تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 91713 تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:مدیر عامل بانک پارسیان از سیاست های این بانک در سال ۹۷ برای توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی خبر داد.

به گزارش بانک مردم به نقل از  ایبِنا، کوروش پرویزیان در نشست خبری صبح امروز با اصحاب رسانه، اظهار داشت: چندسالی است که در ایام سال نو شعارهای محوری برای حرکت سال از سوی مقام معظم رهبری مباحث اقتصادی است و امسال نیز با توجه به شرایط خاص پیش رو، حمایت از کالای ایرانی عنوان شد.

وی افزود: بانک پارسیان نیز به عنوان عضوی از خانواده سیستم بانکی و اقتصاد کشور هم راستا با این موضوع حرکت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک پارسیان، ادامه داد: شرایط اقتصادی حاکم، مرور دوباره عملکردها و برنامه های در دست اقدام را می طلبد تا فضا و شرایط اقتصادی به گونه ای باشد که مردم احساس امنیت و ثبات اقتصادی داشته باشند.

پرویزیان گفت: هر چند نظرات موافق و مخالفی وجود دارد  اما باید نظری واحد و هم سو برای بهبود شرایط زندگی جمعی وجود داشته باشد تا دسترسی مردم به فضا، امکانات آموزشی، رفاهی، اجتماعی و … بهبود یابد.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی، اظهار داشت: باید حرکت در جهت رونق بنگاه های اقتصادی و حفظ چرخه تولید باشد زیرا شرایط رقابتی بسیار سخت تر و حساس تر از گذشته شده است. چند سالی است که به صورت ویژه و خاص تحت تحریم های هوشمند و سختی قرار داریم.

وی ادامه داد: بازتاب این شرایط، سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی است. حمایت از کالای ایرانی با تلاش و کار و عمل همه مردم امکان پذیر است. ما باید کمک کنیم تا این هزینه بدون محاسبه و برنامه افزایش نیابد، خصوصا در زمینه هزینه های مالی، آنچه در حوزه فعالیت بانک ها است، کمک به کاهش هزینه مالی است.

پرویزیان با بیان اینکه، هزینه مالی از دو منظر ارزی و ایجادی باید بررسی شود، اظهارداشت:یکی از راه های شناخته شده برای کاهش هزینه مالی تولید کننده پرداخت اعتبار به مصرف کننده کالای ایرانی است.

مدیرعامل بانک پارسیان، گفت: در شرایط فعلی  نظام بانکی می تواند آثار مثبتی داشته باشد. براساس تجربه بازگشت پرداخت های خرد به مراتب از پرداخت های کلان آسان تر و سریع تر است. پرداخت های کلانی وجود دارد که به دلیل شرایط اقتصادی امکان بازگشت آن ها نسبت به پرداخت های خرد سخت تر است.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی افزود: در سیاست های بانک در سال ۹۷ برنامه ریزی از جمله توسعه کارت های اعتباری برای حمایت از تولید و کالای ایرانی صورت گرفته است.

پرویزیان افزود: کارایی منابع و تخصیص بهینه منابع نیز پیامد مثبت سیاست حمایت از کالای ایرانی است. سال گذشته مطالبات معوق بانک با اتخاذ رویه های مشابه بهبود یافته و شرایط به مراتب بهتر از گذشته است.

وی افزود: سال گذشته ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصولی داشتیم که البته همه این مبلغ نقد نیست. اما از نظر عملکرد شرایط به مراتب بهتری برای بانک ایجاد خواهد کرد. ستادی در بانک برای رسیدگی به این موضوع ایجاد شد و تعداد زیادی از این پرونده ها تعیین تکلیف شد که اثار ان در تراز ۹۶ مشخص خواهد شد.

رییس کانون بانک ها و موسسات خصوصی، گفت: این منابع متعلق به مردم است ‌و بازگشت آن به اقتصاد کشور از جمله اهداف ما است تا کارآفرینان و تولیدکنندگان نیز بتوانند از این منابع برای بهبود تولید و اقتصاد کشور استفاده کنند.
پرویزیان گفت: ارزش آفرینی از جمله سیاست های راهبردی بانک پارسیان انتخاب شد تا بتوانیم با تعامل مشتریان، شرایط بهتری برای بانک و مشتریان ایجاد شود.

مسئولیت اجتماعی

وی افزود: مجموعه دستگاه های نظارتی از جمله بانک مرکزی، دستگاه قضایی و … همکاری خوبی در این زمینه داشتند. در حوزه تعهد اجتماعی باید متشکر همه دستگاه هایی که در این زمینه به بانک مرکزی کمک کردند، باشیم و امیدواریم در ادامه راه نیز کمک و همراه سیستم بانکی باشند.

وی افزود: وضعیت برخی از بدهکاران معوق با دخالت  بانک ها یا سایر دستگاه ها باید روشن و شرایطی فراهم شود که این پول ها به نظام بانکی بازگردد.

پرویزیان درباره شرایط فعلی بانک پارسیان، اظهار داشت: بسته بودن نماد بانک ها بحث متفاوتی از وضعیت بانک است و دلیل بسته بودن نماد به دلیل تغییر شیوه گزارش دهی صورت های مالی بود.

وی از افزایش سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی بانک خبر داد و افزود: جمع آوری مشکلات و پرداخت سپرده ها  یکی از موسسات مالی اعتباری غیرمجاز از جمله اقدامات مهم این بانک است.

مدیرعامل بانک پارسیان درباره ترازنامه منفی بانک های خصوصی گفت: موسسات غیرمجاز به عهده بانک های خصوصی گذاشته شد که این اقدامات در تراز نامه بانک های خصوصی نمود پیدا می کند. موضوع دیگر عدم تعادل منابع است. برخی بانک های خصوصی ادغام شده از چند موسسه غیرمجاز بوده که خود این موضوع موثر است.

وی درباره افزایش شعبه این بانک اظهار داشت: در حال حاضر تعداد شعبه های بانک ۳۴۰ شعبه است و هیچ یک از شعب موسسه ثامن الحجج را در اختیار بانک نگرفتیم. شعبه همیشه کارکرد خود را خواهد داشت و باید مردم به هر شکلی که تمایل دارند خدمات به آن ها ارائه شود به همین دلیل امکان تعطیلی شعب وجود ندارد.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی افزود: بانک پارسیان هم در حوزه بانکداری الکترونیک و هم حضور فیزیکی فعالیت دارد زیرا شعبات به عنوان ارائه دهنده خدمات و مشاور برای مردم است.

به گفته وی یکی از مشخصات بانک پارسیان پیشتازی در ارائه خدمات نوین است و در همین راستا برنامه هایی برای حمایت از پیام رسان های داخلی از سوی این بانک وجود دارد.

پرویزیان درباره اقدامات ارزی دولت، گفت: صرف نظر از آرای شخصی باید از تصمیم ارزی اخیر بانک مرکزی حمایت شود و تمامی این تصمیم گیری ها در سطح ملی اتخاذ شده و باید در شرایط فعلی به آن توجه شود اما اینکه برای اجرای این تصمیم و مدل، کمبودها و اشکال هایی وجود دارد که باید اعلام و اصلاح شود زیرا بانک مرکزی ماموریت حفظ ثبات اقتصادی کشور را برعهده دارد.

مدیرعامل بانک پارسیان از برگزاری جلسه مشترک رییس کل بانک مرکزی و رییس اتاق های بازرگانی خبر داد و درباره این جلسه گفت: باید از اقدامات بانک مرکزی در این زمینه حمایت شود.

وی افزود: همچنین درباره بحث واردات و صادرات نیز منعی وجود ندارد و باید همانطور که درباره دارو با استفاده از نظر فعالان حوزه تصمیم گیری خوبی صورت گرفت، درباره سایر بخش ها نیز تصمیم گیری شود البته درباره واردات و صادرات منعی وجود ندارد به عنوان مثال درباره دارو روش خوبی برگزیده شد و نیازهای خدماتی مثل بیماران، دانشجویان و .. نیز پیشنهادهایی ارائه شد تا خوشبختانه فضا برای پذیرش این نظرات وجود دارد.

رییس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی، درباره حساب سپرده های ارزی، گفت: از سوی دولت و بانک‌ مرکزی ‌اطمینان لازم برای سپرده های ارزی ایجاد شده است.

Twitter Google+ Facebook
1,015 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه