تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 87710 تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پرداخت بدهی عمده سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری، تاکید کرد که عملاً جای سوال از رییس‌جمهور باقی نمی‌ماند و با بیان این‌که حدود ۵۰ درصد نمایندگان متقاضی سوال از رییس‌جمهور امضایشان را پس گرفته‌اند، گفت: سوال از رییس‌جمهور در شرایط حساس داخلی و خارجی پنجه کشیدن به صورت یکدیگر است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایلنا، معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به طرح سوال از رییس جمهور که پس از چندماه بلاتکلیفی در هیات رییسه، اخیراً جهت رسیدگی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد، گفت: تا جایی که اطلاع دارم حدود ۵۰ درصد از نمایندگان امضای خود را پس گرفته‌اند.

وی توضیح داد: مسئله این است که همزمان با تهیه طرح سوال از رییس‌‌جمهور توسط گروهی از نمایندگان، روند پرداخت بدهی سپرده‌گذاران نیز آغاز و همچنان نیز درحال طی شدن است.

باتوجه به پرداخت بدهی عمده سپرده‌گذاران جای سوال از رییس‌جمهور باقی نمی‌ماند

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سپرده‌گذاران این موسسات مالی و اعتباری در مدت اخیر به‌مرور پولشان را پس گرفته‌اند و با این حساب، عملاً جای سوال از رییس‌جمهور باقی نمی‌ماند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در عین حال تاکید کرد: باتوجه به آن‌که از همان ابتدا درجریان مشکلات موسسات مالی و اعتباری و اقدامات بانک مرکزی و دولت برای حل این مشکلات بودم، معتقدم مسیر حل مشکل نه‌تنها روال عادی خود را طی کرده، بلکه اتفاقاً با دستورهای به‌جایی که ازسوی رییس‌جمهوری صادر شد، در این روند تسریع شده است.

حدود نیمی از نمایندگان متقاضی سوال از رییس‌جمهور امضایشان را پس گرفتند

او با تاکید بر این‌که آن‌چه می‌گوید صرفاً نظر شخصی‌اش به‌عنوان یک نماینده مجلس بوده و نظراتش لزوماً بازگوکننده رای کمیسیون اقتصادی مجلس نیست، خاطرنشان کرد: بنابر پی‌گیری‌هایی که داشتم، حدود نیمی از نمایندگان متقاضی این طرح سوال، امضایشان را پس گرفته‌اند.

وی افزود: همچنین باتوجه به آن‌که مجلس درگیر بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ است و نیز، از آن‌جا که هنوز تصویب بخش درآمدی بودجه نیز به اتمام نرسیده و مجلس تا امروز هم تعطیل بود، قطعاً تا پایان هفته جاری و احتمالاً هفته پس از آن نیز امکان ورود به بحث سوال از رییس‌جمهور فراهم نیست.

سوال از رییس‌جمهور در شرایط حساس داخلی و خارجی پنجه کشیدن به صورت یکدیگر است

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فارغ از این مباحث فنی، باید بگویم در شرایط حساس داخلی و با توجه به وضعیت و موقعیتی که در جهان داریم و مشکلاتی که از خارج کشور به ما تحمیل شده، این اقدامات به‌نوعی پنجه کشیدن به صورت یکدیگر است.

آقاپور علیشاهی با بیان این‌که بهترین راهکار حل مشکلات، تعامل با یکدیگر، وحدت و پاسخگویی به مردم است، یادآور شد: به‌جای آن‌که هر روز به بهانه‌ای دولتمردان را مجبور کنیم که به مجلس بیایند، باید به آن‌ها کمک کنیم و با تقویت بعد نظارتی مجلس، مانع از بروز مشکلات شویم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این دست اقدامات را فرصت‌سوزی دانست و گفت: لازم است ۳ قوه دست در دست هم برای تحقق اهداف مشترک‌مان که اولاً رضایت مردم و درثانی سرافرازی کشور در افق سال ۱۴۰۰ است، تلاش کنیم.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس یادآور شد: واقعیت این است که عیب‌جویی، نقد بیش از اندازه، بهانه‌جویی و توجه صرف به نقاط ضعف دیگران، شلیک بی‌صدا برای از بین بردن طرف مقابل است.

احتمال عدم طرح سوال در کمیسیون اقتصادی

آقاپور علیشاهی در پایان تصریح کرد: قطعاً هدف تمامی نمایندگان از طرح این سوال حل مشکلات مردم بوده که خوشبختانه به خطوط اعتباری که ازسوی بانک مرکزی درنظر گرفته شد و تدابیر روسای ۳ قوه، این مشکل در آستانه مرتفع شدن است و باتوجه به سیر پس گرفتن امضاءها توسط نمایندگان احتمالاً این طرح سوال در کمیسیون هم مطرح نشود.

Twitter Google+ Facebook
1,610 views
نظرات
 1. وحدت دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  سلام به درد ما سپرده گذران وحدت گوش کنین .توروخداسرعت بدین به پرداختها.زندگیمون داره تباه میشه.دردها را دوا کنین ومرهمی رو زخم باشین گناه ما اعتماد به بانک مرکزی بود که شهریور ۹۵ اطلاعیه صادر کرد مبنی براینکه موسسه وحدت مشکل نداره پس چرا؟!!!!!اموالش که مشخصه.شماره های پاسخگویی به چه درد میخورد وقتی تماس میگیریم جواب ندارن. ماپولمونو میخواهیم نه دردودل

 2. موسسه وحدت دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  سلام به درد ما سپرده گذران وحدت گوش کنین .توروخداسرعت بدین به پرداختها.زندگیمون داره تباه میشه.دردها را دوا کنین ومرهمی رو زخم باشین گناه ما اعتماد به بانک مرکزی بود که شهریور ۹۵ اطلاعیه صادر کرد مبنی براینکه موسسه وحدت مشکل نداره پس چرا؟!!!!!اموالش که مشخصه.شماره های پاسخگویی به چه درد میخورد وقتی تماس میگیریم جواب ندارن. ماپولمونو میخواهیم نه دردودل

 3. محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  متاسفانه دولت با دروغ گویی سپرده گذاران موسسه کاسپین و سایر موسسات را عصبی و کلافه کرده است.
  خانم آقاپور علیشاهی، لطفا شما این دروغ ها را تکرار نکنید و مردم را عصبی تر نکنید!
  پرداخت ۹۸٪ بدهی به سپرده گذاران کاسپین دروغ محض است .
  سپرده گذاران تا احقاق حقوق قانونی خود از پای نخواهند نشست و ساکت نخواهند شد.
  معلوم نیست چه دست هایی در کار است، چه افرادی ذینفع هستند و چه زد و بندهایی پشت پرده وجود دارد که نمی خواهند بگذارند پرونده موسسه کاسپین که با مجوز بانک مرکزی سپرده های مردم را جمع کرد و آن را به بهانه واهی (در غیر مجاز بودن موسسه در جذب سپرده) به یغما برده است، مطرح شود.
  چرا هیچ فریاد رسی به داد این مردم بیچاره و ستم دیده نمی رسد ؟

 4. Hamif دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  سرکار خانم بهتره اول با مردم صحبت کنی و طریقه تسویه حساب رو بدونی بعد اظهار نظر و فضل کنی ، سوال از رییس جمهور حق قانونی نمایندگان مردم است ، شما هم بعنوان عضو کمسیون اقتصادی بهتره یک کار مفید انجام بدی و پیگیر قیمت ارز و طلا باسی که تورمش داره کمر مردم رو میشکنه

 5. سپرده گزار دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  من سپرده گذار کاسپین هستم و۳۰۰ میلیون در ۵فقره سپرده در دست دارم که هر موقع مراجعه کردم گفتند کانورت نشده همین دوروز گذشته مراجعه گفتند یک میلیون تومان کانورت شده ولی قابل برداشت برای شما نیست .یا من دروغگو هستم ویا خدای نخواسته مسئولینی حقوق مردم را نادیده می گیرن .

 6. محمد دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  با سلام
  نماینده محترم، پول سپرده گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان چه می شود !!!

 7. غارت شده بانک ( دزد ) مرکزی – کاسپین دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  به این خانم نماینده بفرمایید اگر زندگی تو و نزدیکانت با دزدی و چپاول آشکار بانک مرکزی با خاک یکسان شده بود و آواره شده بودی باز از این حرفها میزدی ؟ تو اسمت نماینده مردمه یا مدافع فریبکاران و غارتگران زندگی و اموال مردم ؟؟

 8. کاظمی دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  آنکه حساب پاک است که حاجت به باک است چرا سئوال نمایندگان در خصوص مشکلات ایجاد شده توسط موسسات مالی اعتباری برای سپرده گذاران اینقدر وحشت دارد .

 9. محسن دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  ممنونم ازهمه شمازحمت کشان.سپرده گذارافضل توس هستم بعدازگذشت۷ماه بدبختی ودربدری چیزی دستمونونگرفته اونوقت توناراحتی دولتمردان بیان مجلس پاسخ گونماینده هاباشن؛……….

 10. هم وطن فریب خورد مجاز کاسپین دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  انشاءالله که خداوند به شما خیر عطا فرمائید
  واقعا با پرداخت ۳۰ یا ۴۰ درصدسرمایه که دست این موسسات به امانت گذاشت شده
  این تعین تکلیف گفته میشود
  حقا که شما حسابدار هستید و حساب شما پاک پاک میباشد ازدیگر نماینده گانی که برای حقایق ما طرح سوال از رئیس جمهور امضاء نموده اند شما با رای ما رفتید نه با رای دولت حال چگونه است که حق مارا زیر پا له میکنید
  دنیا دو روزه به کسی وفا نکرده

 11. سپرده گذار دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  چرا امضاهایشان راپس گرفتند چرا ؟چرا ؟مگر ما سپرده گذاران به حقمان رسیدیم؟ مگر ما مردم نبودیم که نمایندگان را انتخاب کردیم حالا چرا نمایندگان نسبت به مشکلات ما بی تفاوت هستن نماینده ای که امضاء خود راپس بگیرد در وهله اول به مردمش وبعد به خود خیانت کرده

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه