تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 91808 تاریخ انتشار : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: به گفته تحلیلگران، اتخاذ سیاست جدید ارزی ایران بدان معناست که بانک مرکزی ایران برای پاسخ گویی به تقاضا برای ارز باید مقادیر عظیمی از ذخایر ارزی خود را با یک قیمت بالای مصنوعی هزینه نماید یا اینکه حجم پول در گردش در کشور را کاهش دهد.

دلار 4200 تومانی منابع ارزی بانک مرکزی ایران را هدر می‌دهد

به گزارش بانک مردم به نقل از تسنیم، با گذشت یک هفته از یکسان سازی نرخ ارز در ایران با هدف متوقف نمودن روند کاهش ارزش ریال، رئیس کل بانک مرکزی این کشور گفته، تهران اجازه خواهد داد ارزش ریال در برابر دلار آمریکا هر سال تنها ۵ یا ۶ درصد نوسان داشته باشد.

ولی الله سیف گفت: «نرخ ۴۲ هزار ریالی هر دلار آمریکا ثابت نیست و بسته به بازار و عوامل اقتصادی نوسان خواهد داشت… اما این نوسانات قرار نیست قابل توجه باشد و بین ۵ تا ۶ درصد خواهد بود.»

ریال ایران در فاصله سپتامبر سال گذشته تا هفته پیش حدود نیمی از ارزش خود را از دست داده و به رقم بی سابقه حدود ۶۰ هزار ریال در برابر هر دلار آمریکا رسیده است. بخشی از این کاهش شدید ارزش ریال به نگرانی ها از بازگشت تحریم های امریکا در صورت خروج دولت ترامپ از برجام بر می گردد.

به گفته تحلیلگران، اتخاذ این سیاست جدید بدان معناست که بانک مرکزی ایران برای پاسخ گویی به تقاضا برای ارز باید مقادیر عظیمی از ذخایر ارزی خود را با یک قیمت بالای مصنوعی هزینه نماید یا اینکه حجم پول در گردش در کشور را کاهش دهد.

سیف در سخنان خود نگفت که در صورت نوسانات شدید در ارزش جهانی دلار بانک مرکزی چگونه تقاضا برای پول کاغذی را پاسخ خواهد داد و ارزش ریال را مدیریت خواهد نمود.

بر اساس سیاست جدید دولت ایران همچنین هر شهروند نمی تواند بیش از ۱۰ هزار یورو ارز نقدی در خارج از حساب های بانکی نگهداری کند.

به گفته شاهدان، بسیاری از صرافی ها در تهران در طی روزهای اخیر خرید و فروش دلار و دیگر ارزهای خارجی را متوقف کرده و منتظرند ببینند دولت چگونه ارزش ریال را مدیریت خواهد کرد و مقامات دولتی چه مقرراتی بر خرید و فروش ارز وضع می کنند.

Twitter Google+ Facebook
1,875 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه