تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 85618 تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: جدیدترین آمار بانک مرکزی نشان می دهد که حجم اسکناس و مسکوک دست اشخاص در آبان ماه امسال نسبت به اسفند سال قبل ۱۰.۹ درصد کاهش یافته است.

پول اسکناس

به گزارش بانک مردم و به نقل از تسنیم، در گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی منتهی به آبان ماه امسال آمده است که حجم اسکناس و مسکوک دست اشخاص در آبان امسال ۳۵۰٫۶ هزار میلیارد ریال بوده که تغییرات هشت ماه آن بیانگر کاهش ۴۲٫۷ هزار میلیارد ریالی است.

حجم اسکناس و مسکوک دست اشخاص در ابان امسال نسبت به اسفند سال گذشته ۱۰٫۹ درصد کاهش یافته است. ولی در آبان امسال نسبت به آبان پارسال ۵٫۱ درصد رشد داشته است.

در بخش پول نیز اعلام شده که حجم پول در جامعه به ۱۷۰۵٫۹ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به اسفند سال قبل ۴٫۶ درصد رشد و نسبت به آبان سال قبل ۱۳٫۹ درصد رشد داشته است.

ضمن آنکه در هشت ماهه امسال ۷۵٫۶ هزار میلیارد ریال به حجم پول در جامعه اضافه شده است.

شبه پول نیز در این مدت به ۱۲۵۳۸٫۸ هزار میلیارد ریال با رشد ۱۵ درصدی نسبت به اسفند سال قبل ۲۳٫۹ درصدی به آبان همان سال رسیده است. در هشت ماهه نیز ۱۶۳۵٫۲ هزار میلیارد ریال به شبه پول اضافه شده است.

Twitter Google+ Facebook
1,148 views
نظرات
  1. جهانگیری چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶

    مردم پولی ندارند ،پولخواران ،پول مردم را در بانکها وموسسات به غارت برده وبرای بی پولی م ردم گریه می کنند .عجب زمانه ای بی مروت وعریان وبی غیرت که انصافی را در ان نمی بینم .خدایا این چه زمانه ای است که غارتگران بر مال باختگان گریه میکنند . بزرگترین خیانت تاریخ هدیه شوم بی اعتمادی وبد بینی به مردم ونظام است .

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه