تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 92212 تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه بانک ها در زمینه جذب سپرده گذاری ارزی مردم اقدام کنند، گفت: سامانه الکترونیکی نیما و سیاست های ارزی دولت در راستای تسهیل کار فعالان اقتصادی است.

به گزارش بانک مردم، اسحاق جهانگیری در مراسم رونمایی از سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی که عصر امروز در بانک مرکزی انجام شد، افزود: این سامانه فرصت جدیدی است تا وارد کنندگان بتوانند ارز مورد نیاز خود را به راحتی تامین و صادر کنندگان ارز خود را به بازار عرضه کنند.

وی ادامه داد: رونمایی از این سامانه اتفاق مهمی است که امکان رصد ارزی را که برای واردات کالای خاص در نظر گرفته شده فراهم می کند.

جهانگیری با قدردانی از بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در راه اندازی این سامانه، گفت: ممکن است در ابتدا این سامانه با مشکلاتی مواجه باشد اما امیدواریم اشکال ها با کمک فعالان اقتصادی حل شود و در این زمینه از بانک مرکزی حمایت می کنیم.

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت کمترین تردیدی در اجرای موفق سیاست های ارزی جدید ندارد.

فرمان جهانگیری به سیستم بانکی

معاون اول رییس جمهوری از نظام بانکی خواست به صورت جدی برای اجرای سیاست های جدید ارزی گام بردارند و در زمینه تبلیغ سپرده گذاری ارزی در بانک ها، اقدام شود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه یکی از سیاست ها این بود که دلار نگهداری شده در خانه به دلیل مشکلات امنیتی و … به نظام بانکی در قالب سپرده ارزی ارائه شود گفت: نظام بانکی نیز این اطمینان را به سپرده گذارن بدهد که به محض درخواست ارز سپرده گذاری شده، عین آن مبلغ به همراه سود آن به سپرده گذار پرداخت شود.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه هم اکنون قرار است ارز ۴۲۰۰ تومانی به بانک ها ارایه شود و آنها نیز برای پرداخت به صرافی ها سخت گیری نکنند، گفت: بانک ها ممکن است ارز را تنها به صرافی های خود تخصیص دهند، ولی از آنها می خواهیم که با همه صرافی ها همکاری داشته باشند.

وی در خصوص فعالیت صرافی ها نیز بیان داشت: ما قدر صرافی ها را می دانیم و اینکه تبلیغ می شود دولت اعتنایی به آنها ندارد به حق نیست و صرافی ها در دوران سخت همواره همراه بوده اند.

معاون اول رییس جمهور افزود: باید گفت اگر راهی بسته می شود راه دیگری باز خواهد شد و بانک مرکزی در جلسات مختلف مطرح کرده که باید از توان صرافی ها استفاده شود.

 

Twitter Google+ Facebook
745 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه