تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 88185 تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بانک کارگشایی در حالی امروز نیم سکه و سکه تمام را بر روی میز فروش گذاشت که خریداران رغبتی برای خرید ندارند و سالن حراجی برعکس روزهای گذشته بسیار خلوت است.

گزارش میدانی خبرنگار ایبِنا حاکی است، بانک مرکزی در روز جاری نرخ پایه نیم سکه را برای حراجی ۷۳۹ هزار تومان و سکه تمام را نیز یک میلیون و ۴۷۹ هزار تومان با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده تعیین کرده بود.

اما بی رغبتی خریداران در سالن حراجی باعث شد نیم سکه که تنها هزار تومان بالاتر از  قیمت پایه ۷۴۰ هزار تومان فروخته می شد از دور فروش خارج شود. در همین حال نرخ سکه تمام بهار آزادی نیز در این سالن ابتدا با قیمت یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان و سپس با نرخ یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان به فروش رسید.

بی رمقی سالن حراجی در حالی است که پیش فروش سکه بهار آزادی با عاملیت بانک ملی بر اساس بخشنامه بانک مرکزی آغاز شده است. در پی بخشنامه اخیر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پیش فروش شش ماهه سکه بهار آزادی با نرخ ۱۴ میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار آزادی با نرخ ۱۳ میلیون ریال، روش قبلی پیش فروش سکه که از ۱۷ بهمن ماه آغاز شده بود، از امروز متوقف شده است.

در طرح پیشین بیش از ۵۶ هزار قطعه سکه با پیش دریافت ۱۰ میلیون ریال به ازای هر قطعه سکه پیش فروش شده بود تا ما به التفاوت قیمت آن در زمان تحویل دریافت شود. روش تازه پیش فروش سکه از امروز در ۱۳۳۱ شعبه منتخب بانک ملی ایران عملیاتی شده است.

سکه

Twitter Google+ Facebook
557 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه