تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 92160 تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: شاخص بورس امروز (دوشنبه) در ادامه روند نزولی چند روز گذشته، ۱۹۴ واحد کاهش یافت و به جایگاه ۹۴ هزار و ۲۹۹ واحدی رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در معاملات امروز ۴۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال در ۳۶ هزار و ۹۵۷ نوبت داد و ستد شد.
امروز نیز همانند روزهای گذشته، همه شاخص های اصلی بازار سرمایه روند کاهشی داشت.
بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، ۶۱ واحد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، ۲۶ واحد افت کرد.
شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، ۱۹ واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخشی از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد، ۱۸۰ واحد پایین آمد.
شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، ۸۰ واحد و شاخص بازار دوم بورس ۷۱۷ واحد کاهش یافت.

** گروه فرآورده های نفتی، صدرنشین معاملات
گروه فرآورده های نفتی در معاملات امروز صدرنشین بورس بود؛ در این گروه ۱۴ میلیون سهم به ارزش ۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.
گروه شیمیایی به ارزش ۸۳ میلیارد ریال و فلزات اساسی به ارزش ۸۲ میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم، گروه خودرو با معاملاتی به ارزش ۷۵ میلیارد ریال جای گرفت.
گروه کانی های فلزی نیز با معاملاتی به ارزش ۵۳ میلیارد ریال رده پنجم را از آن خود کرد.
در معاملات امروز، نمادهای پارسان (نفت و گاز پارسیان)، همراه و فارس(هلدینگ خلیج فارس) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در مقابل فولاد (فولاد مبارکه)، رانفور (خدمات انفورماتیک) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) بالاترین تاثیر مثبت را داشته و مانع افت بیشتر شاخص شدند.

**مبادله یک هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال سهم و اوراق در فرابورس
امروز شاخص فرابورس (آیفکس) حدود چهار پله کاهش یافت و در جایگاه یک هزار و ۵۵ واحدی ایستاد.
در معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۴ میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش یک هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال در ۳۲ هزار نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای ذوب (ذوب آهن)، زاگرس (پتروشیمی زاگرس)، شپاس (نفت پاسارگاد)، میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه) و خراسان (پتروشیمی خراسان) در معاملات امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

Twitter Google+ Facebook
592 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه