تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 79508 تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزیر کار از برگزاری نشستی با بانک‌ها به منظور تنظیم آیین‌نامه نحوه فعالیت بانک‌ها در طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: ۴۰۰ هزار شغل اولی وارد بازار کار شدند.

به گزارش بانک مردم،، علی ربیعی شب گذشته در برنامه تیتر امشب سیما با بیان اینکه مهم ترین برنامه ما تثبیت شغل است گفت: وقتی رکود طولانی داریم روی همه چیز تاثیر می گذارد؛ بنابراین در این شرایط باید روی تثبیت شغل کار کنیم.

وی با بیان اینکه کالاها در انبارها مانده است، ادامه داد: باید بازار ایجاد کنیم تا چرخه تولید حرکت کند تا به تثبیت شغل کمک کند، ضمن اینکه دولت تسهیلات ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می دهد اما خود مردم هم موثر هستند و باید از این موقیعت استفاده کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه کاهش فقر و اشتغال از برنامه های دولت است، گفت: در چهار سال آینده به دنبال اشتغال توسعه ای ناشی از کارهای بزرگ هستیم. ربیعی همچنین به طرح «روستا-تعاون» که بر اساس آن ایجاد هزار تعاونی در هزار روستای کشور پیش بینی شده اشاره کرد و گفت: ظرفیت های اشتغال زایی در روستاها نیز پیگیری می شود.

وی «آموزش در محیط کار واقعی» را از دیگر طرح های اشتغال زای دولت اعلام کرد و گفت: بیشترین خدمات این طرح در حوزه اشتغال خدمات مولد و صنوف است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هرچند نرخ مصوب بانک مرکزی برای تسهیلات ۱۸ درصد است اما برای اینکه سرمایه گذاری تسهیل شود این نرخ را به ۶ درصد رساندیم.

ربیعی گفت: با صندوق توسعه کشاورزی نیز برای ورود به طرح ها و برنامه های اشتغال زا وارد مذاکره شدیم که هفته جاری اولین جلسه در این خصوص تشکیل می شود. همچنین یک جلسه نیز با بانک ها خواهیم داشت تا در خصوص آیین نامه فعالیت بانک ها در طرح های اشتغال زا هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال در حوزه خدمات و گردشگری نیز گفت: در این خصوص تسهیلات هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی پرداخت می شوند؛  ما برای این طرح بازاریابی را پیش بینی کرده ایم که از هفته آینده اجرا می شود که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه چند استان که درآمدشان کمتر است در اولویت اشتغال زایی قرار دارند گفت: صنایعی مانند مبل، فرش،  پوشاک،  کشاورزی و گیاهان دارویی هم جزء رشته های پُرکشش اشتغال قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه سیاست گذاری برای ایجاد اشتغال نیاز به طرح ها و ایده های جدید دارد، گفت: رشد اقتصادی همراه با اشتغال نیاز به تمرکز در حوزه های اقتصادی است که اشتغال مردم و رونق کسب و کار پایدار را به دنبال داشته باشد.

ربیعی همچنین با اشاره به آموزش های تخصصی نیروی کار گفت: اگر نیروی کار براساس اولویت اقتصادی، صنعتی و کشاورزی مهارت ببیند بهتر می توانند در بازار کار جذب شود و موثر باشد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر، نرخ بیکاری ۱۲ درصد است که بر اساس برنامه ها باید به ۴ درصد برسد؛ همچنین سالانه ۸۰۰ هزار بیکار تحصیل کرده به جامعه افزوده می شود. ما امسال ۴۰۰ هزار شغل اولی داشتیم که یکی از برنامه های ما این است که آنها را رسمی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی خاطر نشان کرد: باید کار فرهنگی هم بکنیم تا فارغ التحصیلان دانشگاهی فقط دنبال کار دولتی نباشند. البته این حق را برای آنها قائل هستیم که شغل آبرومند متناسب با تحصیلات خود داشته باشند، اما در این میان باید شرایط را هم در نظر گرفت.

Twitter Google+ Facebook
341 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه