تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 90455 تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: با حضور ابراهیمی مدیرعامل، معاونان و مدیران کل بانک انصار و مدیران شرکت سامانه الکترونیک انصار، سامانه‌های هوشمند بازپرداخت مصرف آب و برق بر مبنای اینترنت اشیا رونمایی شد.

به گزارش بانک مردم، مدیرعامل شرکت سامانه الکترونیک انصارگفت: موضوع هزینه تولید انرژی و سازوکارهای مدیریت مصرف آن یکی از تهدیدهای اقتصادی مطرح در سطح ملی است که به علت ضعف‌های فرهنگ مصرف در جامعه ایران نیازمند اصلاح اساسی است. از این منظر بانک‌انصار براساس مسوولیت‌های اجتماعی تمام تلاش‌های خود را مصروف ایجاد بستر مناسب مدیریت هزینه‌های انرژی ساخته تا هزینه‌های مرتبط بر انرژی‌ها (مانند آب، برق، سوخت و سایر موارد مشابه) که از یک سو شامل عملیات تولید این حامل‌ها و از سوی دیگر مشکلات کلیدی درخصوص بازپرداخت هزینه‌های مصرف آنهاست، کاهش یابد.

از آنجا که مدیریت هزینه‌ها در بخش مصرف به ویژه در حوزه مدیریت مالی و بانکی نیازمند مکانیسم‌های مطلوبی درخصوص اقلام مختلف برای کنترل عارضه‌هایی چون قرائت کنتور، صدور قبوض، توزیع به موقع و در زمان مناسب قبوض، نظام‌های بازپرداخت هزینه‌های صادر شده و موارد مشابه در حوزه مشکلات بازپرداخت هزینه‌های مصرف انرژی است، بانک انصار در راستای انجام حمایت‌های اجتماعی خود تمرکز را بر ساماندهی این بخش از مشکلات حوزه انرژی قرار داده است.
در این گزارش آمده است که توسعه و بهبود نظام‌های پرداخت الکترونیکی هزینه‌های مصرف انرژی هدف اصلی سامانه‌های هوشمند بانک انصار بوده و بر مبنای آن محصولات نوینی برای بازپرداخت مصرف طراحی و تولید شده است که شامل سامانه هوشمند الکترونیکی پیش‌فروش هزینه برق متصل به کنتورهای مشترکین، سامانه هوشمند الکترونیکی پیش فروش آب‌بها متصل به کنتورهای خانگی یا برای فروش آب تصفیه شده در مکان‌های عمومی، سامانه‌های پرداخت هزینه گاز، سامانه پرداخت هزینه سوخت وسایل نقیله است.  طراحی و ساخت دو سامانه هوشمند محاسبه و بازپرداخت برخط(On Line) هزینه برق و آب در زمره آخرین محصولات شرکت سامانه الکترونیک انصار است که مدیریت طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و راهکارهای پرداخت الکترونیکی این بانک را برعهده دارد. این شرکت سامانه‌های هوشمند بازپرداخت مصرف برق و آب را بر مبنای اینترنت اشیا (IOT) طراحی و پیاده‌سازی کرده است.  امکانات تعبیه شده در این سامانه‌ها اجازه مدیریت خودکار کنتورهای مشترکین را بدون حضور نیروی انسانی در محل نصب کنتور فراهم می‌کند. از سوی دیگر ادارات مربوطه که وظیفه مدیریت مصرف مشترکین را برعهده دارند نیز می‌توانند در هر لحظه از آخرین وضعیت مصرف، شارژ موجود در سامانه یا محل استقرار کنتور اطلاع حاصل کنند. با وجود امکانات این سامانه هوشمند، مشترکین می‌توانند میزان انرژی مصرفی خود را در دوره آتی پیش‌بینی و با شارژ سامانه نسبت به مکانیسم مصرف انرژی خود در دوره پیش رو اقدام نمایند.  این سامانه‌ها با اتمام شارژ ریالی خود به طور خودکار می‌توانند کنتور مشترکین را قطع و اطلاع‌رسانی لازم را به مشترک و اداره مربوطه انجام دهند. به این ترتیب ادارات ذی‌نفع، قابلیت مدیریت از راه دور مشترکین پرمصرف خود را به آسانی در اختیار داشته و دغدغه‌یی درخصوص عدم پرداخت به موقع هزینه انرژی واگذار شده به مشترکین را ندارند.  مزیت دیگری که این سامانه‌ها برای شهروندان ایجاد می‌کنند، استفاده از کارت‌های غیرتماسی(مانند کارت شهروندی و موارد مشابه) برای شارژ سامانه است. به این ترتیب شهروندان و مشترکین ترغیب می‌شوند به جای استفاده از پول نقد یا کارت‌های بانکی از کارت شهروندی خود برای بازپرداخت هزینه‌های عمومی استفاده کنند.

Twitter Google+ Facebook
594 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه