تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 74823 تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه ادامه وضعیت کنونی بانک ها به بورس لطمه می زند از بانک مرکزی خواست به جای نظارت بر کنترل سود سهام بانک ها، سود سپرده ها را کنترل کند.

به گزارش بانک مردم، حسین عبده تبریزی با بیان این که ادامه وضعیت کنونی بانک ها به بورس لطمه می زند و بانک ها از طریق صندوق ها، نرخ های سود بالایی را پرداخت می کنند که باید کنترل شود، به ایرنا گفت:کنترل سود سهام بانکی به دلیل اینکه رقم بزرگی را تشکیل نمی دهد، مشکلی را حل نمی کند. بنابراین بانک مرکزی، نظارت بر کنترل سود سهام بانکی را باید به کنترل سود سپرده ها تغییر دهد.

وی افزود: بانک مرکزی به جای سهامداران باید به سپرده گذاران فشار وارد کند. چون مبلغی که سهامداران به عنوان سود سهام بانک ها دریافت می کنند، قابل مقایسه با سود سپرده گذاران نیست.

این کارشناس ارشد بازارهای مالی و پولی ادامه داد: عدم توزیع سود در بین سهامداران، مشکلی را حل نمی کند، بلکه بانک ها نباید چنین سودهای بالایی را به سپرده گذاران پرداخت کنند.

عبده تبریزی گفت: دامنه سود سهام بانکی از صفر ریال تا ۲۰ هزار میلیارد ریال در بزرگترین بانک در نوسان است، در حالی که سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار میلیارد ریال سود سپرده پرداخت شده است که قابل مقایسه با سود سهام بانکی نیست. شاید در نظام کنترل و نظارت دچار مشکل شده ایم و جای نادرست و اشتباهی را کنترل می کنیم.

Twitter Google+ Facebook
574 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه