تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 79877 تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از تعیین تکلیف ۹۹ درصد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج خبر داد و گفت:هیات تصفیه تعیین تکلیف سپرده های بزرگ موسسه ثامن‌الحجج تشکیل شد.

رییس کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از تعیین تکلیف ۹۹ درصد سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج خبر داد و گفت:هیات تصفیه تعیین تکلیف سپرده های بزرگ موسسه ثامن‌الحجج تشکیل شد.

به گزارش بانک مردم به نقل از اخبار پول، کوروش پرویزیان در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج ،گفت: ۹۹ درصد کار این موسسه انجام و تعیین تکلیف شده است.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی اظهارداشت:‌ یک درصد کار شامل حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی است که سپرده های بالا دارند که تعیین تکلیف آنها بر عهده هیات تصفیه قوه قضاییه، بانک مرکزی و هیات قانونی است البته این هیات هم اکنون شکل گرفته است.

پرویزیان اظهار امیدواری کرد که هیات تصفیه، آخرین ابلاغیه را به بانک پارسیان به عنوان عامل انجام این پروژه اعلام کند که بانک بتواند در این زمینه ورود کند.

مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد: قرار شده که هیات تصفیه با شرکتی در چارچوب یک قرارداد مشاوره‌ای به توافق برسد و برای وصول تسهیلات اعطایی موسسه اقدام کنند.

وی ادامه داد: قرار بر این است که تصمیمی درباره مجموعه برنامه‌هایی که در خصوص تعیین تکلیف بخش تسهیلات اعطایی ثامن‌الحجج گرفته شده بود، ابلاغ شود؛ به این ترتیب که هیات تصفیه با شرکت تامین‌اندیش در چارچوب یک قرارداد مشاوره‌ای به توافق برسد و برای وصول تسهیلات اعطایی موسسه اقدام کنند. اگر این برنامه ابلاغ شود، کمک می‌کند که تسهیلات اعطایی موسسه راحت‌تر وصول شود و به پرداخت معوقات سپرده‌گذاران کمک می‌کند.

مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج در سال ۱۳۸۰ تأسیس شده و از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد. این مؤسسه مجوز بانک مرکزی را نداشت و سرانجام به دلیل عدم توان مؤسسه در بازپرداخت سپرده‌ها و ورشکستگی در سال ۱۳۹۵ دادستان تهران از تصمیم بانک مرکزی و وزارت تعاون برای انحلال این مؤسسه اعتباری خبر داد و اعلام شد که طبق ماده ۵۵ قانون تعاون، هیئت تسویه امور مالی این تعاونی اعتباری را بر عهده خواهد گرفت.

از اوایل پاییز ۱۳۹۴ به دنبال عدم توان مالی این مؤسسه برای بازگرداندن سپرده‌های مردمی مشکلات این مؤسسه آشکار شد. موارد گوناگون از عدم پرداخت وجه درخواستی از طرف سپرده گذاران مشاهده شد که سپرده گذاران موفق به دریافت وجه نقد از مؤسسه نمی‌شوند و مؤسسه سقفی به میزان ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون ریال برای پرداخت به سپرده گذار اعلام می‌کند.
همچنین طبق تصمیم بانک مرکزی عاملیت باز پرداخت طلب سپرده گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج به عهده بانک پارسیان گذاشته شد. در مرحله اول سپرده‌های سه‌، پنج‌ و ۱۰ میلیون‌تومانی به صاحبان آنها پرداخت شد. در مراحل بعدی با دریافت فهرست‌هایی که بانک مرکزی به بانک پارسیان ابلاغ شد، به ترتیب مابقی سپرده‌ها نیز پرداخت شد.

Twitter Google+ Facebook
1,369 views
نظرات
  1. مجید شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

    سلام من هنوز یکصدو سی میلیون تومان دارم که قراره اذر ماه پرداخت بشه و همچنان خبری نیست و اینگونه اخبار سرگردان کننده منتشر میشه

  2. حسین شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

    موضوع فعالیت شرکت تامین اندیش پارس ، طبق ماده ۳ اساسنامه عبارت است از ارائه خدمات مشاوره ای مجاز به موسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی ،‌ارائه خدمات مشاوره ای در کلیه زمینه های اقتصادی، پذیرش نمایندگی موسسات مالی و اعتباری و بانکها و سایر ارجاعات مالی ،‌ سرمایه گذاری در سهام شرکتها و انجام کلیه معاملات بازرگانی و تجاری مجاز، می باشد . و این شرکت یکی از شرکت های زیر مجموعه بانک پارسیان می باشد احتمالا سودی در کار بوده که اقای پرویزیان این قرارداد را با شرکتی که اصلا فعالیت حقوقی ندارد بسته است

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه