تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94267 تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رییس کمیسیون اروپا گفت: کمیسیون اروپا درحال ارائه پیشنهاد انتقال مستقیم پول به بانک مرکزی ایران به دولت های اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا است.

به گزارش بانک مردم به نقل از میدل ایست آی، جین کلود جانکر افزود: این اقدام نیازمند پیدا کردن یک میان بر از سیستم مالی آمریکا است تا به شرکت های اروپایی این اجازه را بدهد که پول صادرات نفت ایران را باز پرداخت و نیز دارایی های ایران که در اروپا هستند را به ایران انتقال  دهد. این مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت که جزییات بیشتر در حال بررسی است.

در حال حاضر اتحادیه اروپا یکی از بزرگترین مشتریان نفت ایران محسوب می شود و به دنبال خروج رسمی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از برجام به دنبال پایبندی به توافق هسته ای و حفظ منافع شرکت های خود در ایران است.

همچنین جانکر گفت: در حال حاضر نیاز به این داریم که چگونه پرداخت های نفت و بازگرداندن دارایی های ایران در اتحادیه اروپا را به بانک مرکزی ایران تسهیل کنیم.

بر همین اساس، کمیسر انرژی اروپا هم گفت: این ایده را با مقامات ایرانی در سفر این هفته خود به تهران بررسی می کنیم و سپس تصمیم گیری نهایی به عهده دولت های اروپایی خواهد بود.

Twitter Google+ Facebook
679 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه