تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 93968 تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: چند وقتی است که مفهوم جدیدی تحت عنوان بلاک چین مطرح شده است و همچنین مبحث جدیدی تحت عنوان ارزهای دیجیتال یا پول های مجازی مطرح گردیده است که با شاخصه ی بیت کوین شناخته می شوند .

به گزارش بانک مردم، پس از به وجود آمدن شبکه ی جهانی اینترنت از بلاک چین به عنوان بزرگترین اختراع بشر نام می برند . بلاک چین اولین بار در سال ۱۹۹۴ به عنوان یک مفهوم مطرح گردید اما آن زمان زیرساخت های اینترنت این گونه وسیع نبود و چند سال بعد در سال ۲۰۰۹ با بیت کوین پا به عرصه ی جهانی گذاشت . شاید آن روزها کسی فکر نمی کرد که روزی بیت کوین که یک رمزارز گران بها شود و مردم برای هر واحد آن یک تنها یک رمز است حاضر شوند چند هزار دلار بپردازند .
امروز شاهدیم که پس از مطرح شدن ارزهای دیجیتال و به خصوص ارزهای پلتفرم غیر متمرکز همگان را بر آن داشت که در خصوص آن ها مطالعه کنند و پایه  و اساس آن ها را بررسی کنند و این موجب شد که با مفهوم بلاک چین بیش از پیش آشنایی ایجاد شود . اخیرا شاهد آن هستیم که هر روزه شرکت های مختلفی در صنایع مختلف در حال برنامه ریزی و طرح ریزی بر روی خدماتشان با استفاده از مفهوم بلاک چین هستند . صنایع حمل و نقل هوایی و دریایی و زمینی صنایع جواهرسازی برای ردیابی جواهراتشان و ……. و اخیر شنیده شده که شرکتی در حال کار بر روی اینترنت غیر متمرکز با استفاده از مفهوم بلاک چین هست .
تکنولوژی روز دنیا به سرعت در حال تغییر است و دنیا با سرعت نور در حال حرکت رو به جلو هست . اما گاه شاهد آن هستیم که عده ای همواره به مخالفت با تکنولوژی های روز دنیا بر می خیزند و بسیار راحت مزایای تکنولوژی های نوین را در نظر نمی گیرند . این افراد همیشه موجبات عقب ماندگی جوامع را فراهم آورده اند و تفاوت عقب ماندگی نسل ها از همین جا آغاز می شود .
نکته جالب آن که اکنون دلار تتر نیز معادل دلار کاغذی و هم پایه و هم قیمت آن نیز در عرصه ی بازار ارزهای دیجیتال حضور دارد و برای بسیاری از تریدرها جهت حفظ سرمایه شان مورد استفاده قرار می گیرد که در روندهای نزولی سرمایه خود را به تتر تبدیل می کنند . از طرفی بسیاری از تاجران و سرمایه داران که این روزها به تجارت با ارزهای دیجیتال می پردازند و نمی خواهند خود را با ریسک های صعود و نزول ارزهای دیجیتال درگیر کنند از تتر استفاده می کنند . اخیرا شنیده شده که ارز جدیدی با قابلیت های تتر به نام دای عرضه گردیده است .
بازار کریپتو کارنسی با شاخص بیت کوین شناخته می شود و بیت کوین نقش یک لیدر را در این بازار بازی می کند به این گونه که با مثبت شده بیت کوین بقیه بازار هم رشد و با منفی شدن بیت کوین بازار هم نزول می کند . همچنین برخی کوین ها و توکن ها نیز با در راه داشتن خبرهای بزرگی نظیر اضافه شدن به یک صرافی یا اکسچنج معتبر و امثال این دست خبرها با رشدهای خوبی همراه می شوند .
این روزها شاهد هستیم که بسیاری از شرکت ها هر روزه در حال اعلام عرضه و پیش فروش کوین ها و توکن های مربوط به شرکت خود هستند و از این طریق قصد جذب سرمایه را دارند . حتی شرکت های ورشکسته و تضعیف شده ای نظیر آتاری و کداک که از عرصه ی تکنولوزی جهانی جا ماندند نیز توکن های مربوط به خود را به فروش رساندند . شرکت تلگرام نیز چندی پیش اعلام کرد قصد عرضه ارز دیجیتال مخصوص به خود را دارد که با حجمی از تعداد توکن هایی که اعلام شده بود بزرگترین عرضه ارزهای دیجیتال بود که در پیش فروش خصوصی آن تقریبا ۸۰ درصد سرمایه مربوط به آن جذب شد و مالک آن پاول دورف از فروش عمومی گرام منصرف شد . طبق گفته شرکت تلگرام قرار است ولت یا کیف پول تلگرام بر روی پلتفرم اپلیکیشن تلگرام قرار گیرد که این پارامتر می تواند آن را به یکی از معتبرترین ارزهای دنیا تبدیل کند زیرا تلگرام کاربران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد .
https://coinextend.com/

Twitter Google+ Facebook
1,342 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه