تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 85612 تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک مقام مسئول با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی بر روند ساماندهی موسسات غیرمجاز نظارت دارد، فرآیند ساماندهی آنها را قابل قبول دانست و گفت: کمیته امنیت اقتصادی مجلس، بر روند نظارت می‌کند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از چتر امروز، محمدمهدی برومندی با بیان اینکه موسسات مالی غیرمجاز و برخی صندوق‌ها، مشکلات عدیده‌ای برای مردم و کشور را رقم زدند، گفت: در حال حاضر رسیدگی به وضعیت این موسسات در حال انجام بوده و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در ساماندهی موسسات مالی و اعتباری، روند رو به جلویی داشته است، افزود: مجلس نیز روند ساماندهی این موسسات رصد کرده و نظارت دقیقی بر آن ها دارد.

برومندی ادامه داد: دولت در ممانعت از ایجاد قارچ‌گونه موسسات مالی غیرمجاز موفق عمل کرده و از حیث ساماندهی موسسات غیرمجاز، نمره قبولی دریافت می‌کند؛ به نحوی که با ادغام صندوق‌های مالی غیرمجاز که برای کشور و مردم مشکل ایجاد کرده بودند، شبکه مالی کشور را ساماندهی کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه این کمیسیون به صورت مداوم، به روند رسیدگی به این موسسات، نظارت داشته و با گزارش‌گیری‌های منسجم، از آخرین وضعیت آن‌ها اطلاع حاصل می کند، خاطرنشان کرد: کمیته ای تحت عنوان امنیت اقتصادی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، به رصد اقدامات انجام شده برای ساماندهی موسسات مالی و اعتباری مشغول است.

برومندی در پاسخ به این سوال که مقصران ایجاد موسسات غیرمجاز چه کسانی هستند، تصریح کرد: این موضوع به گذشته و عدم رعایت قانون، سو برداشت و سوءاستفاده از قوانینی که در کشور وجود داشته مربوط می شود و نمی‌توان مقصر مشخصی برای آن معرفی کرد.

Twitter Google+ Facebook
1,728 views
نظرات
 1. جوكار چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

  باسلام اقایون محترم لطفا تکلیف ثامن را معلوم کنید بخدا ما سپرده گذاران ثامن دیگه خسته شدیم تاکی باید صبر کنیم بخدا مابه پولمون نیاز داریم

 2. ایرج چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

  با سلام
  درباره وضعیت موسسه اعتباری ثامن چرا شفاف صحبت نمی شود?

 3. غارت شده چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

  خیلی سادست جناب آقای برومندی معزز اقا زاده ها و مسعولین بی سواد مسببین این موسسات هستند و همینطور قاچاق کالا و خیلی از مشکلاتی وه گریبان گیره مردم تهی دست و بیکار و مظلوم ایران شده ولی شما بگید مردم مظلوم فلسطین و اسم مقصرین را بخاطر مصلحت نظام نام ببرید ش م ر تا کی پنهان کاری و دروغ مردم از همه چی آهگاهند و از تمام مسعولین متنفر شما وشور رو غارت نکردید بلکه ایمان ملت را غارت کردید

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه