تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 87968 تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با تأسیس صندوق های سرمایه گذاری نرخ های بالاتر از ۱۵ درصد را به مشتریان پرداخت می کنند که البته قوانین موجود به صراحت در خصوص قانونی بودن یا نبودن آنها توضیحی نداده است.

 به گزارش بانک مردم، با توجه به کاهش نرخ سود سپرده ها از اواسط شهریور ماه سال جاری به نظر می‌رسد ثبات نسبی بر شبکه بانکی برای نرخ سود سپرده ها حکم فرما شده باشد.

البته پرداخت سود بالاتر توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری رواج دارد و نرخ سودهای بالای ۲۰ درصد را نیز به مشتریان پرداخت می کنند.

در این خصوص معاون شعبه یکی از موسسات اعتباری می‌گوید: پس از شهریور ماه که نرخ سود سپرده ها در بانکها و موسسات یکسان شده است متاسفانه برخی از بانک‌های همچنان با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری نرخ های سود ۲۰ درصد را به مشتریان پیشنهاد می کنند.

این معاون شعبه موسسه اعتباری ادامه می دهد: یکی از بانکها در مجاورت شعبه ما با استفاده از همین صندوق های سرمایه گذاری بسیاری از سپرده های را به سمت خود جمع کرده و متاسفانه خروج منابع بسیاری را داشته ایم.

وی می گوید: در این خصوص با بازرس یکی از نهادهای نظارتی نیز صحبت کرده اما او اعلام کرده بدون داشتن مدرک مستند نمی‌توانیم بانک و موسسه ای را متهم به نرخ شکنی کنیم.

کارمند موسسه اعتباری ادامه می‌دهد نرخ شکنی این بانک کاملاً مشخص و گویا است اما متاسفانه جلوی این اقدام را نمی گیرند.

برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با تأسیس صندوق های سرمایه گذاری نرخ های بالاتر از ۱۵ درصد را به مشتریان پرداخت می کنند که البته قوانین موجود به صراحت در خصوص قانونی بودن یا نبودن آنها توضیحی نداده است.

ضروریست مسئولان سازمان بورس و بانک مرکزی و همچنین وزارت اقتصاد در این خصوص ورود کرده و مشخص کنند که صندوق های سرمایه گذاری چگونه جذب سپرده کرده و با چه نرخ هایی به فعالیت خود ادامه دهند.

رقابت بانک ها و موسسات با صندوق های سرمایه گذاری
Twitter Google+ Facebook
3,230 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه