداف تعیین شده این بانک ، امکان افتتاح حساب برای اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم شده است.

شاید به دلیل اینکه بانک مشترک ایران ونزوئلا تنها دارای یک شعبه در تهران است مورد توجه مردم جهت افتتاح حساب قرار نگرفته باشد اما تنها بانک بین المللی ایران هم اکنون در حال ارائه خدمات به مشتریان خود است.

بانک مشترک ایران ونزوئلا با اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت خود را تعیین کرده است.

این بانک نرخ سود سپرده های کوتاه مدت خود را ۱۰ درصد در نظر گرفته است که این نرخ برای سپرده های بلند مدت ۱۵ درصد خواهد بود.

اولین بانک بین المللی ایران جهت بهبود تولید و اشتغالزایی برای بسیاری از شرکت های بزرگ و بنام ایرانی تسهیلات و وام ارائه میدهد.

البته افتتاح حساب در این بانک عجیب و غریل آسان نیست چراکه اشخاص حقیقی میتوانند با درخواست کتبی مبنی بر تقاضای افتتاح حساب ، ارائه مدارک شناسایی ، ارائه گواهی اشتغال یا کارت بازرگانی معتبر یا جواز کسب معتبر ، ارائه گردش حساب نزد سایر بانک ها (سه ماهه) و اصل سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی به این بانک مراجعه کرده و با تکمیل فرم ها اقدام به افتتاح حساب در بانک مشترک ایران ونزوئلا کنند.

بعد از افتتاح حستب نامه‌ای به درب منزل ارسال می‌شود که به شما مشخصات حسابتان را گوشزد می‌کند. معمولا چنین اطلاعاتی با پیامک به اطلاع مشتریان می‌رسد اما مسوولان محافظه‌کار بانک ایران ونزوئلا برای اطمینان از صحت آدرس اقدام به ارسال نامه مکتوب می‌کنند!

بانک مشترک ایران ونزوئلا عضو شبکه شتاب بوده و این بانک تمامی خدمات تلفن بانک ، اینترنت بانک ، همراه بانک و پیام کوتاه را برای مشتریان خود فعال و در دسترس قرارداده است.

Twitter Google+ Facebook
1,424 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه