تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 90127 تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: «صندوق باز نشستگی بانک‌ها» در جوابیه ای به خبر منتشر شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم به تاریخ  دوشنبه ۰۷/۱۲/۱۳۹۶ کد خبری ۸۳۴۸۱۲ تحت عنوان «باندهای بازنشسته و دو تابعیتی در سیستم بانکی، پدرخوانده های شبکه بانکی نمی خواهند بازنشسته شوند» اعلام کرد؛

“اعاده به خدمت کارکنان بازنشسته بانک های مشترک صندوق(شامل ۱۱ بانک دولتی و واگذارشده) در سمت مدیرعامل یا هیأت مدیره مشروط به انتصاب آنان توسط مجمع عمومی هر بانک بوده و مراحل اجرائی در صندوق عملاً به تائید و تطبیق با مقررات جاری خلاصه می شود. در حالیکه در متن منتشره نقش صندوق در این خصوص، شأن سیاستگذاری به خود گرفته و نگارنده این صندوق را مسئول انتصاب مجدد کارکنان بازنشسته در پست های مدیریتی تلقی نموده است. تعداد اعضای هیات مدیره و مدیرعامل طی دوره سی ساله حدود ۱۶۵ نفر بوده که از این تعداد کمتر از ده نفر اعاده به خدمت و به پست هیأت مدیره یا مدیرعاملی بانک منصوب شده ه اند. بدین ترتیب نسبت بازنشستگان اعاده خدمت شده از مجموع مدیران به حدود ۶ درصد می رسد که با احتساب افراد هیأت مدیره یا مدیرعامل خارج بانک این نسبت به مراتب کمتر است و بعید است سطح اهمیت این رقم به تنهائی حائز تاثیرگذاری مؤثر در ضعف یا ارتقاء کارائی سیستم بانکی کشور باشد.

معرفی صندوق بازنشستگی بانک‌ها

صندوق بازنشستگی ،وظیفه و از کارافتادگی کارکنان بانکها به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان ، ازکارافتادگان و وظیفه بگیران بانکها، بر اساس لایحه قانونی مصوب جلسه مورخ ۵۹/۴/۲۵شورای انقلاب تاسیس گردید که در حال حاضر پرداخت حقوق و مزایا و ارائه خدمات جانبی به  ۱۱۳۳۶۸ نفر از بازنشستگان ،از کارافتادگان و وظیفه بگیران سیستم بانکی کشور را عهده دار میباشد.

وظایف و اختیارات صندوق

– تمرکز کلیه وجوه ، داراییها و تعهدات صندوقهای بازنشستگی بانکهای مشمول لایحه قانونی اداره امور بانکها مصوب ۵۸/۷/۳ و لایحه متمم مصوب ۵۸/۹/۲۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران
– تمرکز کلیه وجوه مربوط به کسور بازنشستگی اعم از سهم کارمند ، سهم بانک و درآمد متعلقه که از تاریخ ۵۹/۵/۱ به حساب خاص مفتوحه به نام صندوق بازنشستگی کارکنان نزد هر بانک واریز گردیده است .
– تمرکز کلیه وجوه مربوط به کسور بازنشستگی اعم از سهم کارمند و سهم بانک و درآمد متعلقه به آن که قبل از تاریخ ۵۹/۵/۱ به صندوق سازمان تامین اجتماعی واریزگردیده است.
– تمرکز کلیه وجوه مربوط به کسور بازنشستگی و درآمد متعلقه به کارکنان بانکها از اول سال ۱۳۶۱ (موضوع مواد ۹۰ و ۹۲ آیین نامه استخدامی مشترک بانکها و مواد ۳۱ و ۳۲ از فصل ششم  آیین نامه نظام بانکی دولتی )
– ثبت و نگهداری حساب بازنشستگی و پس انداز
– سرمایه گذاری منابع و ذخایر صندوق با هدف انتفاع اعضا

 

 

Twitter Google+ Facebook
713 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه