تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 79518 تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در زنجان خبر داد و گفت: حفظ و نگهداری کارت بانکی و اطلاعات آن یک ضرورت است.

به گزارش بانک مردم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ دوم محمدعلی آدینه‌لو در تشریح این خبر اظهارداشت: در پی دریافت شکوائیه مبنی بر برداشت اینترنتی به مبلغ معلوم از حساب احدی از شهروندان، موضوع ضمن تشکیل پرونده، مزبور تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه انجام شده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و شیوه شگردهای خاص پلیسی متهم شناسایی و با اخذ دستور قضایی متهم از سوی پلیس فتا جلب شد. رییس پلیس فتا استان زنجان ادامه داد: در بازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهم با پرسه زنی در بانک‌ها از غفلت مراجعه کنندگان استفاده ‌نموده و با شناسایی اطلاعات حساب قربانیان، مدارک بانکی آنها را سرقت و بعد از اخذ رمز دوم به صورت غیر مجاز و بدون رضایت شاکی اقدام به خرید اینترنتی و کارت شارژ می کرده است.

رییس پلیس فتا استان زنجان با بیان اینکه متهم به هویت معلوم به کلاهبرداری ۲ میلیارد ریال از این طریق در کل کشور اعتراف کرد، افزود: این متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد.

وی با بیان اینکه دقت و هوشیاری مهم‌ترین روش برای مهار و خنثی کردن طرح‌های کلاهبرداری است، گفت: از کاربران انتظار داریم به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

سرهنگ آدینه‌لو با هدف پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرایم اینترنتی به شهروندان توصیه کرد: کارت­‌های بانکی دارای اطلاعات مهمی است در حفظ و نگه­داری آنها کوشا باشید و رمز عبورتان را به هیچ عنوان به دیگران ندهید و در صورت ضرورت در اولین فرصت رمز اول و دوم خود را تغییر دهید.

وی با بیان اینکه در هنگام خرید برای پرداخت بهای خرید خود عملیات بانکی را انجام دهید و رمر خود را برای فروشندگان اعلام نکنید، افزود: تغییر رمز به صورت دوره‌ای یک ضرورت است و رمز خود را از اعدای بگذارید که قابل حدس زدن نباشد.

به گفته سرهنگ آدینه لو، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، چهار رقم اول یا آخر کارت ملی از اعدای هستند که به راحتی قابل حدس زدن است. رییس پلیس فتای استان زنجان در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

Twitter Google+ Facebook
577 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه