تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 88492 تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه تحلیلی خبر بانک مردم: بانک صادرات که نماد آن از تیرماه سال ۹۵ در بازار سرمایه متوقف بوده و قرار است به زودی مجمع عمومی آن برگزار شود، صورتهای مالی حسابرسی نشده شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ را منتشر کرد.

 به گزارش مردم و به نقل از بانکداری ایرانی، بانک صادرات که نماد آن  از تیرماه سال ۹۵ در بازار سرمایه متوقف بوده و قرار است به زودی مجمع عمومی آن برگزار شود، صورتهای مالی حسابرسی نشده  شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ را منتشر کرد.
 وضعیت ترازنامه و سودوزیان بانک صادرات گویای اجرای دقیق  قوانین مربوط به  استانداردسازی گزارش گری مالی و مقررات بین المللی  حسابداری است که بانک مرکزی از سال ۹۴  ابلاغ کرده و بانکها ملزم به اجرای آن بودند؛ هرچند برخی از بانکها هنوز ان مقررات را نتوانستند اجرا کنند و در صورت اجرا باید اعلام ورشکستگی کنند اما بانک صادارات این  استاندارد سازی را انجام داده و در حال برون رفت از مشکلاتی است که این مقررات برایش بوجود اورده است و در سال ۹۷ قطعا شرایط به مراتب بهتری را برای سهامداران خود رقم خواهد زد .
نگاهی به برخی سرفصل های ترازنامه
بانک صادرات  طی شش ماهه نخست سال از دولت مبلغ ۱۹۷ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال مطالبات داشته که نسبت پایان سال ۹۵(۳۰اسفند۹۵) بالغ بر  ۳۲ درصد افزایش یافته است . همچنین مطالبات از بانک مرکزی با رشدی ۵ درصدی به مبلغ ۱۳۷ هزار و ۱۰ میلیارد ریال رسید و در نهایت مطالبات بانک صاردات از بانکها و سایر موسسات  با رشد ۲۳ درصدی به مبلغ ۲۰ هزار و ۲۴۶ میلیارد ریال رسید.
لذا مجموع مطالبات بانک صادرات از دولت ، بانک مرکزی  و سایر بانکها نسبت به اسفند ۹۵  بطور میانگین با رشدی حدود ۲۰ درصدی از مبلغ ۲۹۶ هزار و ۶۲۶ میلیارد ریال به مبلغ ۳۵۴ هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال رسید .
در مقابل  بدهی بانک صادارت به بانک مرکزی ، صندوق توسعه ملی و همچنین سایر بانکها به رقم ۲۵۵ هزار و ۷۴۶  میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان اسفند ماه با رشدی حدود  ۱۵ درصدی  به رقم  ۲۲۳ هزار و ۷۴۳  میلیارد ریال رسد .
میزان سپرده های جمع اوری شده بانک در این دوره شش ماه مبلغ ۱۲۱۲ هزارو ۵۸۷ میلیارد ریال بود و تسهیلات اعطایی نیز به مبلغی حدود ۸۵۰ هزار میلیارد یال رسید.
نگاهی مختصر به صورت سودوزیان
مجموع درامد بانک در شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ بالغ بر ۳۱۰ درصد نیبت به دوره مشابه در سال قبل  رشد داشته و از مبلغ ۳هزار و ۱۵۴ میلیارد ریال به ۱۲ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال رسید . درآمد مشاع بانک مبلغ ۶۲ هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال و درامد غیرمشاع بانک ۱۶ هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال بوده که با کاهش سودهای پرداختی از بابت سود سپرده گذاران به مبلغ مجموع درآمد مورد اشاره خواهیم رسید .
جمع هزینه های بانک صاردات در این دوره مورد بررسی ، ۳۵ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال بود.
 بانک صادرت ، در این دوره زیان خالصی به مبلغ  ۲۲ هزار و ۵۳۸  میلیارد ریال ساخته که به هر یک از ۵۷ میلیاردو ۷۰۰ میلیون سهم بانک مبلغ ۳۹۰ ریال زیان تخصیص خواد یافت .
شایان ذکر است که درگزارش شش ماهه بانک صادرات برای هر سهم زیان ۳۹ تومانی در نظر گرفته شده است این درحالی است که در شهریور سال ۹۵ این بانک ۴۷٫۷ تومان زیان ساخته بود و در حال حاضر ۱۸ درصد از آن زیان رو پوشانده و به سمت سودسازی در حرکت است .
Twitter Google+ Facebook
637 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه