تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 85622 تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: در خدمتی جالب توجه، مشتریان برخی بانک ها نمی توانند رمز های ساده برای کارت های بانکی خود انتخاب کنند.

به گزارش بانک مردم، امنیت در کلیه خدمات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
معمولاً مشتریان بانک ها و موسسات اعتباری به دلیل داشتن کارت‌های زیاد و رمز های فراوان سعی می کنند گذر واژه های آسان را برای کارت‌های خود انتخاب کنند.
به تازگی برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری اجازه گذاشتن رمز های ساده بر روی کارت‌های بانکی را نمی دهند و آن را محدود کرده اند.
به عبارت دیگر مشتریان این بانک ها و موسسات مالی و اعتباری نمی توانند رمز های ساده ای نظیر ۱۲۳۴ ,تاریخ تولد, رمز های برعکس مثل ۵۳۳۵, چهار عدد شبیه یکدیگر مانند ۱۱۱۱, چهار رقم اول کارت و ….  را برای کارت‌های خود انتخاب کنند.
این موضوع تنها برای رمز های کارت عابر بانک نبوده و مشتریان این بانک ها و موسسات برای تعیین رمز های دوم نیز نمی توانند از این رمز های ساده و دم دستی استفاده کنند.
اقدام این بانک ها که به نظر می رسد به صورت خود جوش و بدون الزام بانک مرکزی صورت گرفته باشد به جهت بالا بردن امنیت حسابهای مشتریان است.
 هم اکنون این خدمت در تعدادی از بانک ها و موسسات اجرا می‌شود و البته برخی دیگر از بانک ها توجهی به این امر مهم ندارد.
به نوشته اخبار بانک،‌ امید است بانک ها و موسسات مالی و اعتباری دیگر نیز برای امنیت سپرده های مشتریان خود خدمات اینچنینی بر روی کارت ها و خدمات اینترنتی خود قرار دهند.
Twitter Google+ Facebook
1,020 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه