تبلیغات
میزان سود سپرده قانونی
موضوع درصد
روزشمار 10
کوتاه مدت 10
سالیانه 15
بیش از یکسال ممنوع

دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
کد خبر : 94352 تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایگاه تحلیلی خبری بانک مردم: بانک مرکزی نروژ اعلام کرد که در حال بررسی انتشار پول دیجیتال به عنوان ابزار مکمل پول نقد است.

به گزارش بانک مردم به نقل از ایبنا، بانک مرکزی نروژ در حال بررسی توسعه ارز دیجیتال خود به عنوان مکملی برای پول نقد به منظور اطمینان بخشیدن فضای اعتماد در نظام پولی خود است.

کارگروه بانک مرکزی نروژ به بررسی ابعاد انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی می پردازد. این ارز دیجیتال با سه هدف احتمالی دنبال می شود که شامل معرفی جایگزین موثق برای سپرده گذاری ها در بانک های خصوصی، پول قانونی مناسب به عنوان مکمل پول نقد و یک راه حل پشتیبان مستقل برای نظام های پرداخت الکترونیکی در نظر گرفته می شود.

همچین «اویستن اولسن» رییس بانک مرکزی نروژ گفت: کاهش تمایل به استفاده از پول نقد، ما را به این فکر وادار کرد تا یک سیستم پرداخت مستحکم و کارآمد و نیز ایجاد فضای اعتماد در نظام پولی خود که یک نیاز در آینده تلقی می شود، بیاندازد.

پول دیجیتال بانک مرکزی نروژ می تواند ابزاری جایگزین برای ذخیره دارایی مصرف کنندگان باشد. به گفته بانک مرکزی نروژ، ایجاد این پول دیجیتال نباید در قابلیت بانک ها و دیگر موسسات مالی برای تامین اعتبار تداخل ایجاد کند.

البته بانک مرکزی نروژ اعلام کرد تا جایی که تقاضا برای پول نقد باشد، به روند انتشار اسکناس ادامه می دهد. بر پایه این گزارش، کشورهای دیگر اروپایی شروع به بررسی انتشار پول دیجیتال از طریق بانک مرکزی خود گرفته اند و سوئد هم در حال بررسی ارز دیجیتال کرون الکترونیکی است.

Twitter Google+ Facebook
696 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

پیاده سازی: مکعب، گرافیک : تربچه