تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 88127 تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز در شعب بانک ها آغاز شد وخریداران می توانند برای خرید این گواهی سپرده به شعب بانکی مراجعه کنند.

به گزارش بانک مردم و به نقل از ایبنا، بانک مرکزی از روز جاری  به شبکه بانکی کشور اجازه داد تا گواهی سپرده ریالی ارز بنیان با سررسیدهای یک تا دو  ساله منتشر کنند. نرخ ریال مورد محاسبه در زمان افتتاح گواهی سپرده متوسط یک ماه قبل سامانه سنا خواهد بود و نرخ سود برای سررسیدهای یاد شده به ترتیب ۴ و ۴.۵ درصد است و در سررسید، معادل ریالی آن به نرخ متوسط یک هفته قبل سامانه سنا به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد.

در صورت بازخرید این اوراق قبل از سررسید، سود سپرده کوتاه مدت ریالی (۱۰ درصد) به دارنده اوراق پرداخت خواهد شد. بررسی میدانی خبرنگار ایبِنا حاکی از آغاز فروش این گواهی سپرده در شعب بانک ها است، البته این خریداران این گواهی ها باید بدانند که گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز به معنای فروش اوراق نیست و نوعی سپرده گذاری محسوب می شود.

بر همین اساس خریداران این گواهی بر اساس مقررات بانک مرکزی در بانک ها افتتاح حساب کرده و به قیمت میانگین یک ماه قبل که در سامانه سنا به ثبت رسیده سپرده گذاری انجام می دهند به عنوان مثال اگر میانگین قیمت دلار در سامانه سنا در یک ماه معادل ۴۶۰۰ تومان باشد برای سپرده گذار در ازای هر ۴۶۰۰ تومان یک دلار محاسبه می شود.

همچنین به سپرده گذاران در پایان دوره سپرده گذاری بر اساس متوسط یک هفته قبل سامانه سنا که عددی متفاوت با نرخ خرید آن است سود و سپرده بعلاوه ۴ تا ۴.۵ درصد معادل ریالی آن در روز سر رسید ارایه می شود.

Twitter Google+ Facebook
2,620 views
نظرات
  1. . شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

    این سرمایه گذاری خوب است اما بهتر بود که سودش کمتر بود و در قبال پرداخت سود کمتر به دارنده حساب اجازه واریز و برداشت نا محدود داده میشد وملاک روز شمار بود نه سررسید.کلا یا باید بفکر سود از این معامله بود یا تاثیر مثبت ش بر روی اقتصاد شکوفایی که باز هم یه شیطنت در اجرای این برنامه شده منظورم قسمت سود سررسید به دلار سود قبل سررسید به ریال است.کلا از هیچی بهتره و شروع یه حرکت خوب است.

  2. علی شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

    با تبریک به سایت خوبتون که میخواین از کامپیوترهای بازدید کننده سایت به عنوان ماینر برای کسب درآمد استفاده کنین. به به.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه