تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 90761 تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:رییس کانون بانک‌های خصوصی گفت: بانک مرکزی برای مدیریت بازار پول باید سیاست‌های جبرانی برای این بخش را طراحی و اجرایی کند.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، کوروش پرویزیان، اظهارداشت: بانک مرکزی سیاست های ۱۹ گانه ای را تدوین کرده که تا کنون ۳ مورد از آن اجرایی شده، از این رو به نظر می رسد این نهاد ناظر برای مدیریت بازار پول باید سیاست های جبرانی برای این بخش را طراحی و اجرایی کند.

وی با اشاره به این که ابزارهای جدید ممکن است نوساناتی را در سایر بازارها ایجاد کند، افزود: گاهی اوقات دچار افراط و تفریط می شویم و تا اتفاقی در یک بخش می افتد، به سرعت بازاری دیگر مانند سیستم بانکی واکنش نشان می دهد در حالی که باید ابزارها و بازارهای دیگر هم بتوانند در چارچوب تعریف شده فعالیت کنند.

پرویزیان با بیان اینکه بانک ها منتظر اقدامات تکمیلی از سوی بانک مرکزی هستند، گفت: در عمل با نرخ فعلی سود برای سپرده های جدید و با توجه به نرخ سود اوراق گواهی سپرده و صندوق های درآمد ثابت، سپرده جدیدی چندان وارد سیستم بانکی نخواهد شد و همین مسئله ضرورت اعمال سیاست های جبرانی برای بانک ها را نشان می دهد.

Twitter Google+ Facebook
2,413 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه