تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 81398 تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم خصوصی شدن سه شرکت بیمه آسیا، البرز و دانا تاکید کرد و گفت: به طور جدی پیگیر خصوصی شدن این سه شرکت هستم.

به گزارش بانک مردمو به نقل از تسنیم، مسعود کرباسیان صبح امروز (دوشنبه) و در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه گفت: بیمه می تواند ثبات و آرامش و اطمینان بخشی را به سرمایه گذار بدهد.

وی افزود: بیمه ها از منابع مازادی که دارند، می توانند سود ایجاد کنند و سرمایه مازاد را وارد بازار سرمایه کنند؛ در سال های اخیر صندوق های بیمه به خوبی عمل کردند و اطمینان را به جامعه بازگرداندند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: حتما صندوق های بیمه به لحاظ پوشش ریسک خود می توانند از منابع مازاد خود استفاده کنند.

کرباسیان با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: دو نقش پررنگ و دو سیاست درباره اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که یکی تاب آوری اقتصاد کشور و دیگری کاهش آسیب پذیری است که هر دو نقش بیمه را نشان می دهد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره اقتصادِ امن را یادآور شد و افزود: باید اقتصاد امن را در هر بخش و سازمانی تعریف کنیم ولی سهم بیمه در این موضوع مهم است و امیدوارم این سمینار این موارد را معین تر تعریف کند.

وی افزود: اتفاقاتی که در کشور ما رخ داده و مکرر هم در حال رخ دادن است، اهمیت بیمه را پررنگ تر می کند. در حوزه معادن، ساختمان در شهرهای بزرگ، نفت و گاز و پالایشگاه ها، حمل و نقل، حوادث جاده ای، راه آهن، از همه مهم تر بلایای طبیعی حوادث متعددی رخ داده که صنعت بیمه باید نقش پررنگ تری در آن داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به حادثه تاسف بار زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: جا دارد از مجموعه بانک ها و بیمه ها تشکر کنم که کمک کردند هرچند که مصیبت بر جای خود بود.

وی با تاکید بر اینکه بیمه باید نفوذ بیشتری در زندگی مردم داشته باشد، افزود: بیمه، انتقال مسئولیت از یک بیمه گذار به شرکت بیمه است که در کنار این موضوع، ایجاد استاندارد باید بکند؛ ایمنی و حفظ استانداردها در صدور بیمه نامه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

کرباسیان گفت: متاسفانه سهم ما در بیمه های زندگی کم است و در برنامه ششم باید سهم بیمه های زندگی به ۵۰ درصد برسد. در منطقه خاورمیانه هرچند سهم بیمه های زندگی ما بالاتر است ولی نسبت به دنیا این رقم کم است و باید به آن سمت برویم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ضریب نفوذ از ۲٫۲ درصد باید به ۷ درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی سازی در بیمه ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه ای که در اختیار دولت است را باید واگذار کنیم.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی نقش رگولاتوری و سیاستگذاری را دارد و بیمه ایران نیز در اختیار دولت است ولی سایر بیمه ها باید خصوصی باشند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: به طور جد پیگیر خصوصی سازی و اصل ۴۴ هستیم زیرا باید اول این موضوع را از وزارتخانه خودم پیگیری کنم.  وی در این رابطه بر لزوم خصوصی شدن سه شرکت بیمه آسیا، البرز و دانا تاکید کرد و گفت: به طور جدی پیگیر خصوصی شدن این سه شرکت هستم.

کرباسیان به برداشتن موانع برای مذاکره با شرکت های اتکایی خارجی بعد از برجام اشاره کرد و افزود: بعد از برجام بحث های بیمه های اتکایی آغاز شده و باید به طور جدی پیگیری شود.

وی همچنین با ذکر خاطره ای از دوران فعالیت خود در صنعت نفت و تدبیر بیژن زنگنه گفت: امروز با تدبیری که در سال های گذشته زنگنه انجام داد ما دیگر صندوق بیمه در صنعت نفت نداریم و همه ریسک ها به صنعت بیمه انتقال یافته است.

Twitter Google+ Facebook
690 views
نظرات
  1. بیمه گران دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶

    قطعا این گزارش مجمع بیمه ایران در ۱۵ آبان سال ۹۶ در سالن اجلاس سران با هزینه سرسام آور بدون توجیه ، جهت سال مالی ۱۳۹۵ واقعی نیست چرا که زیان عملیاتی بیمه ایران در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته و قریب به اکثر شعبات بیمه ایران دارای مانده عملیاتی منفی هستند و در کنار همه این ها مطالبات معوق و سنواتی بیمه ایران بشدت افزایش یافته و هیچ تغییری در مدیران سنتی بیمه ایران رخ نداده است بنابراین رتبه توانگری بیمه ایران در انتهای سال ۱۳۹۵، تنزل خواهد داشت.بدنه بیمه ایران بواسطه مدیران ضعیف و سنتی در همه واحدها بسیار بی انگیزه هستند و در یکسال گذشته هیچ تغییر اساسی در جابجایی مدیران ضعیف و سنتی صورت نگرفته ، جابجایی مدیران واحدها و شعب استان ها بسیار کند و با محافظه کاری بسیار زیاد صورت می گیرد.گویا در بیمه ایران اگر فقط یک حکم مدیریت داشته باشی تا پایان خدمت مدیر هستی و عملکرد ضعیف و از دست دادن بازار بیمه ای هیچ اهمیت ندارد با این شیوه پرونده های تقلبی و سازمان یافته بشدت افزایش یافته و به نوعی از حاشیه امن برخوردارند چرا که متخلفین با روابط از مدیران ضعیف و مدیران ضعیف با عدم نظارت از یکدیگر حمایت می کنند.
    از آقای مسعود کرباسیان وزیر محترم و با تجربه اقتصاد انتظار داریم از حق و حقوق سپرده گذاران موسسات مالی خصوصا مجوز دارها حمایت کنید و در خصوص مجمع تنها شرکت بیمه دولتی بابت عملکرد سال مالی ۱۳۹۶ شفاف سازی کنید که زیان عملیاتی آن که از سال ۹۲ شروع شده و هر سال افزایش یافته در پایان ۹۵ میزان آن شفاف اعلام شود و رتبه توانگری مالی آن بطور شفاف و شجاعانه اعلام گردد جناب دکتر کرباسیان با قدرت و جسارت حاکمیت شرکتی را در بیمه ایران اجرا کنید و اجازه ندهید سرمایه های ملت توسط مدیران ضعیف و ناکارآمد از بین برود و زیان عملیاتی بر جای بماند مدیران ناکارآمدی که حتی در جلسات رسمی اعلام می کنند چون ما دولتی هستیم مانده عملیات منفی برایمان مهم نیست و مهم اینست که شعبات در آرامش باشند یعنی متخلفین و پرونده سازان جعلی با مدیران ضعیف بسازند و از همدیگر حمایت کنند چرا که مانده عملیان منفی که مهم نیست مهم تعامل بسیار خوب مدیران ضعیف و متخلفین تمامیت خواه است.
    توانگری بیمه ایران از مرز هشدار رد شده است در واقع بیمه مرکزی به واسطه دولتی بودن بیمه ایران ، ملاحظاتی را رعایت کرده واقعیت اینست که توانگری بیمه ایران در رتبه آخر جدول یعنی ۵ است و باید مانند بیمه توسعه ورشکسته اعلام شود چرا که زیان انباشته آن از سال ۹۲ شروع شده و در پایان سال ۹۵ به اوج خود رسیده و اکنون بیمه ایران دو برابر سرمایه خود زیان انباشته دارد سرمایه بیمه ایران در آخرین ارزیابی ۳۴۰۰ میلیارد تومان است.در حقیقت رتبه توانگری بیمه ایران در رتبه پنجم یعنی آخر جدول و هم ردیف بیمه توسعه می باشد که بایستی محدودیت اعمال گردد لیکن عدم تغییر مزایای دولتی بودن آن است ولی تا کجا دولت حاضر است هزینه افراد ضعیف را بپردازد.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه