تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94082 تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران درهمایش سراسری مدیران این بانک گفت: در سال ۹۶ در بخش مصوبات تسهیلاتی از نظر مبلغ رشد ۹۰ درصدی را شاهد بوده ایم.

حجم تسهیلات بانک درسال ۹۶ رشد ۹۰ درصدی یافت
به گزارش بانک مردم، محسن اشرف پور در این همایش که با عنوان “رویکردهای بانک برای حمایت از تولید و صادرات” برگزارشد، در تشریح گزارش عملکرد این بانک در سال گذشته افزود: تسهیلات اعطایی ریالی در سال ۹۶ در مقایسه با سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته و به بیش از ۴۶هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی در مقایسه رشد تسهیلات اعطایی در دوره پنج ساله ۹۲ تا ۹۶ اظهارداشت: این رقم از ۴۳ هزار میلیارد ریال به بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریال بالغ شده است.
به گفته اشرف پور مانده تسهیلات اعطا شده به طرح ها در پایان سال ۹۶ به رقمی بیش از ۱۲۷ هزار میلیاردریال رسیده است که در مقایسه با رقم ۸۵ هزارمیلیارد ریال سال ۹۵ رشد ۴۸ درصدی را تجربه کرده است.
این درحالیست که مانده کل تسهیلات ۱۹۴ هزار میلیاردریال بوده و در مقایسه با سال ۹۵ رشد ۱۹درصدی داشته است.
مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیرعامل بانک توسعه صادرات تصریح کرد: رشد ۳۶ درصدی اعتبار اسنادی صادراتی و بروات به مبلغ ۱۱۴ میلیون دلار و همچنین رشد ۲۳درصدی حجم اعتبارات و بروات اسنادی وارداتی به میزان بیش از یکهزار میلیون دلار از دیگر موفقیت های این بانک در عرصه اعتباری است.
وی ادامه داد: حجم حواله های ارزی بانک توسعه صادرات در سال ۹۶ با بیش از پنج هزار میلیون دلار و رشد ۴۱ درصد، حجم ضمانتنامه های ارزی با ۵۱ میلیون دلار و ۳۱ درصد رشد و حجم ضمانتنامه های ریالی نیز با دوهزار میلیارد ریال و ۲۵ درصد رشد نشان دهنده عملکرد موفق این بانک در اعطای خدمات و تسهیلات ارزی در سال ۹۶ است.
اشرف پور بااشاره به حمایت بانک توسعه صادرات از طرحهای ملی در دست اجرای کشور به شماری از آنها اشاره کرد و گفت : پرداخت ۹۹ میلیون یورو به شرکت زرنام برای تولید قند مایع ، ۶۹میلیون یورو به فولاد کاوه جنوب کیش، ۴۰ میلیون یورو و ۳۵ میلیاردریال به فولاد اردکان ، ۲۶ میلیون دلار به شرکت آریابنادر ایرانیان برای توسعه بندرشهید بهشتی چابهار، ۴۲ میلیون یورو به فولاد جهان آرای اروند ، ۲۹ میلیون یورو به شرکت پتروشیمی گچساران، ۱۳ میلیون دلار به شرکت کیسون دربلاروس برای احداث مرکز تجاری چندمنظوره و یک میلیون دلار به پتروشیمی سلمان فارسی انجام شده است.
وی تصریح کرد: در تمامی این موارد مبالغ مصوب شده بیش از ارقام پرداختی فوق الاشاره است که در جریان انجام پروژه پرداخت می شود.
اشرف پور با تاکید بر تعامل خوب بانک با دستگاههای نظارتی و مراجعی چون بانک مرکزی ، وزارت اقتصاد اظهارداشت : در چارچوب همکاریها با وزارت، معدن و تجارت، رشد ۴۸درصدی اعطای تسهیلات ریالی با حمایت های از واحدهای تولیدی صادراتی در مقایسه با سال ۹۵ رقم خورده است.
وی با اشاره به قراردادهای منعقده با صندوق توسعه ملی اظهارداشت: رشد ۱۰۲ درصدی درجذب منابع ریالی در این بخش قابل توجه بوده و از هشت هزار میلیارد ریال در سال ۹۵ به ۱۶ هزار میلیارد دلار در سال ۹۶ افزونی یافته است.

Twitter Google+ Facebook
616 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه