تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 79542 تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس محورهای جلسه این فراکسیون با وزیر اقتصاد را تشریح کرد.

به گزارش بانک مردم به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، در تشریح نشست فراکسیون مسقلین ولایی با حضور وزیر اقتصاد، اظهارداشت: در این جلسه نمایندگان پیشنهاداتی را در موارد مختلف به وزیر ارایه کردند.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه از جمله پیشنهاد نمایندگان می‌توان به اینکه حقوق مسئولین بعد از پرداخت حقوق و مطالبات مردم باشد اشاره کرد، گفت: دیگر پیشنهادات نمایندگان شامل تقاضای تلاش در جهت تراز مثبت صادراتی و انتقاد از واردات بی‌رویه، تلاش برای اجرای بودجه عملکردی، حل قطعی مشکل مال‌باختگان موسسات مالی و اعتباری و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی بود.

بازنگری در معافیت‌های مالیاتی گمرکی

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه مطابق تبصره ۱۳ بودجه سال جاری مقرر شده بود تسهیلات زلزله‌زدگان استمهال شود که تقریبا در هیچ‌ کجا از کشور این مسئله اجرایی نشده، ادامه داد: نمایندگان پیشنهاد بازنگری در معافیت‌های مالیاتی گمرکی، رفع مشکل تسهیلات به جوانان و تقاضا برای فعال‌تر شدن شورای پول و اعتبار را ارائه کردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  مجلس با بیان اینکه در این جلسه وزیر اقتصاد ضمن تشکر از رای اعتماد اعضای فراکسیون مستقلین ولایی به وی، عنوان کرد: وزیر اقتصاد از نمایندگان درخواست کرد تا مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی هرچه زودتر مسترد شود و تقاضای سرعت بخشیدن به لایحه ارزش افزوده و به حداقل رسیدن موارد پیشنهادی را از  مجلس داشت.

درخواست سرعت بخشی به تصویب سه قانون

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر اینکه کرباسیان اعتقاد دارد بانک‌ها مجاز به بنگاه‌داری نیستند و منتقد این مسئله است و از نمایندگان مجلس تقاضای نشست ویژه به‌ منظور استماع گزارش خصوص‌سازی را داشت، تصریح کرد: همچنین وزیر اقتصاد از مجلس درخواست سرعت بخشی به تصویب سه قانون الحاق به کنوانسیون پالرمو، مبارزه با پولشویی و مبارزه با تروریسم را داشت.

وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد در این جلسه عنوان کرد که تا سال جاری مطالبات ۱۰۰ میلیونی سپرده‌گذاران تسویه شده و بعد از مردادماه پرداخت مطالبات ۲۰۰ میلیون تومانی در جریان است، گفت: کرباسیان در این جلسه ادامه داد که در رابطه با رفع مشکل سپرده‌گذاران مقام معظم رهبری سران سه‌قوه را مامور تعیین تکلیف کرده است.

تسویه مطالبات ۳۱۱ هزار سپرده گذار

جعفرزاده با اشاره به اینکه در این جلسه معاون بانک مرکزی در این جلسه سه گزارش ارائه کرد، ادامه داد: تا تاریخ اول شهریور سال ۹۴ اصل و سود را پرداخت می‌کنند، مسئولیت افضل توس به بانک آینده داده شد که مطالبات ۳۱۱ هزار نفر که مبلغ آن زیر سه میلیون تومان تسویه شد و موسسه وحدت به موسسه ملل منتقل شد که ۷۲ درصد سپرده‌های زیر ۳ میلیون تومان پرداخت شده است.

همچنین نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با تاکید بر این که طبق گزارش ارائه شده پرونده البرز ایرانیان تماما در اختیار قوه‌ قضاییه قرار دارد که با این قوه وارد مذاکره شده‌اند، خاطرنشان کرد: در صورتی که اموال ۲۰۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی از اموال این موسسه در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد، بانک مرکزی، بانک تجارت را به‌ منظور تسویه مطالبات بانک عامل قرار می‌دهد.

Twitter Google+ Facebook
1,054 views
نظرات
 1. سپرده گذار افضل توس دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  یعنی اینطور میخواهند به وضعیت سپرده گذاران رسیدگی کنند که ماهی یکبار گزارش بدهند که اینقدر از سپرده گذاران زیر سه تومان تسویه شدند و باز ماه بعد همین گزارش تکرار شود ؟!!

 2. سپرده گذار البرز ایرانیان دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  یعنی چی قرار میدهد؟؟؟
  مگه بانک تجارت در همه رسانه ها بانک عامل معرفی نشد!!!
  آخه چقدر دروغ تحویل مردم میدید!!!!!!
  بترسید از این مردم . چقدر ظلم چقدر آه چقدر نفرین
  این دولت و مجلس فقط پاس میدن بهم-حالا هم که پاس میدن قوه قضاییه که اصلا کار پیش نره
  یعنی تو این مملکت یکی بفکر مردم ایران نیست!!!!!!!!!!

 3. علی پوررجب دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  الان سه ماهه موسسه ملل حسابرسی هایش انجام شده ….وفقط زیر سه میلیون را داده …مشکل مردم سپرده های بالاتره لااقل نفری صدمیلیون به همه بدن اونا یی که زیر صد هستند تسویه میشن واونایی که بالای صد تامیلیارد ی ها هستند بااین صدتومن مشکلشان حل بشه مابقی سپرده شود در ملل.. .خواهشا این مبلغ سه تومن را دیگه تموم کنید این خبردوماه پیشه هنوز جلسه میگیریر واسه عمل انجام شده؟چرا‌مردم را اذیت میکنید….من ۱۳۰ تومن دارم بخدا اگر ملل حسابی برام بازکند پول هم نمیخوام.سپرده میکنم در ملل باسود مصوب….ملت را دریابید

 4. مالباخته آ رمان دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  آقایان مسئول از خدا بترسید شاید کشته شدگان این فاجعه و کسانی که هنوز زیر آوار ماندن و حساب سپرده در موسسات دارن جواب آنها را چطوری میخواهید بدهید.

 5. تحقیق و تفحص از تاریکخانه بانک مرکزی 171+236 دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  از سال ۹۲ با مجوز بانک مرکزی موسسه فرشتگان منحل و در موسسه آرمان ایرانیان تجمیع شد و در سال ۹۴ موسسه آرمان ایرانیان منحل و در موسسه کاسپین تجمیع شد پس طبق مستندات مشخص است مجوز را بانک مرکزی داده یا عامدانه اجازه داده با پوز بانک های دولتی موجود در موسسه کاسپین مردم ۹ ماه بیش از ۶۸۰۰ میلیارد تومان سپرده گذاری کنند یا بواسطه عدم نظارت و کوتاهی اجازه داده از طریق شبکه شتاب بیش از ۴۸۸۰ میلیارد تومان از سپرده های مردم بعنوان تسهیلات بی بازگشت به بانک ها و شرکت های حقوقی خاص پرداخت شود که در هر دو صورت بانک مرکزی مقصر است و باید از طریق پرداخت کلیه مطالبات سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین شامل اصل و سود طبق قرارداد جبران مافات کند .اگر دولت باز هم بازی درآورد بایستی قوه از طریق پاسخ محکومیت بانک مرکزی موضوع ماده ۲۳۶ ، دولت را رسما محکوم به پرداخت کلیه مطالبات مردم و پرداخت از محل بودجه ۱۳۹۶ کند و همچنین طرح سئوال از رئیس جمهور به کمیسیون مربوطه ارجاع شده و سریعا پیگیری گردد تا دولت هزینه عدم اجرای قانون را در افکار عمومی بپردازد و دیگر محافظه کاری نکند.

 6. سپرده گدار موسسه ارمان وحدت بندرعباس دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

  چرا کسی از موسسه ارمان وحدت حرفی نمی زند تا کی مردم باید منتطر بمانند گناه کردیم که پولمان را به دست شما سپردیم خدا لعنتتان کند که فقط می خواهید به هرطریقی پول مردم را به جیب خودتان بریزید

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه