تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 81914 تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۶

 پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: دانسکِ بانک دانمارک برای دادن مشاوره سرمایه گذاری به مشتریان خود از روبات استفاده می کند که این موضوع منجر به جذب مشتریان زیادی هم برای دانسکِ شده است.

به گزارش  بانک مردم و بهنقل از ایبنا، دانسکِ بانک، بزرگترین بانک دانمارک در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی موفق به جذب یکهزار و ۵۰۰ مشتری در بخش خدمات سرمایه گذاری خود توسط یک روبات شده است.

بزرگترین بانک دانمارک امیدوار است که به کارگیری روبات ها منجر به توسعه عملیات های مدیریت ثروت در این بنگاه مالی شود. نام روبات به کار گرفته شده در دانسکِ بانک، ژوئن است. وظیفه این روبات پرداختن به مشتریان خرده فروشی و شرکت های کوچک است که به طور معمول منابع برای کار کردن با پول نقد اضافی خود ندارند.

در حال حاضر، دانمارک رکوردار نرخ بهره منفی در جهان است و از سال ۲۰۱۲ میلادی به بعدی نرخ بهره در این کشور زیر صفر است. به گفته مقامات دانسکِ بانک، به کارگیری روبات می تواند بازتعریفی برای سپرده گذاری هایی باشد که هیچ درآمدی ندارند و شاید سپرده گذاری ها رو به سودهی حرکت کنند.

ژوئن از مشتریان این سوال را می پرسد که به چه میزان قصد سرمایه گذاری دارند (حداقل در حدود ۱۶۰ هزار دلار) و سپس باید آنها یک مقوله ریسک را انتخاب کنند. اگر مطمئن نباشند، دانسکِ بانک یک تست مختصر برگزار می کند که سوالاتی نظیر درآمد، هزینه کرد، دارایی ها و بدهی ها پرسیده می شود و تقریبا ۱۰ دقیقه بعد، ژوئن بر اساس یک الگوریتم به آنها پیشنهاد می کند که در کدام یک از ۵ صندوق سرمایه گذاری کنند.

ایده ارائه شده توسط این روبات باعث می شود که سرمایه گذاری مردمی شود و مشتریان با توجه به اشتها ریسک خود پیشنهاد می شودند که برای مثال به صندوق معاملات بورس با توزیع سهام و اوراق دسترسی داشته باشند.

Twitter Google+ Facebook
615 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه