تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 91481 تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:  امام جمعه گلپایگان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان به شدت به سیاست‌های ارزی کشور و مدیریت بانکی انتقاد کرد تا عملا انتقادات بانکی به تریبون نمازجمعه کشیده شود.

توجه: انتشار اظهارات امام جمعه گلپایگان الزاما به معنای تایید آن توسط بانک مردم نیست و صرفا برای انجام وظیفه اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

به گزارش بانک مردم، امام جمعه گلپایگان از صرافی‌ها، مجلس و مدیران بانک مرکزیانتقاد کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه گلپایگان نوشت:

آیت الله سید علی طهماسبی در جمع نمازگزازان امروز نماز جمعه که در مصلای گلپایگان برگزار شد، اظهار داشت: دلیل وجود این تعداد صرافی های مجاز و غیر مجاز با وجود این همه بانک های خصوصی و دولتی چیست؟

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه صرافی های مجاز و غیر مجاز بلای جان اقتصاد کشور شده اند، گفت: بانک مرکزی باید در این خصوص پاسخ گو باشد.
وی با اشاره به موسسات غیر مجاز دولتی و شباهت آن با دلال بازی های صورت گرفته در اقتصاد و همچنین تاثیر آن بر اقتصاد کشور، تصریح کرد: منشا آشوب های اواخر سال گذشته موسسات مالی غیر مجاز بودند که امنیت کشور را به خطر انداختند و بانک مرکزی کوتاهی کرد و کسی متاسفانه آن را پیگیری نکرد.
چرا مجلس شورای اسلامی، تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را در دستور کار قرار نمی دهد؟

خطیب جمعه گلپایگان با بیان اینکه تعدادی جاسوس و خائن در بانک مرکزی لانه کرده اند که باید با تحقیق و تفحص مجلس آشکار شود، عنوان کرد: چرا قوه ی قضائیه با اقتدار و جدیت با مفسدان اقتصادی و دلالان عمده ی ارزی برخورد نمی کند؟

دولت حق ندارد برای تامین منابع مالی، ارز را گران و پول ملی را بی ارزش کند.
امام جمعه گلپایگان با اشاره به این که مردم فهمیده اند که این اقدام بی جهت نبوده و با برنامه ریزی صورت گرفته، اضافه کرد؛ ارز با قیمت ۳ هزار و ۷۰۰ تومان با یک التهاب طی یک هفته به ۴ هزار و ۲۰۰ رسید.

وی با بیان اینکه انسان خجالت می کشد وقتی می بیند ارزش ملی پول کشورش از کشورهای جنگ زده ای مثل سوریه و عراق و افعانستان کمتر شده، گفت: دولت حق ندارد برای تامین منابع مالی خود ارز را گران و پول ملی ما را بی ارزش کند.
گران شدن ارز مبادله ای کمر تولید کنندگان را خرد خواهد کرد

وی با اشاره به گران شدن ارز مبادله ای از ۳ هزار و۷۰۰ به ۴ هزار و ۲۰۰، تصریح کرد؛ گران شدن ارز مبادله ای کمر تولید کنندگان را خواهد شکست.

امام جمعه گلپایگان با بیان این نکته که چطور تولیدکننده می تواند با این فشار ها و سودهای نجومی بانک ها، محصول با کیفیت تولید کند، یاداور شد: برخی دلالها در بانک مرکزی با گرفتن وام یک درصد از بانک های خارجی، آن را با نرخ ۱۲ درصد به تولید کنندگان می فروشند.

وی با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان اعم از هزینه کارگر و تامین اجتماعی و سودهای بالای بانکی، بیان کرد: چطور تولید کننده ما با این شرایط می تواند کالای خود را با کیفیت و قابل رقابت با سایر کشورها تولید کند.

بخش بزرگی از مشکلات کشور، ربوی بودن بانک هاست

آیت الله طهماسبی با اشاره به وعده ی الهی در قران کریم مبنی بر نابود کردن ربا و ربا خواران، عنوان کرد: تا مشکل ربوی بودن بانک ها حل نشود، مشکل مملکت حل نمی شود.

چرا ما نباید دلار را تحریم کنیم؟

امام جمعه گلپایگان در ادامه با اشاره به تاثیر نوسانات بازار ارز بر روی زندگی مردم، خاطرنشان کرد: چرا نباید دلار از مبادلات رسمی کشور، خارج شود؟
وی با بیان اینکه مسئولان باید در فکر حذف دلار از مبادلات رسمی باشند، اضافه کرد: این عاقلانه نیست که مبادلات رسمی کشور بر پایه ی پول کشوری باشد که سخت ترین دشمن جمهوری اسلامی است.

استفاده از پیام رسان داخلی وظیفه ملی و شرعی است

ایشان با اشاره به اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی برای مسئولان ناپسند است که تکلیف فیلتر کانال جاسوسی تلگرام را مشخص نکردند، عنوان کرد: استفاده از پیام رسان های داخلی وظیفه ملی و شرعی است و در فیلتر کردن این کانال جاسوسی که اطلاعات مردم را به جای دیگر می فروشد نباید تعلل شود.
دستگاه دیپلماسی از عزت مردم ایران دفاع کند و پاسخ یاوه سرایی ریس جمهور فرانسه را بدهد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به دیدار اخیر بن سلمان و رئیس جمهور فرانسه و بیانیه ی پایانی این دیدار، اظهارداشت: دستگاه دیپلماسی ما این بیانیه را به دقت بخواند تا فرانسه را بیشتر بشناسد و بفهمند بازار پر سود کشور را به چه کسی سپرده اند.

وی با یاداوری رجز خوانی رئیس جمهور فرانسه در کنار شاهزاده ی خام و بی تجربه ی سعودی، یاداور شد؛ چرا وزارت خارجه با قدرت پاسخ این یاوه سرائی را نمی دهد

Twitter Google+ Facebook
1,064 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه