تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 91753 تاریخ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:همیشه انتخاب بانک یا موسسه مالی اعتباری جهت سپرده گذاری خرد و یا کلان بسیار دشوار بوده و خواهد بود همچنین سرمایه گذاری در بورس نیز دارای ریسک غیرقابل پیش بینی بوده است در نتیجه با تغییر نرخ سود بانک ها و البته با کاهش این نرخ در چندماه گذشته شاید بسیاری از مردم امروزه علاقه ای به سپرده گذاری در بانک ها و یا موسسات را نداشته باشند و همین امر باعث شده تا آنها به بازار ارز و سکه روی بیاورند البته بازار ارز و سکه نیز دارای التهابات فراوان بوده و شاید بسیاری از مردم حتی از سود خرید و فروش ارز نیز بگذرند حال با توجه به شرایط حاکم بر نظام پولی بانکی کشور نقش شرکت های سرمایه گذاری بیمه در این شرایط پر رنگ تر از گذشته شده و شاید جمع کثیری از مردم به شرکت های دولتی و یا خصوصی بیمه روی آورند. اما بهتر است قبل از سرمایه گذاری در بیمه ها با عملکرد آنها بیشتر آشنا شویم.

 به گزارش بانک مردم به نقل از عصر بیمه، سود مطمئن در کدام یک؟ بیمه یا بانک؟آینده بهتر سپرده گذاری در بانک خواهد بود و یا بیمه!!!تفاوت میان سرمایه گذاری در بانک و بیمه در چیست؟

در این گزارش به مقایسه عملکرد بانک ها و بیمه ها پرداخته ایم بطوری که خبرنگار ما جهت تهیه گزارش میدانی اقدام به سرمایه گذاری در بیمه و بانک ها نموده است.

با صرف نظر از سرمایه گذاری در بازار ارز و بورس به سراغ بانک های دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری رفتیم و اقدام به افتتاح حساب و سپرده گذاری نمودیم.

تمامی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری با نظارت بانک مرکزی نرخ سود تعیین شده از سوی شورای پول و اعتبار را رعایت می کنند که این نرخ همچنان برای سپرده های کوتاه مدت ۱۰ درصد و برای سپرده های بلند مدت ۱۵ درصد خواهد بود و این امکان همانند گذشته وجود ندارد که با افزایش سپرده خود میزان سوددهی بانک ها افزایش یابد.  در برخی از بانک ها مشتریان با سپرده گذاری وگذشت زمان و همچنین میانگین حساب مناسب می توانند اقدام به دریافت وام کنند البته نحوه دریافت وام از بانک ها متفاوت است به این نحو که در برخی از بانک ها سپرده شما به عنوان وثیقه در نزد بانک نگه داشته خواهد شد و یا در برخی از بانک ها شما نیاز به معرفی چندین ضامن دارید که در هر دو نوع با دوندگی بسیار شما موفق به دریافت این تسهیلات خواهید شد.

بیمه یکی از روش های مقابله با ریسک است ؛ بطور کلی بیمه گر شخصی حقیقی است که در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، جبران خسارت یا پرداخت مبلغ مشخصی را در صورت بروز حادثه تعهد می‌کند در مقابل، بیمه‌گذار شخصی حقیقی یا حقوقی است که با پرداخت حق بیمه، جان، مال یا مسوولیت خود یا دیگری را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

بیمه ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند. بسیاری از شرکت های بیمه ای با مجوز رسمی از سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و مورد نظارت دائمی بیمه مرکزی قرار دارند که اسامی آنها در سایت بیمه مرکزی موجود است.

برخی از شرکت های بیمه همنام بانک ها دولتی و خصوصی هستند که این شرکت ها از شرکت های بیمه خصوصی بشمار میروند.

شرکت های بیمه سعی در ارائه پوشش های بیمه ای مختلف دارند بطور مثال بسیاری از این شرکت ها ، بیمه (آتش سوزی، باربری، اتومبیل، مهندسی، هواپیما، دام، سرقت ، درمان، امراض خاص، مسئولیت ، حوادث و بلاهای طبیعی ، عمر و …) ارائه میدهند و همچنین فرد بیمه گذار امکان سرمایه گذاری و دریافت وام از شرکت بیمه را دارد.

خبرنگار ما اقدام به دریافت بیمه عمر از بیمه سامان ، دی و پاسارگاد نموده است.

به گزارش خبرنگار ما ؛ عملکرد شرکت های بیمه به اینصورت است که شما بصورت ماهانه و یا سالیانه مبلغی را بعنوان اندوخته به شرکت بیمه ای مد نظر خود پرداخت میکنید.  با توجه به اینکه درچند سال ابتدائی بیمه نامه مقداری از سرمایه پرداختی بعنوان حق بیمه عمر و هزینه‌های بیمه‌گر کسر می‌گردد، اما این موضوع با گذشت زمان قطع شده و در نهایت باعث افزایش اندوخته شما و سوددهی تا نرخ ۲۱ درصد می‌گردد. محدودیتی در استفاده از پوشش ها بیمه وجود ندارد و شما همزمان میتوانید از چندین پوشش بیمه ای بهرمند گردید.

در این سیستم وام در عرض کمتر از یک روز، بدون ضامن و بدون هیچ تشریفاتی پرداخت می شود.

مدت بیمه نامه ها حداقل ۵ سال و حداکثر ۳۰ سال است.

در شرکت های بیمه هر ماه به اندوخته شما سود تعلق خواهد گرفت و امکان بازخرید بیمه در همه شرکت های بیمه موجود است و شما می توانید در هر زمان ، از بیمه و پوشش های آن انصراف داده و اندوخته خود را بهمراه سود آن دریافت کنید.

امروزه بسیاری از مردم با توجه به امنیت بالای شرکت های معتبر بیمه ای و همچنین خدماتی که ارائه می دهند آنها را جهت سرمایه گذاری انتخاب میکنند باید در نظر داشته باشیم که در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود سپرده های بانکی نیز تغییر می‌نماید ولی در بیمه تحت هیچ شرایطی سود کاهش نمی‌یابد بلکه امکان افزایش آن نیز خواهد بود. اگر مطمئن باشیم عمر جاودانه خواهیم داشت نیازی به بیمه نیست و فقط یک حساب بانکی خوب کافی است. ولی اگر ۱٪ احتمال وجود ریسک (حادثه و از کارافتادگی و … ) را احساس می‌کنید حتما در کنار یک حساب بانکی خوب یک بیمه ‌نامه خوب عمر و سرمایه گذاری بسیار کارآمد خواهد بود.

Twitter Google+ Facebook
865 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه